Trutnov Open Air 2006

Od pátka 18.8. až do neděle 20.8.2006 probíhal Open air music festival Trutnov, jinak zvaný také východočeský Woodstock.

Poznámka na úvod: Tento článek bude trochu jiný, než je obvyklé, protože pořadatelé neposkytli akreditace ani fotopass. Jeli jsme si hlavně užívat.

Pátek po poledni a na trutnovský areál „Na bojišti“ se začínají trousit houfy lidí od vlaku nebo autobusu. I tak již bylo stanové městečko zaplněno od neoficiálního čtvrtečního začátku. Před druhou hodinou se stany vylidnily a všichni se šli podívat na start celého festivalového maratonu. Po pár slovech zakladatelů může show začít.

Jako první přichází na řadu pro navození příjemné atmosféry dětský hippie sbor Svatý pluk, který rozhýbal malou skupinku lidí. Pořádný kotel stvořila až kapela N.V.Ú., kteří se jako obvykle ukázali v dobrém světle. Po nich dále Znouzecnost, která nebyla jen v tříčlenném složení, jak je to mu zvykem z jejich menších koncertů. Ale přivezli i jejich zpěvačku, kterou mnozí viděli poprvé v životě. Mírné ochlazení s sebou přinesli -123 min., kteří publikum v teplém odpoledni spíše uspali. Prudké probuzení přišlo až s Visacím zámkem, jehož Známku punku nebo Spánek obecenstvo dokonale znalo. Jiří Schmitzer příjemně uvolnil spocené davy a vrátil vše do pomalých kolejí. Jaksi taksi na malé scéně jako obvykle po svém koncertě okatě oznámili, kde si mají mladí punkeři koupit jejich cd a trička. Pohodoví Bratři Orffové a hned po nich Vypsaná fixa, která předvedla téměř neuvěřitelnou show a tím si již od začátku vystoupení získala publikum na svou stranu. Nálada neutuchala ani na překvapení večera. Tím byli Presidents of the USA. Americká skupina s profláklými radiohity a naučeným tancem na podiu. Ale i tak to stálo za to. Později hrála Hudba Praha s Petrem Vášou a očekávané Švihadlo, ale mnozí nevydrželi nápor celého dne a šli spát.

Druhý den začínal opět Svatý pluk a hned po nich následovalo mnoho programových změn. Hned po open air bohoslužbě všichni zpívali protest song pro pana Paroubka, který minulý ročník do telefonu odpověděl pouze „Haló?!“. Poté to pořádně rozjela Iva Frühlingová, která se se svými rozpravami o životě snažila vmísit do davu před ní. Po ní předstoupilo Sto zvířat a Cocotte Minute, kteří znovu rozpálili dav. A pro mě večer stylově zakončila Eva Pillarová a orchestr, o kterých jsem si myslel, že na tento festival nepatří, ale spletl jsem se. Paní Eva předvedla nevídané a brzo si celé publikum získala.

Ráno. Opravdu to kolem nás vypadá jako na Woodstocku. Po ránu zazněl do stanového městečka tvrdý hlas zřejmě hardcorového Boronu a po nich rychle sejít na Totální nasazení. Do jejich songu Hippík by se mohl přirovnat leckterý účastník festivalu. Undergroundová open air bohoslužba byla vymyšlená tak, aby se opravdu líbila všem bez rozdílu, jestli věří nebo ne. Farář z římsko-katolické církve pronesl pár slov do duše a dokonce zazpíval i song od U2, kteří byli mimochodem jeho oblíbenci. Ale stejně to nestačilo pro několik opilých lidí, kteří i přes jeho snahu sprostě pokřikovali nebo dokonce ukazovali zadnice. Na řadě byli S.P.S., kteří rozpoutali v lidech opravdové peklo a zdálo se, že zpíval celý areál. Na druhou scénu na Volanty, při kterých se snad trochu orosil každý a potom už rychle domů.

Celkově byla na festivalu uvolněná atmosféra, která se vždy pokazila při vchodu do areálu, kde opravdu svědomitá ochranka prohledávala každého účastníka. Dovnitř nesmělo proklouznout ani to malé pivo. Důsledný byl i dobrman, který procházel mezi dvěma ploty se svou paní z ochranky. Tyto dva ploty s bojovým psem uvnitř beru od pořadatelů opravdu jako projev svobody!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Trutnovský kmen vybubnovává: do podhorského ležení přijedou Korn

Trutnovský kmen vybubnovává: do podhorského ležení přijedou Korn

„V povelikonočním čase radostné zvěsti o vzkříšení vybubnováváme, že do podhorského ležení přijede americká kapela Korn.

Festival Trutnov vítá udělení Nobelovy ceny míru Liou-Siao poovi

Pořadatelé Trutnov Open Air Festivalu vítají udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liou-Siao poovi. Věnovali

Trutnov Open Air 2010

Trutnov Open Air 2010

Může-li se některý z českých festivalů označovat tituly jako jedinečný, legendární, kultovní nebo multižánrový, je

Trutnov Open Air nabízí jediné vystoupení Manic Street Preachers v západní a střední Evropě

Trutnov Open Air nabízí jediné vystoupení Manic Street Preachers v západní a střední Evropě

Ve čtvrtek 19. srpna startuje „Open Air Festival Trutnov 1987 – 2010“. Hlavní hvězdou jsou

Do Trutnova míří melodičtí Arch Enemy

Do Trutnova míří melodičtí Arch Enemy

, legenda glam rocku The Glitter Band, ale i znovuobnovená Vltava či Ondřej Havelka se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved