Trutnov Open Air 2010

Trutnov Open Air 2010

Může-li se některý z českých festivalů označovat tituly jako jedinečný, legendární, kultovní nebo multižánrový, je to bezesporu Trutnov Open Air. Svoji nezapomenutelnou atmosféru rozpumpoval v areálu Na Bojišti jako vždy předposlední prázdninový víkend, kdy se na stejném podiu představila tak žánrově rozličná jména, jakými jsou Vltava, Manic Street Preachers nebo Arch Enemy.

Čtvrtek – legenda ožívá

Nejvýraznější událostí čtvrtečního dne byl návrat legendární kapely Vltava na české hudební nebe. Koncert nabídl zaplněnému amfiteátru průřez jejich dosavadní tvorbou a nemohly chybět nezapomenutelné songy Prasátko, Bezvadnej chlap nebo Marx, Engels, Beatles. Následné čekání při přestavbě scény zkrátil svým prvním festivalovým vystoupením kouzelník Talostan, který publikum doslova očaroval a podmanil si ho i pro další svá čísla. Pak už byl prostor připravený pro příznivce elektronické taneční hudby v podání britských Asian Dub Foundation.

Pátek – večer hvězd

Jak už je na Trutnově tradicí, vystřídaly se během dne na všech scénách kapely nejrůznějších žánrů a stylů. Mezi kapely, které nezapadly, určitě patří rockově ladění Senser, pankáči z N.V.Ú., Vítkovo kvarteto se zpěvákem v dopravní zácpě nebo temná legenda undergroundu DG 307, při jejichž vystoupení člověk přestával vnímat okolní svět a visel na básníkových rtech. Po půlnoci se už v amfiteátru nedalo najít volné místečko a Manic Street Preachers zahalili Trutnov oblakem hvězdného dýmu a rytmů. Dočkali jsme se hitovek i novinky z připravovaného alba a asi málokdo odcházel na konci zklamán.

Sobota – tropy a tolerance

Už od rána teplo k nepřežití lákalo ke shlukování do fronty na bezplatný bus k rybníku Dolce. Kdo neokusil, neví oč přišel… Zpět do areálu mě přitáhli skvělí Blue Effect a střídající slovinci Elvis Jackson předvedli originální směs, která rozpohybovala celé okolí. To byl ale jen slabý odvar oproti nadšení, které vyvolal Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Nemá smysl snažit se popsat, jak vlna swingu pohltila a unášela všechny přítomné. Postupně vydupané a vytleskané 3 přídavky mluví za vše. A nebyl by to Trutnov, kdyby nenásledovalo něco, co by si dramaturgie jakéhokoli jiného festivalu nedovolila ani ve snu. Po hudbě 30. let obsadil pódium deathmetal v podání Arch Enemy! Kdo jen slyšel zpovzdálí, těžko by hádal, že do mikrofonu zpívá křehká blondýna, která hrozičům v kotli nadělila do bubínků řádnou porci profláklých pecek i jemnější instrumentálku, při níž všichni hypnotizovali kytaristovy prsty.

Neděle – ústup z Bojiště

Hned zrána bylo v areálu znát, že se festivaloví bojovníci začínají stahovat do svých domovů. Jinou příčinu tuším za nerealizovaným čtením Magora Jirouse, který byl možná také stažen (k zemi?). Kdo ví? Ničím zastavit se ale nenechali trutnovští Blues Mystery se svým repertoárem odpovídajícím názvu, ani nesmrtelný Ivan Hlas a jeho Aranka, která stále umí hulahop. Svižné houpání boků i celého těla obstarali také neotřelí Green Smatroll, jejichž pojetí ska potešilo nejen mé srdce. Pak bohužel i mě dostihla nutnost opustit Bojiště – s myšlenkou, že příště si Jiřího Schmitzera nenechám ujít.

See you later!

Report: Zuza

Foto: Radek Nejedlo

Trutnov Open Air 2010 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Nightwish a spol rozduněli Tipsport arénu

Nightwish a spol rozduněli Tipsport arénu

čas: 7.12.2015 místo: Praha – Tipsport Aréna V létě avizovaný koncert nastal a jelikož byl

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

První máj ve znamení slaňování, boxu a muziky na invalidním vozíku.

První máj ve znamení slaňování, boxu a muziky na invalidním vozíku.

Pojď dál – park Folimanka – Vyšehrad  Sváteční dopoledne 1. května zahájí slaňování Nuselského mostu

Nightwish a spol navštíví Prahu

Nightwish a spol navštíví Prahu

Fenomenální finská kapela NIGHTWISH potvrdila turné a zastaví se také v ČR! A nebude sama!

První hvězdou Metalfestu 2015 budou Arch Enemy

První hvězdou Metalfestu 2015 budou Arch Enemy

Samozřejmě, Metalfest se bude konat i v příštím roce, kdy své návštěvníky – fandy mnoha metalových


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved