Luca Turilli´s Rhapsody se představí v Praze

Luca Turilli´s Rhapsody  se představí v Praze

29. 11. 2012 20:00 PRAHA, Klub Matrix

Luca Turilli je italský kytarista a skladatel, který v roce 1993 založil spolu s klávesistou Alexem Staropoli symfonic metalovou kapelu RHAPSODY, hrající tzv. Hollywood metal, později Film Score Metal. Společně vlastně takto ustanovili zbrusu nový hudební směr, který v sobě zahrnuje epický, velkolepý power/speed metal s vášnivostí filmových soundtracků a texty opírající se o fantasy ságy. RHAPSODY tak ovlivnili celé generace nových metalových band a stali se jednou z nejdůležitějších kapel tohoto žánru. Nic však nemůže trvat věčně, vše je pomíjivé, a tak i tvůrčí spojení Turilli/Staropoli oznámilo v roce 2011 rozpad, ve vší ústě při zachování skvělého přátelství. Vznikly dvě nové kapely, obě mají v názvu RHAPSODY. Alex Staropoli nadále působí v kapele RHAPSODY OF FIRE, jejichž fantastickou show jsme měli možnost shlédnout ve zlínském klubu Masters Of Rock Café letos na jaře, Luca Turilli má kapelu Luca Turilli´s RHAPSODY a tu přivítáme letos na podzim, přesně 29. 11. 2012 v PRAZE, Klubu Matrix.

Luca Turilli pilně pracoval na novém albu RHAPSODY, a tak na začátku léta spatřilo světlo světa album „Ascending To Infiniti“. S operním virtuosem Alessandro Conti, který vystudoval stejnou školu jako nezapomenutelný maestro Luciano Pavarotti, v čele nás čeká opravdu velmi ambiciozní a nevšední audiovizuální zážitek! Luca Turrilli nazývá svůj styl skládání jako Filmový Metal. Jak jinak, Luca miluje filmovou hudbu a velkolepé sbory a na nové desce je to znát. „Filmový metal, je to něco, co mi koluje v žilách. Miluji filmy, všechny žánry, ale zejména ty velké Hollywoodské kasovní trháky s řadou speciálních efektů. Zbožňuji soundtracky Hanse Zimmera a Danny Elfmana, kteří jsou mými velkými skladatelskými vzory.“ říká.

„Už se nemůžeme dočkat koncertování“ říká Alessandro Conti a kytarista Dominique Leurquin dodává: „Tyto noci si prostě zapamatujete“. Baskytarista Patrice Guers vzkazuje: „Připravte se na nové songy, staré songy, na zajímavá překvapení, která pro vás chystáme a také na ochutnávku sólo tvorby Luca Turilliho. S námi prožijete cestu plnou dobrodružství.“ Luca Turilli už jen přizvukuje: „Milujte se a respektujte se navzájem, važte si života a všech zázraků, které přináší a hlavně, zůstaňte otevřeni fantasiím, obrazovým i zvukovým.“

Co dodat? Čeká nás skutečně nový, velkolepý spektákl, na který hned tak nezapomenete!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce srpna 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech běžných předprodejích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Grave Digger & spol. v Matrixu

Grave Digger & spol. v Matrixu

datum: 3.2. 2013 místo: klub Matrix Začátek roku byl na muziku a koncerty trochu skoupý,

Rhapsody a spol v Matrixu

Rhapsody a spol v Matrixu

datum: 29.11.2012 místo: Praha – Matrix Protože přivalila do republiky zima, byl čas se zašít

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

29. 11. 2012 18:30 PRAHA, Klub Matrix speciální hosté: FREEDOM CALL (Ger), ORDEN OGAN (Ger),


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved