Support Lesbiens – 15 years on the tour

Když jsem svému okolí zvesela oznamovala, že se v úterý 20.11. chystám na koncert Support Lesbiens do pražského klubu Roxy, každý na mě koukal jako zjara, že jsem si asi spletla místo konání nebo si pekelně vymýšlím. A tak jsem všem postupně vysvětlovala, že oni ti Supporti jedou turné k 15. výročí kapely, a protože si právě v Roxy před patnácti lety zahráli svůj první koncert, tak pražské vystoupení proběhne tam.

Bylo víc než jasné, že omezené množství lístků zmizí z předprodeje dřív, než se stihnout pod pultem ohřát, přesto polovina naší dámské výpravy zaváhala a do klubu jsme nakonec dorazily pouze v počtu dvě blondýny. Už při pohledu na 20 metrovou frontu u šaten mě přepadla beznaděj fotografa. Bylo totiž nemožné dostat se přes totálně nacpaný sál k pódiu a ulovit nějakou tu vydařenou fotku. Naštěstí se nám po úvodních třech písničkách povedlo vyzrát nad situací a vítězoslavně jsme obsadily to nejvypečenější V.I.P. místo na DJském balkónku.

Samotný koncert byl od začátku až do konce bez chybičky. Zvuk, světla, nálada na podiu i pod ním….zkrátka oslava jak má být! Supporti předvedli průřez svojí 15 letou hudební historií, přičemž nejvíce písní zaznělo z alb Regeneration?, Tune Da Radio, Midlife a Euphony And Other Adventures. V podstatě by se dalo říct, že během vystoupení zazněly skladby, které je možné slyšet na nejnovější výběrové kompilaci s názvem Greatest Hits 1993 – 2007.

V polovině koncertu vyzval Kryštof Michal na podium jednu z čerstvě patnáctiletých fanynek, která si mohla s kapelou na toto společné výročí symbolicky potřást tlapkou, a pokud se nepletu, bouchl i nějaký ten bublinkový bolehlav. Kryštof byl vůbec celý koncert v dobré náladě, protože mezi písněmi s www.atoledo.com oblibou popichoval Rendu Rypara (zvláště výživný byl proslov o tom, jak René zkrásněl od doby, co hraje se SL) a na závěr koncertu udělal radost dámské části publika, když si svléknul třičko a vyždímal jej na pódium jako pravý drsňák z americké reklamy.

Při písni World of Prose navodili pánové nečekanou romantiku. René Rypar se chopil akustické kytary a odehrál tento aktuální hit vsedě, zatímco Kryštof Michal kolem něj kroužil skoro jako při námluvách. Musím uznat, že nepřijít v úterý do Roxy, byla bych jakožto žena ochuzena o nejeden zajímavý pohled!

Když Supporti poprvé ohlásili závěr koncertu a odebrali se z pódia, nenechali to roztleskaní fanoušci náhodě a vynutili si přídavek. Jelikož byl konec živé produkce již předem naplánován na 22:00, rozloučila se krátce nato pětice muzikantů definitivně s vyprodaným sálem a oslavy 15. výročí mohly dále pokračovat už jen na barech. Alespoň naše dámská formace si tuto příležitost nenechala ujít a vstup SL do světa „dospělých“ jsme ihned vyrazily pořádně zapít!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

Horrorshow s Wednesday 13 v Praze

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 4.11.2012 Nemohu přiznat, že jsem se svým způsobem nechal

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Wednesday 13 vezou horror punkrock do Prahy a Bratislavy

Support: BITCH AND CHIPS (cze) Neděle 04.11. 2012 – Praha,  Nová Chmelnice Úterý 06.11. 2012

Wednesday 13 přijede do Rock Café

Zamkněte dveře, zabedněte okna a v napětí očekávajte věci následující – přichází svět děsu a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved