Out of The Dark Festival 2011

Out of The Dark Festival 2011

místo: KC ZAHRADA – PRAHA
datum: 1.10.2011

Záhlaví festivalového označení, že se jedná o turné symfonic – metalových kapel s nejpůvabnějšími ženami za mikrofonem, mě po delší době letargie zavedlo na koncert. Po kličkování po síti, kde se koncert vlastně koná, jsem dorazil na místo vyvolené. S vizí, že je vyprodáno a sál bude malý, tak raději s předstihem. Trošku pozlobila aparatůra, takže se začínalo se spožděním, ale to se stává.

Jako první se před trošku už nervózní diváky na podium přihlásila finská smečka  AMBERIAN DAWN. Docela slušné na úvod. Příjemně to kvapíkovalo a odsýpalo a i se bylo na co koukat. I když nevím nyní přesně, jak je to měřítko té avízované krásy, ale nepřísluší mi hodnotit. Sice mi „zpěvačkové“ kapely začínají trošku splývat, ale tato se poměrně i dala poslouchat. Příjemné, dobré.

Druhá v pořadí přišla německá XANDRIA. Nevím proč, ale žiju v doměnce , že jsem je už zahlédl na nějakém dalším festivalu, ale asi s jinou zpěvulí. Možná se mýlím, ale přišlo mi že se díky této současné posunuli dál a je to opět o něco víc poslouchatelné a pro mě další dobrý počin.Ale skutečně nevím zda se nejedná o stejnou a jen je mýlka ve mě. Zkuste napovědět. Díky.

Následná rakouská banda SERENITY, není až zas tak zpěvačková, ale po dlouhé době musím přiznat, že jsem slyšel zpěváka s neskutečně příjemnou barvou hlasu. Opravdu se mi to líbilo. Za sebe doporučuji k poslechu. A duet který si kapela dala k závěru setu se také velmi vydařil. Fakt příjemné celé.

U následné kapely se trošku zastavím, protože co jsem slyšel, mě rozebralo na součástky. Němečtí VAN CANTO jsou už asi pro mnoho lidí pojem, když jsem viděl základnu fans, ale pro mě byli zjevením. Nevím jak zní kapela z CD, ale na živo neskutečné!!!. Super, bomba, nářez, neměl jsem slov, dočista mě to fakt smetlo. Je to jiné, už použitím jen svých hlasů alá beat-box, zpěvu a bicích. Skvělý nápad, skvělé provedení, naprostá energetická smršť z podia. Pokud mohu za sebe někoho doporučit na koncert, jsou to právě oni.

Poslední kapela už díky opožděnému začátku hrála přes čas pohybu MHD, tak to možná na zbytku posluchačů bylo trošku znát, ale také dobré. I když jak bylo znát z předchozího sloupku, tak i když je norská TRISTANIA zřejmě už poměrně známou kapelou, tak na mě to zas až tak nezapůsobilo. Ano je to fajn, je to gothic metal v tom pravém slova smyslu. Ale pro mě osobně to nemělo až zas takový drive. Přesto hodnotím kladně.

No, na závěr se pokusím vymanit z neodkladné touhy zhodnotit krásu vokalistek, to mi fakt asi nepřísluší, ale dle mého se bylo na co koukat. Možná by mě zajímal jen tak letmý průzkum, která z vokalistek to dle Vás tedy nejlépe zazpívala,tím i zabodovala a byla nejsympatičtější. Zkuste napsat, prostor tu je a mě by to fakt zajímalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Xandria a Serenity se chystají na evropské turné – zastávku udělají i ve Zlíně!

  Poté, co na uvolněný post zpěvačky nastoupila holanďanka Dianne van Giersbergen, se Xandria díky

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved