All That Remains v Abatonu

All That Remains v Abatonu

V Sobotu večer jsem vyměnil tradiční návštěvu restauračního zařízení za netradiční zážitek v pražském klubu Abaton, kam po dvou letech do Čech opět zavítali američtí sympaťáci All That Remains podporovaní neméně kvalitními muzikanty The Haunted a Deadlock.

Když jsem přicházel ke klubu něco před osmou hodinou večerní, očekával jsem u vstupu návaly mladých fanoušků a fanynek, dychtících pořádně si od plic zařvat chytlavé texty a zaskákat na melodie, které by leckterému seniorovi pozastavily mohutnou aortální pumpu… Očekávání se vyplnila jen na půl. U vstupu téměř nikdo a v přízemí v hospodě pár desítek zlatavým mokem posilňujích se fanoušků. Naštěstí v samotném klubu už postával slušný počet nedočkavých metalových hlav. Nakonec bych to odhadl na nějaké dvě stovečky příznivců, což mi nakonec přišlo lepší, než se mačkat v pětiset-hlavém davu, jak se mi to zde už podařilo. Na slabší návštěvnost částečně doplatili němečtí Deadlock, na které v prvních řadách sice slušně skákali jejich vyznavači, ale zbytek sálu buď kapelu neznal nebo šetřil krční svaly na slavnější performery. Deadlock vycházejí z tradičního melodického death metalu, ke kterému celkem vkusně přidávají čistý ženský vokál a nějaké ty moderní samply. Na posledním albu, které jsem jako jediné měl od nich možnost slyšet, mi prostě vokál ani moderní pokusy neseděly, proto jsem byl příjemně překvapen, že na živo to bylo o poznání lepší. Výkon Sabine byl velmi slušný, a při postupně zlepšujícím se nazvučení, se mi dokonce začal i líbit :-). Přesto si musím rejpnout do samplových tanečních vložek, které mají pravděpodobně vyvolat dojem moderního zvuku, ale na mě spíš působily jen jako lákadlo na dnešní mladé publikum.

Půlhodinka na přestavbu a na pódium se přiřítili švédští The Haunted. Nejblíže mají svými songy k thrash metalu, ale nebojí se vypůjčit si pasáže či celé písně i z jiných žánrů, což jejich živé vystoupení dělá výrazně zajímavějším. Zpěvák Peter mi svojí energickou show (do roztrhání těla i hlasivek) připomněl Robba K. z holandských Disavowed, kteří zhruba před dvěma lety také navštívili Abaton. Očekával jsem, že většina setu bude tvořena songy z posledního alba Versus, ale kluci mě příjemně překvapili mixem snad ze všech dosavadních placek. Trochu ostřejší tempo a hutnější kytary daly opět pěkně zabrat zvukaři a občas byla hradba hluku trochu výše, než co rozpoznají moje sluchovody, ale kdo přišel na The Haunted, rozhodně nemohl být zklamán. To dokazují i fotky menšího kolečka pod pódiem. Osobně jsem měl po poslechu velmi kvalitních alb vysoké nároky a ty kapely splnila, takže pomyslný palec nahoru…

Ještě rozehřátý jsem sledoval práce na stagi, kde to vypadalo na velmi rychlý přesun (člověk by si pomyslel, že když má pódiový technik kalhoty u kolen (doslova), půjde mu práce od ruky pomaleji, ale tihle kluci v tom umí chodit :-) ). Bohužel dlouho neidentifikovatelná chyba v hlavním mikrofonu pozdržela show o zhruba 15 minut. Phil Labonte, který si už v poslední písni The Haunted rozproudil plicní sklípky, vletěl na pódium a rozjela se americká mašina, na kterou sem všichni dorazili… Můj pohled na All That Remains je zcela jasný (tedy superlativy nešetřící a možná proto zkreslený). Snad jediná kapela, která mi vydržela v přehrávači celé 2 roky potom, co mě uchvátila na Brutal Assaultu 2007. The Fall of Ideals považuji za jedno z nejlepších metalcoreových alb a poslední přírůstek Overcome, se kterým se přijeli ATR do Prahy pochlubit, vychází ze stejných základů. Neuvěřitelná práce kapely i zvukaře, která je slyšet z posledních dvou alb se přenesla i do pražského Abatonu. Bolest svalů v zátylku, vyřvaný hlas, všichni okolo skákající jako jedno tělo. V co jsem doufal, se splnilo. K dokonalé euforii by přispěl už jen ještě větší dav. Kromě velmi dobře hlasově připraveného Phila musím ještě vyzvednout Jasona Costu sedícího za bicími, který svoji dokonalou technikou a neskutečnou kadencí, dodává zvuku All That Remains tu správnou šťávu.

Doufám, že Obscure Promotion v budoucnu využijí získané kontakty a přitáhnou co nejdříve ATR opět do České republiky.

All That Remains v Abatonu 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

BASINFIREFEST 2011

BASINFIREFEST 2011

PÁTEK – ve znamení deště Musím hned v úvodu říct, že počasí nás rockové fans

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Možná s pocitem jatečního skotu při transportu do masokombinátu jsem vstupoval do klubu Abaton na

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

SICK OF IT ALL, živoucí legenda proslulé newyorkské hardcorové scény, přijíždí do Evropy propagovat svou

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Silný příběh a atmosféra, hutný kovový sound, strhující melodický heavy-metal, to vše nabízí  legendární a

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved