Pozvánka na trojkoncert All That Remains, The Haunded a Deadlock

Pozvánka na trojkoncert All That Remains, The Haunded a Deadlock

Mezi stovkami kapel, beroucích si za rukojmí módní hudební styl zvaný metalcore, jsou američtí ALL THAT REMAINS jednou z těch mále světlých výjimek, které se mohou prokázat svou vlastní, svébytnou, hudební tváří. A v čemž že spočívá kouzlo právě této kapely?

ALL THAT REMAINS dokázali přirozeným způsobem přiblížit tvrdou hudbu i posluchačům, kteří by o ni jinak ani nezavadili. Vynecháme tradiční kritická klišé ve smyslu, že se zaprodali komerci, že jejich alba jsou prvoplánově naplněna hitovými peckami… To vše je jejich volba a nic to nemění na tom, že to co dělají, dělají dobře. ALL THAT REMAINS nejsou rozhodně žádným umělým produktem hudebního byznysu a už vůbec ne „syntetickou“ kapelou, vykrádající tradiční metal(corové) postupy. ALL THAT REMAINS dotáhli téměř k dokonalosti propojení tvrdých metalových postupů a chytlavých melodických pasáží, což je obecně známá rovnice, za jejímž rovnítkem se obyčejně píše slovo „metalcore“, ovšem jen několik málo kapel si může dovolit tento výsledek ještě dvakrát podtrhnout.

Diskografii ALL THAT REMAINS zdobí prozatím 4 vydaná alba, přičemž největší úspěch a ohlas zaznamenala deska s názvem „The Fall Of Ideals“ z roku 2006, na jejíž úspěch se pokouší navázat dosud poslední počin kapely s názvem „Overcome“ (2008). ALL THAT REMAINS si říkají o stále větší pozornost a v současnosti bodují především u mladého publika, ačkoliv díky svým hráčským schopnostem neurazí ani náročnější publikum.

Když před téměř deseti lety vyrukovali švédští THE HAUNTED se svou prvotinou nazvanou „The Haunted“, zaplavila Evropu nová vlna thrash metalové mánie. Možná to bylo také dané tím, že jakožto pohrobci At The Gates slízávali i jejich smetánku, ale kdo ví. A zpětně se nelze divit, neboť toto album obsahuje tolik enegrie a nespoutané síly, že pokud by nenastala renesance thrash metalu právě s ním, tak už zřejmě s žádným jiným. THE HAUNTED se v té době vyšvihli na čelo neo-thrashového pelotonu, ve kterém se s mírnými propady drží v podstatě dodnes. Po rozpačitě přijatém albu „The Dead Eye“ z roku 2006 představila v minulém roce švédská formace nový materiál v podobě nadprůměrné desky „Versus“ a všem kritikům dala jasně najevo, že v daném žánru stále patří mezi klíčové postavy hudební scény.

Němečtí DEADLOCK v minulém roce vydali album „Wolves“, které je již jejich třetím v pořadí a vypadá to, že konečně našli svou pravou tvář. Nová deska je ukázkou velmi kvalitně zvládnutého melodického deathmetalu, kterému v jejich podání vládne hrubý mužský growling střídající se s ženským vokálem. Nahrávka se pyšní velmi kvalitním zvukem a pro kapelu bude rozhodně velkou výzvou představit svůj nový materiál ve stejné kvalitě i naživo. Dodejme ještě, že DEADLOCK v těchto dnech vydávají zbrusu nové album „Manifesto“.

Vstupenky na koncert ALL THAT REMAINS a spol. jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací získáte na webu www.obscure.cz a tel. číslech 774 220 183 a 775 095 666.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

BASINFIREFEST 2011

BASINFIREFEST 2011

PÁTEK – ve znamení deště Musím hned v úvodu říct, že počasí nás rockové fans

All That Remains v Abatonu

All That Remains v Abatonu

V Sobotu večer jsem vyměnil tradiční návštěvu restauračního zařízení za netradiční zážitek v pražském klubu

All That Remains, The Haunted, Deadlock

All That Remains, The Haunted, Deadlock

7. února 2009 se převalí přes pražský Abaton americká melodická smršť ALL THAT REMAINS, která

THE HAUNTED se chystají do Rock Café

Když před téměř deseti lety vyrukovali švédští THE HAUNTED se svou prvotinou nazvanou „The Haunted“,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved