THE HAUNTED se chystají do Rock Café

Když před téměř deseti lety vyrukovali švédští THE HAUNTED se svou prvotinou nazvanou „The Haunted“, zaplavila Evropu nová vlna thrash metalové mánie. A zpětně se nelze divit, neboť toto album obsahuje tolik enegrie a nespoutané síly, že pokud by nenastala renesance thrash metalu právě s ním, tak už zřejmě s žádným jiným.

Následovala alba „The Haunted Made Me Do It“ a „One Kill Wonder“, která upevnila pozici kapely jako nekorunovaného krále tzv. neo-thrashe. Jak už to však bývá, se vzrůstající popularitou tohoto stylu se začaly vynořovat řady kapel bažící po stejném úspěchu a The Haunted se rozhodli v rámci zachování vlastní identity k posunu jiným směrem, vedoucímu pryč od stereotypnosti.

Výsledkem bylo album „rEVOLVEr“, které již opět s navrátivším se vokalistou Petrem Dolvingem, posunulo zvuk kapely zase o stupínek výše, zejména díky zpestřením v podobě čistých zpěvů nebo grungeových atmosfér v určitých pasážích. Další snaha o posun je patrná i na dosud posledním řadovém albu „The Dead Eyes“. Ačkoliv se THE HAUNTED nevzdávají svých poznávacích znamení, tzn. thrashových zařezávaček, silového a energického projevu, drsných chrapláků, nabízejí zároveň i mnohem pestřejší aranže a celkové vyznění tak působí poněkud mírněji než u prvních alb. V případě THE HAUNTED to však znamená pouze posun vzhůru, neboť klasického a místy nenápaditého thrashového hoblování se fanoušci rychle přesytí. Tato švédská grupa však razí jeden cíl – nezevšednět. Není nic pozitivnějšího, než kapela, která se nehodlá spokojit s dosaženými úspěchy a snaží se stále pracovat.

THE HAUNTED jsou i díky tomu jednou z momentálně nejžádanější koncertních formací a proto je nám ctí, pozvat vás na jejich pražské vystoupení 22. 05. 2007 v Rock Café.

Před švédskou eskadrou vystoupí ještě američtí představitelé crossover-thrashové zábavy MUNICIPAL WASTE. Pro neznalé, jedná se o kapelu, která běžně ve Státech vyprodává své koncerty a jejich show jsou ve znamení rock’n’rollu se vším co k němu patří. Rozhodně doporučujeme přijít včas a nenechat si ujít vystoupení těchto rockerů z Virginie, po nichž už nastoupí hlavní hvězda večera.

Celý večer pak otevřou francouzští LYZANXIA, kteří se vytasí se svým originálním mixem thrashe a death metalových prvků. Kapela s více než desetiletou historií nám představí i své aktuální album „Unsu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

All That Remains v Abatonu

All That Remains v Abatonu

V Sobotu večer jsem vyměnil tradiční návštěvu restauračního zařízení za netradiční zážitek v pražském klubu

Pozvánka na trojkoncert All That Remains, The Haunded a Deadlock

Pozvánka na trojkoncert All That Remains, The Haunded a Deadlock

Mezi stovkami kapel, beroucích si za rukojmí módní hudební styl zvaný metalcore, jsou američtí ALL

All That Remains, The Haunted, Deadlock

All That Remains, The Haunted, Deadlock

7. února 2009 se převalí přes pražský Abaton americká melodická smršť ALL THAT REMAINS, která


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved