Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

místo: Nová Chmelnice – Praha
datum: 4.11.2012
Nemohu přiznat, že jsem se svým způsobem nechal oblbnout kámošema, když jsem podlehl pozvání na koncert kapely, kterou jsem ani neznal. Navíc kámoši na poslední chvíli účast odřekli, a tak jsem na místo dorazil pln očekávání, co vlastně bude. Pracovní vytížení mi ani neumožnilo prolustrovat kapelu na nejmenovaném klipovém serveru, a tak bylo zaděláno na skutečné překvapení.
Když jsem dorazil k zatím uzavřenému klubu a viděl jsem převážně, i když patřičně „vystajlingovaný“, fanynky, trochu se mi orosilo čelo. S povzdechem a proklínáním kámošů jsem se zařadil do davu a snažil se najít v hlavě alespoň náznak informací, které o kapele mám. S ohledem na výsledek pátrání jsem raději zůstal u pozorování zmíněného houfu fans. Klub se otvírá, jdeme na to. I když nejprve uhýbám stranou, aby mě lavina lehce pištících nadšenek nesmetla z povrchu.

Roli předkapely se ujala česká BITCH & CHIPS a nevděčnost pro začínajícího jsem omílal už bezpočtukrát. Ale chlapci se toho zhostili celkem se ctí. Prvních pár songů se mi i celkem líbilo. Respektive mělo to něco do sebe. Především kluci sršeli energií a nadšením, takže se to celkem dalo. Ale pak nastal jistý neurčitý bod, kdy mě to začlo trochu sklouzávat do monotóní linie. Nechci a ani nemohu říct, že by bylo něco špatně, to asi né. Jen se to nějak dostalo do fáze opakování? Nemohu říct. Ale přišlo mi to jak F-1, kdy se to po startu po třech kolech ustálí a pak už to jen jezdí. Nic proti kapele, fakt kluci makali a dali ze sebe vše. Navíc si jejich muzika našla fans, takže po této stránce vše v pořádku. Jen mě to za chvíli vytáhlo na cigáro k baru a neměl jsem pocit, že jsem o něco zásadního přišel. V sále se ten den nekouřilo a za mě osobně je to nápad hodný následování. My závisláci si můžem alespoň u baru pokecat.

Když jsem viděl u vchodu ten houf čekajících na vstup, tak jsem si říkal, že klub bude plnej po střechu. Musím ale říct, že mě návštěvnost svým způsobem i zklamala, protože moc lidí zrovna nepřišlo. Což musím uznat je škoda, protože kapela mě nezklamala vůbec, ba naopak. Měl jsem chvilku dojem (hlouček fanynek), že WEDNESDAY 13 bude nějaká babolapková partička hrající nějaké sladkosti pro holky a horor je jen pseudobubácká image, kterých je v post-glam-rock-shitkách nepočítaně. Ale kapela mě vyvedla z omylu tak hustě, že líp by to dokázal málokdo. Opravdu mě to nadchlo a to z mnoha důvodů. Mělo to drive, energie by se dala krájet. Muzika byla čitelná, přímá, jak říkám mělo to neskutečnou šťávu a fakt jsem si šmáknul.

I když jsem hudebně jinde, tak mě koncert v žádném aspektu nenudil ani náhodou. Neznám jednotilvé songy, asi by se mi pletly a jen jsem nahlédl na playlist na podiu před začátkem. A názvy skladeb nebyly jen vatička. Pamatuju si jen ty z posledních, které přišly po krátké pauzičce, kdy fans vyvolali kapelu zpátky a to jen díky tomu, že zpěvák přišel se sapíkem, takže Rambo. Pak se trochu v sále Fuckovalo a závěrečná s image alá mistr Cooper, Bad Things. Zbytek songů asi nedám a zajímalo by mě, zda někdo z Vás ano. Když kapela dohrála, tak mi ta hodinka + něco přišla neuvěřitelně krátká. Opravdu se bylo na co dívat a především co poslouchat. Musím za sebe říct, že jsem rád, že mě kámoši vyprudili svejma vzkazama a že jsem se šel podívat, protože to bylo celé super.
Co Vy? Jak pro Vás? Tradičně,, názory, postřehy, k muzice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Support: BITCH AND CHIPS (cze) Neděle 04.11. 2012 – Praha,  Nová Chmelnice Úterý 06.11. 2012

Support Lesbiens – 15 years on the tour

Když jsem svému okolí zvesela oznamovala, že se v úterý 20.11. chystám na koncert Support

Wednesday 13 přijede do Rock Café

Zamkněte dveře, zabedněte okna a v napětí očekávajte věci následující – přichází svět děsu a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved