Kamelot a spol. na Vltavské

Kamelot a spol. na Vltavské

místo: KC Vltavská
datum: 15.11.2012

KC Vltavská je pro mě takový klub, ze kterého vždy trpím rozpaky. Konají se tam skvělé koncerty, ale zvukově je to vždy trochu sázka do loterie. Zjistit, jak se s tím popasuje melodic metal od avizovaných kapel, bylo tedy důvodem se účastnit. Ale nechci komentář koncertu zdržovat nějakými obsáhlým intrem, a tak rovnou k věci.

Dá se říct, že na minutu přesně začla do lidí sázet svůj melodický death kanadská úderka BLACKGUARD. Pro mě do té doby zcela neznámá parta, ale musím přiznat, že na začátek to mělo něco do sebe. Tisíckrát omleté neštěstí se zvukem, kdy se pro mě od mikrofonu linulo něco, (díky zvuku) složitě srozumitelného, což mi přišlo velká škoda. Jak jsem říkal, kapelu jsem neznal, ale bylo to velmi fajnové, příjemné a oslovilo to nejen mě. V kuloárních povídáních při přestavbě aparátu bylo slyšet, že si kapela svojí muzikou, ale především výkonem získala dost dalších fans. Kluci do toho šli natvrdo a s plnou vervou a fakt to festovně šlapalo. Dobrej set, někdy v budoucnu doporučuju shlédnout i pro ostatní, kdo zatím neslyšeli. A ještě přemýšlím jak se říká slangově holce od bicích. Bicmenka to asi nebude, ale hrála velmi dobře.

Druhá parta v pořadí norští TRIOSPHERE pro změnu holku obsadila na post baskytaristky a zároveň zpěvačky, i když se na vokálních linkách podílela celá grupa. Nechci nyní zařadit a škatulkovat žánr, ale je pravdou, že tempo lehce zvolnilo a spíš se šlo více do melodična. Nemohu říct, že by se jednalo o něco převratně objevného, ale nebylo to nic, co by člověk zavrhl. Bylo to poslouchatelné, stravitelné a i zvuk se začínal trochu zlepšovat. Nevím jaký podíl má na celé situaci „konzerva“ Vltavské, ale občas je tam zvuk tristní a na druhou stranu jsem tam slyšel už i zvukově zcela perfektní koncerty. Z důvodu, že kapely se nevešly do šaten, byla pro ně na galerii zřízená provizorní šatna, a tak se nedalo prozkoumat, zda je zvuk kalamitní po celém baráku nebo jen dole na place. Ale tím, že lidí přišlo lehce poskrovnu, tak alespoň kolem podia bylo patřičně plno a dalo to naznačit, že mají kapely plnej klub.

Třetí na řadě, německá XANDRIA, byla k vidění poměrně nedávno, takže jsem spíš začal hledat místečko k uspokojení nikotýnové závisloti. Nic proti kapele a její muzice nemám, ale přeci jen se z koncertu díky osazení a času stával menší klubový fesťák a závislost je holt prevít. takže pokec s kámošema u cigára znamenal, že set Xandrie mi zůstal trochu v nenávratnu. Ale jen ten kousek co jsem měl možnost vidět a slyšet znamenal, že kapela má u nás čím dál větší základnu fans. I ten zvuk se umoudřil.

Vyklízení a přestavba podia nezabrala tolik času jak se původně plánovalo, a tak to čekání na hlavní star večera bylo trošku dlouhé. Dalo to alespoň popřemýšlet, jak kapely volí muziku, která vyplňuje tu dobu čekání. Co si o tom myslíte Vy? Taky by mě to docela zajímalo. Ale už je tma a KAMELOT za mocného skandování nastupují. Jinak když jsem mluvil, že moc lidí nepřišlo, tak musím zase říct, že skutečně přišli samí skalní fans. Nebylo snad v sále nikoho, kdo by s kapelou nezpíval a prostě jen tak stál a díval se. Celej sál s rukama nad hlavou fungoval jak jednolitý celek, který žije rytmem který mu kapela předkládá. Chvilku jsem měl v pomalejších pasážích strach, aby to nespadlo do nějakého přeslazena, ale kapela velmi znalecky držela celej set v rychlejších otáčkách. Samozřejmě, že nedám názvy jednotlivých songů. Na to by se hodil někdo z Vás. Ale i na to , že se hrály věci z nové fošny, tak to měli už všichni patřičně naposlouchané a opravdu vytvořili kotel, který si kapela musela patřičně užít. Také to dávali najevo a když pak zpěvák poznamenal, že tím jak jsou tu prvně, (načež ho kapela opravila a bylo to velmi příjemně úsměvné) a jak je fans znají je to pro ně skvělé. A pak postupně došlo i na poslední song a byl konec, který přišel až tak trochu nečekaně, protože celý večer a především set Kamelot byl dost dobrý. Co Vy na to?? Tradičně – k muzice, kapelám, ke koncertu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Američtí Kamelot přijedou na samostatný koncert

  Jedna z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších melodic metalových kapel vůbec, američtí KAMELOT letos s velkým

Xandria a Serenity se chystají na evropské turné – zastávku udělají i ve Zlíně!

  Poté, co na uvolněný post zpěvačky nastoupila holanďanka Dianne van Giersbergen, se Xandria díky

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se

WMOR 2013

WMOR 2013

datum: 23.11.2013 místo: hala Novesta – Zlín Cestování po D1 je víc než hnusnost, ale


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved