BASINFIREFEST 2011

BASINFIREFEST 2011

PÁTEK – ve znamení deště

Musím hned v úvodu říct, že počasí nás rockové fans na letošním Basinu moc nehýčkalo. Příjezd byl ještě v paprscích slunce, i pár kapel zahrálo za tepla a pak to vypuklo. Ale popořadě.
HAND GRANADE – je těžké pro každou kapelu pokud otvírá fesťák, ale zvládli to celkem slušně a na druhé stage se o totéž postarali PRVNÍ HOŘE.
SHOGUN TOKUGAVA mě až tak úplně neoslovili, ale pár fans si k nim cestu našlo. Zatím na druhé scéně rozjíždí svůj set slovenská banda HORSKÁ CHATA.
S TÖRRem přišel déšť. Stany s výčepem se plní hosty a zatím se to bere jako fór.
Když jsem na programu viděl COCOTTE MINUTE, měl jsem za to, že jejich muzika neosloví, ale opak byl pravdou. Výborný set a lidé tancem otřepávají mokré hadry. Na druhé stage zatím pařila PESHATA a také lidi docela bavila.
Tradiční známka kvality muziky, co lidé na festu mohou, jsou ŠKWOR. Představovat je je zbytečné. Vedle pak začal MERLIN a Danny Horyna je stále ten stejný showmann.
VYPSANÁ FIXA je první kapela, u které si lebedím, že prší. Při poslechu jejich textů je rybička v kapse schopná proříznout trenky a tak prchám na první teplý čaj. Druhou scénu baví jiné RYBIČKY 48 a je to o dost lepší music a zábava.
Prvním importovaným hostem jsou němečtí LORD OF THE LOST. Je to docela dobrá muzika a pomalovaní kluci docela válej. Za sebe doporučuju. Jdu ale nakouknout i vedle, kde temně káží ROOT. Tradice a není co dodat.
Britští FIREWIND. Super, super, super.

I navzdory počasí se pak ještě na chvilku oteplilo a rozjasnilo při hudební smršti, kterou rozpoutali američtí IL NIŇO. Slova jsou zbytečná, byla to luxusní divočina. Ještě jsem zase zaskočil vedle na UDG, kteří to také válcovali statečně a zpět na hlavní stage.
Power – speed od německých FREEDOM CALL nemá chybku a výtečně jsem se pobavil. Musel jsem dát celý jejich set a tak jen pak letmo sfouknout pár tradičních fláků od VISACÍHO ZÁMKU na druhém pódiu. Tradiční sázka na jistotu od pořadatele a na počtu fans to bylo i znát.
Závěr dne zmákli italští LATEXXX TEENS. Chlapci jsou mladí, jsou veselí, jsou hraví (volat jim asi nebudu), ale bylo to dobré. Slušná tečka za promočeným dnem. Z druhé stage jsem DUKLA VOZOVNA dal už jen při poslechu ve stanu.

SOBOTA – ve znamení větru

 

Sobotní ráno jsem si trošku protáhl a první dvě kapely jsem dal jen na stanový poslech. Ta druhá v pořadí POP – PORN, musím říct docela dobré. POSITIVE MIND – ač v zimě, docela dobré.

SEPTIC SHOCK – osobně mě moc neupoutali. Možná bych přitlačil na agresivitu a trošku víc na provokativnost. Takto zatím slabý čajíček.

Na druhé stage zatím řádili DISFIGURED CORPSE a ASSESSOR. Co se týká druhé zmíněné party, docela dobrá práce a klukům přeju tu slibovanou desku. Následně nastoupili ARTUR se standardním beatem, ale jako řada dalších jsem spíš čekal na znovuvzkříšený VITACIT s Láďou Křížkem. Mám po jejich setu dojem, že si snad i mladší generace přišla na své od star 80. let.

Rychlý přesun k hlavní stage, kde to rozjíždí angličtí NEONFLY. Žádná divočina, ale opravdu velmi dobře poslouchatelné. Opravdu se mi líbili.

Po nich nastoupivší SKARFACE alespoň trošku svým SKA rozhýbali lidi, aby nebyla taková kosa. Dobrá práce.

VITA IMANA zase pro změnu trošku zahřáli mě, alespoň u srdce. Výborná muzika. Mělo to šťávu i koule. Pro mě osobně objev festivalu.

Následné zklidnění baladicko – epickým Kamilem STŘIHAVKOU je zase něco pro holky, ale festival má být pestrý.

DARK GAMBALE  už také patří k festivalovým jistotám, takže šetřím slova. Navíc jde pára od huby a zmožen zimou už ani nependluju.

AB band s Alešem BRICHTOU nasázeli do lidí průřez Aliho tvorbou včetně Kainovských fláků a mám dojem, že to bylo na pohodu. Dal jsem i druhou scénu, kde mě potěšili TORTHARY svým thrashem a zase zpět k hlavní stage.

Italští HELL IN THE CLUB s provoláním „fucking cold“ odjeli také dost slušný mazec a líbilo se to nejen mně.

Až na tu kosu to docela uteklo a už se čeká na hlavní star večera, ne-li víkendu. SODOM. Co říct k legendě? Nemělo to chybku, i když nepatrnou si dovolím a tím byl zbytečně přehulenej zvuk. Milimetr volume zpět by možná udělal více. Ale kdo ví. Přesto je Agent Orange nestárnoucí pecka.

Rychlý odskok na slovenskou punkovou star ZÓNA A a rychlý návrat zpět.

Večer končící DEADLOCK už jen byli dobrou tečkou za profučeným dnem. Hurá do stanu do třech spacáků a sedmi mikin.

 

NEDĚLE – ve znamení zimy

 

Ráno jsem si na doporučení na první kapelu přivstal a nelituji. SCELET hrají příjemný speed metal a jsou snad i příslibem pro léta následná. Zvláště pokud si kluci podrží velmi šikovnou baskytaristku. Druhou stage vzali DISCONSOLATE a je to slušnej nářez.

THE SWITH vystřídali PIPES AND PINTS – docela dobrá music okořeněná dudama (asi jedinými co, jsem na festu viděl), která docela pobavila.

LOCOMOTIVE – hutnej a hustej sound, který trošku rozehřál už řádně promrzlé fans. Mají všichni můj obdiv, že to vydrželi. Já díky zimě už ani nezvládám chodit na druhou stage a s ohledem na to, že louka začíná připomínat spíš čínský venkov, tak to zcela vypouštím a tímto se trošku omlouvám.

Švédští MANIMAL jsou ale příjemným zjevením na hudební scéně.

Co říct k další kapele? WOHNOUT. Set velmi pobavil, přišlo na věci z nové desky. Mám je rád, takže zpíváme, jásáme a to i navzdory tomu, že slovy klasika:“chčije a chčije“.

Nestárnoucí nestor kytarového kumštu Miloš DODO Doležal přivedl na podium grupu z vlastní krve a kamaráda a musím nejen já říct, že Dodík junior je velmi zdatný. Klobouk dolů.

Další ze zástupců ČSSR rockové scény TUBLATANKA ve mě vyvolávala obavu, že bude parodií na sebe sama (jako kdesi jinde vloni), ale Maťo a spol. mé obavy naštěstí rozpustili.

DOGA už neodmyslitelně patří ke koloritu zdejší music-párty, takže vše v pohodě a Izzimu samozřejmě všichni přejeme brzké uzdravení a ať koleno funguje, jak má.

Následná import švýcarská kapela DREAMSHADE ve mně moc extrémních zážitků nevyvolala, takže letím pro další čaj. Pokud mi ho během následných let někdo nabídne, tak ho asi uškrtím.

KRUCIPÜSK jsou lehounce mimo mojí vlnu, ale je to pohoda, takže chválím. Líbilo se, ale dal jsem i na druhé stage WALDA GANG a je to zase něco z jiného soudku, ale zábavně stravitelné. Navíc maj kluci docela fajn show.

Tak a je tu poslední kapela víkendu a vše končí. Co dodat k PARADISE LOST? Kdo nebyl, o dost přišel a ještě že prší, jinak by ta depka nebyla taková úplná. Tečka.

Na závěr bych to asi měl celé trošku shrnout. Tak za A)nesnáším déšť a vodu v jakékoliv padající formě. Za B) mám rád Basinfirefest pro jeho pohodovou atmosféru, kdy si připadám jak na párty se sousedy. Klídek, dobrá muzika, fajn lidi, výtečný pořadatel a jeho starost o fans. Bylo příjemné zjištění, že je nenechal plácat v bahně, ale vytvořil alespoň částečnou eliminaci slámou. I když voda byla nemilosrdná. Ale na příští rok hlásí 22 – 25 stupňů, stíneček, v noci 18, takže se dá leckde upadnout, takže se těším a jedu. Navíc jsem přesvědčenej, že na Basinfirefest jezdí největší bombarďáci a nejhezčí holky. Co vy na to? Zajímá mě i Váš postřeh okolo muziky, největší objev, zklamání a tak podobně.

 

Zdeněk Klouda

 

BASINFIREFEST 2011 4 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z největších festivalů

Cocotte Minute završí úspěšný comebackový rok speciálním vánočním koncertem v Paláci Akropilis

V listopadu to bude něco málo přes rok, kdy Cocotte Minute po dvouleté hybernaci znovu

Cocotte Minute vyrážejí s nominací na album roku na druhou část rituálního turné

Pražská pětice Cocotte Minute seskupená okolo nepřehlédnutelného frontmana Zellera vyráží na druhou část turné k

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Samotná kapela

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo.    Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved