Wednesday 13 přijede do Rock Café

Zamkněte dveře, zabedněte okna a v napětí očekávajte věci následující – přichází svět děsu a hrůzy, šílených zombie a rockových stars! Postavy ze záhrobí hodlají 25. dubna zaplavit Prahu a probudit dočasně k životu všechny místní vyznavače té nejšílenější horor – punk/rockové zábavy.
Pokud si libujete v děsivě hororové atmosféře a frčíte na ostré punk-rockové vlně, pak jste tu správně. Tento článek je totiž pozvánkou na jednu z možných akcí roku. Z útrob pražského klubu Rock Café se totiž poprvé v historii vynoří posmrtné stvůry říkající si WEDNESDAY 13 a věřte mi, že ten večer Vám bude v přítmí sklepenních prostor velmi úzko…

WEDNESDAY 13 ale není pouze jméno hlavní hvězdy středečního večera, nýbrž také pseudonym duchovního otce celého projektu, Josepha Poola, který se již ale dávno svého občanského jména vzdal a mezi živými i svými zesnulými je znám jednoduše jako Wednesday. Tato osoba si ale zaslouží více pozornosti než jen dosavadních pár řádek. Od člověka, který v kolonce povolání udává jednoznačné: “motherfucker”, který spoluvytváří komiks s názvem „Thirteen Dead Kids“, a jehož velkým vzorem je ALICE COOPER, snad ani nemůžete očekávat, že se bude věnovat vážné hudbě. A přesně tak to je, Wednesday je podepsán pod takovými projekty jako jsou MURDERDOLLS (předskakovali například IRON MAIDEN při jejich evropském tour), FRANKENSTEIN DRAG QUEENS FROM PLANET 13, MANIAC SPIEDER THRASH či BOURBON CROW. A pokud jste příznivci těchto kapel tak mi jistě potvrdíte, že Wednesday byl snad zrozen k tomu stát se ještě zaživa mluvčím posmrtné říše Zombie.

„Nesnáším, když mi někdo cokoliv nakazuje, taky proto jsem nikdy nechodil do kostela“, říká Wednesday. „Pro mě vždy byla hudba únikem z reálného života. Kdykoliv jsem měl nějaký problém, šel jsem domů, vzal kytaru a vypustil ze sebe hraním všechny ty běsy“.

Těžko říci, které síly mu před dvěma lety vnukly představu založit nový projekt, ale rozhodně to musely být síly pořádně zvrácené, neboť to, co vzniklo a bylo pojmenováno jako WEDNESDAY 13, bude děsit miliony pozemských smrtelníků ještě řadu desetiletí, a to zřejmě až do doby, než bude z planety Země odstraněno poslední CD této kapely. První vizitkou těchto oživlých zombie bylo album „Transylvania 90210: Songs of Death, Dying, and the Dead”, které katapultovalo kapelu z potemnělých hřbitovů do koncertních síní po celém světě. Z WEDNESDAY 13 se během pouhých dvou let stal jeden z nejvýznamnějších představitelů hudebního stylu, kterému v minulosti vyšlapal cestičku sám velký MARILYN MANSON a v současnosti ho svým způsobem zosobňují i MY CHEMICAL ROMANCE.

První deska a nadšený ohlas fanoušků na celosvětovém tour přiměly kapelu pracovat na skládání materiálu pro novou desku, která spatřila světlo světa minulý rok a dostala název „Fang Bang“. A právě s tímto materiálem se mrtvolně bledí členové WEDNESDAY 13 představí svým českým fanouškům v Praze. Horor punk/rock se v současnosti veze na ohromné vlně popularity a proto je historicky první vystoupení W 13 v Česku spojeno s velkým očekáváním.

Pojďme se nyní podrobněji zaměřit na jednotlivé členy WEDNESDAY 13. Hlavní „mozek“ kapely, zpěváka, kytaristu a zombie v jedné osobě (Wednesdaye) jsme již probrali v předchozím textu a proto se podívejme na zbývající tři členy kapely, kteří rozhodně nejsou o nic míň zajímaví. Post bubeníka je u WEDNESDAY 13 obsazen Racci Shayem, který je velký fanda kapel MARILYN MANSON nebo WHITE ZOMBIE. K angažmá ve WEDNESDAY 13 mu vedle muzikantských kvalit nepochybně přispěla i velká náklonnost k hororovým filmům. Jméno kytaristy Erica Griffina je známo především ve spojení s kapelou SYNICAL, jejímž je zakladatelem. Stejně jako ostatní členové WEDNESDAY 13 si libuje v hororově zvrácených filmech, grafice a hudbě. Dokonce si zahrál, jako upír, ve videoklipu spřízněné kapely COLD. Jeho nejoblíbenější skupinou jsou, překvapivě, KISS. A poslední do party, Nate Manor, obsluhuje baskytaru a má již mimo jiné za sebou účinkování v kapele AMEN.

Právě v této sestavě uvidíme kapelu na pražském koncertě a jak sám Wednesday uvedl v posledním rozhovoru, můžeme se těšit nejen na typicky hororově laděnou hudbu, ale také na speciální výpravnou scénu, světelné a zkukové efekty a řadu dalších netradičních překvapení, která mají za úkol vtáhnout fanoušky děsivého světa oživlých mrtvol WEDNESDAY 13. Cílem kapely je nenechat návštěvníky svých vystoupení ani na chvíli oddechnout a proto nabízejí show, při níž Vám bude stydnout krev v žilách. Přijďte se přesvědčit, zombie se probouzí…

Ještě před vystoupením hlavní hvězdy nás do pekelné teploty rozhicují švédští VAINS OF JENNA. Tito borci se nijak netají svým hudebním obdivem k velikánům jako GUNS N´ROSES nebo AEROSMITH a vyznávají dokonce i podobnou image. Přestože datem vzniku této pozoruhodné kapely je rok 2005, stihla toho švédská tlupa již poměrně dost. V minulém roce nejdříve vydali sbírku svých demo nahrávek a o pár měsíců později se vytasili již s plnohodnotným debutovým albem „Lit Up / Let Down”, jehož produkce se neujal nikdo jiný než sám Gilby Clarke (bývalý kytarista Guns N´Roses). Připravte se tedy na ostrou hard rockovou směs a la GUNS N´ROSES s lehkým nádechem, pro tento večer nezbytné, hororové atmosféry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 4.11.2012 Nemohu přiznat, že jsem se svým způsobem nechal

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Support: BITCH AND CHIPS (cze) Neděle 04.11. 2012 – Praha,  Nová Chmelnice Úterý 06.11. 2012

Support Lesbiens – 15 years on the tour

Když jsem svému okolí zvesela oznamovala, že se v úterý 20.11. chystám na koncert Support


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved