Rhapsody a spol v Matrixu

Rhapsody a spol v Matrixu

datum: 29.11.2012

místo: Praha – Matrix

Protože přivalila do republiky zima, byl čas se zašít někam do klubu na dobrou muziku. No, raději postupně. Odpustím si úvod s remcáním po střechou při čekačce na otvíračku u zdi klubu a jdeme dovnitř. Neodpustím si remcání ve frontě na šatnu, kdy jedna slečna, byť se snaží co může, nezachrání promeškání začátku koncertu pro x fans, protože jí v ajnclíku nikdo nepomůže.

První na řadě, italští VEXILLUM, za to vzali hned dost natvrdo a na rozjezd to nebylo vůbec špatné. Docela to hejblo i s zatím dost prořídlým houfem fans. Krátkej set, ale příjemné překvapení a za mě hodnotím velmi dobře. I když se přiznám, že jsem moc nerozklíčoval účelnost image, kterou bych spíš přiřadil k nějakým folkovějším záležitostem. Ale muziku chlapci dali dost dobrou.

Němečtí chasníci z ORDEN OGAN se s tím taky moc nemazali a dali svůj set také patřičně z ostra. Bušili to do lidí s vervou, která by sjela i tu pneumatiku co měl basák přes rameno. Značku se mi rozpoznat nepodařilo, ale vzorek měla docela nabroušenej. I když jsem kapelu do té doby neznal, tak musím říct, že těch, kteří je znali, už bylo v kotli poměrně dost a když dal zmíněný chlap s pneu povel, tak s ním pěli refrény jako jeden celek. Dobré, příjemné.

Třetí v pořadí FREEDOM CALL už jsou dá se říct celkem zaběhnutou značkou a bylo to znát od stejnojmené úvodní skladby. Z repráků se valilo něco velmi příjemně stravitelného a z podia sršela velmi nakažlivá energie. Celej sál se okamžitě dal do varu a bylo vidět, že si to užívá nejen kapela. Musím přiznat, že i mě to pohltilo, a tak jsem prásknul jen pár snímků a šel si ke zvukaři vychutnávat muziku. Perfektní set, který nenechal nikoho na pochybách, že to mají chlapci už zmáknuté. Jak a čím na lidi. No, možná bych sice trochu ostříhal ty prupovídky a dal místo nich jeden další song, ale nebylo to extrémně únavné a mělo to i šmrnc. Takže za mě opět velmi dobře.

Při přestavbě podia, kdy na stage nic nezbylo, bylo jasné, že má někdo tendence udělat koncert trochu inovativně. A tím se asi dostanu k hodnocení, které v součtu nemusí vyznít přímo pochvalně, ale není to záměr. Jen jsem se během setu Luca Turilli´s RHAPSODY dostal k několika otázkám, které mi však nevysvětlil ani poslech a ani sledování koncertu. Za sebe tvrdím (fans i grupa prominou), že hudebně kapela nic nového neobjevila. A vizuálně mi to také trochu neladilo, protože to působilo chvilkama jako až zoufalý pokus o umění, který vůbec nevyšel. Možná by to víc oživilo promítání diáků z dovolené u moře. Asi ve větším prostoru, kde by plátno nebouraly siluety diváků a kapely, kde by banda na podiu neměla v obličejích nápisy a kytičky a stromečky, tak by to účel splnilo daleko lépe. Ale v Matrixu?? A hudebně mě asi nejvíc oslovily staré songy z původní smečky pana kapelníka. Je škoda, že lidské osudy a volby tříští zaběhnuté osvědčené značky na střepy jejichž chvilková zář nemůže udržet potřebný standart. Nemám po včerejšku pocit, že by vznikla kapela, která by měla ( i když jí to přeju) šanci uspět v moři dalších podobných. Mě přitáhla na koncert zvědavost, nevím jak ostatní. A po včerejšku vím, že si o jejich CD Ježíškovi nenapíšu a další koncerty jdou také mimo můj zájem. Nechci nikomu radit nebo vnucovat svůj názor, ale mám dojem, že mohl a měl Luca Turilli spolknout i třeba hořkou situaci (byť je to jen doměnka), ale zůstat dál v domovské kapele. Jak to vidíte Vy? Tradičně. Názory, postřehy, ke koncertu k muzice…

Za mě osobně byl koncert velmi dobrý. Skoro jako malej festival v klubu. Jen mám problém s tím, že mě daleko víc, nežli hlavní star, bavily předkapely a hosté.

Rhapsody a spol v Matrixu 3 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Rhapsody Luca Turilliho navštíví v lednu Prahu

LUCA TURILLI se svou kapelou RHAPSODY vyjíždí na turné – PROMETHEUS CINEMATIC TOUR 2016! Luca

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

Metalfest 2013

Metalfest 2013

datum: 31.5.- 2.6.2013 místo: Amfiteátr Lochotín – Plzeň Rok se s rokem sešel a opět

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

29. 11. 2012 18:30 PRAHA, Klub Matrix speciální hosté: FREEDOM CALL (Ger), ORDEN OGAN (Ger),

Luca Turilli´s Rhapsody se představí v Praze

Luca Turilli´s Rhapsody  se představí v Praze

29. 11. 2012 20:00 PRAHA, Klub Matrix Luca Turilli je italský kytarista a skladatel, který


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved