WMOR 2013

WMOR 2013

datum: 23.11.2013
místo: hala Novesta – Zlín

Cestování po D1 je víc než hnusnost, ale jsou situace kdy nelze jinak. Zimní podoba festivalu Masters of Rock je jen jednou, tak se to musí zkousnout.

Už cestou jsme dostali info, že je drobný přesun z důvodu vypadnutí jedné kapely, a tak jsme dorazili až na finský objev MEDEIA. Snad Daniel Krob promine. Kapela do toho šla z ostra a získali si svým soundem několik fans. I když nutno podotknout, že těch bylo zatím poskrovnu a většina zatím ladila formu.

Americká partička STARKILL z Chicaga dala pak ochutnat svůj melodický death metal, i když ta škatulka se dá rozšířit i na thrashové prvky. I přesně tahle situace je ten důvod, proč nesnáším pověstné škatulkování. Muzika je od toho, aby se poslouchala a ne třídila jak šroubky. Tečka. Za mě osobně dobrý sound a nebude od věci, pokud by se tahle parta ještě někde objevila.

Norští KEEP OF KALESSIN byli jednou z těch kapel, na které jsem byl osobně zvědavý velmi a ke zklamání rozhodně nedošlo. Moderátorem večera bylo předesláno, že se kapela hledá ve stylech, ale za mě osobně bych to, co kluci zahráli, už ponechal jako dobrou vlnu.

Nechci nyní nijak smést pod stůl polské DECAPITATED, ale jejich set jsem trochu vypustil. Nikoliv pro jejich muziku, ale spíš z důvodu nabrání sil na další v pořadí. Ruku na srdce, celý den je dlouhý a v seznamu byli větší tahouni. Možná by mohl koment někdo z vás.

ReVAMP je domovská kapela (dnes už oficiální zpěvačky Nightwish) Floor Jansen, kterou založili po rozpadu After Forever a už jen ten jmenný seznam je důvod shlédnout koncert od A do Z. První setkání s jejich materiálem a musím uznat, že zdařilé. I když jsem se nachytal na myšlence, kolik procent úspěšnosti přináší právě zmiňovaná. Nechci polemizovat, ale je pravdou, že pokud se chopí mikrofonu, tak z ní nespustíte uši. Doufám jen, že její pracovní povinnosti ve slavnější kapele neuloží tuhle formaci k ledu.

Co říct k následné partě? SOILWORK je preciznost sama a komentáře jsou jen pověstným nošením sov do Athén. Od prvního songu po posledního je to set, jak má být. Nenechala si ho ujít ani Floor a velmi sympatické bylo, že nikoho z dotírajích fans neodbyla příkře a jen je požádala, aby přišli až po skončení setu, kdy se nejen podepisovala, ale nechala se s velkým počtem lidí i vyfotit.

AMORPHIS, coby další severská parta jen potvrdila, že zima za Baltem je tuhá, a tak je lepší zalézt do zkušebny a pilovat hudební materiál. Výborný set, ale svého času jsem míval dojem, že je to tvrdší. Čímž nesměřuju ke slovu, že dnes špatně.

Už kdysi v klubu bylo vystoupení dalších v pořadí, KAMELOT, zážitkem a v hale to mělo ještě větší sílu. Celý sound vyrostl do epičnosti a podiové zpracování také nemá chybku. Doprovodná pěvkyně působí velmi sugestivně a zpěvák samotný až místy démonicky. Ale především hudebně je to dobíjení baterií a energie, co sálala, mi vydrží zase na nějakou dobu.

A přichází čas závěrečné tečky. CHILDREN OF BODOM si mě získali už před lety a od té doby na ně nedám dopustit a možnost je vidět a slyšet také nevypouštím. Hudebně je to vrchol v žánru a nelze nic podotknout. Jen mě tak při drobném technickém zádrhelu u bicích a opravě šlapky napadlo, kolik by toho Alexi napovídal, pokud by vypustil slovo fuck a jeho odvozeniny. Ale následná pecka to nakopla zpátky do víru energie a člověk až nevěřícně koukal na hodinky, když zaznělo In Your Face jako závěrečná tečka, jak ten den uběhl.

Co říct závěrem?? Co se skladby kapel týká, nenašel jsem jedinné slabší místo. Místo tradiční… co víc si přát? Možná vrtulník pro snadnější cestování.

Jak jste to viděli a slyšeli vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Američtí Kamelot přijedou na samostatný koncert

  Jedna z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších melodic metalových kapel vůbec, američtí KAMELOT letos s velkým

Nightwish a spol rozduněli Tipsport arénu

Nightwish a spol rozduněli Tipsport arénu

čas: 7.12.2015 místo: Praha – Tipsport Aréna V létě avizovaný koncert nastal a jelikož byl

Children Of Bodom přijíždějí do Brna uctívat chaos

27. 10. 2015 od 20:00 Fléda, Brno Po delší odmlce se do Česka vracejí populární

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Nightwish a spol navštíví Prahu

Nightwish a spol navštíví Prahu

Fenomenální finská kapela NIGHTWISH potvrdila turné a zastaví se také v ČR! A nebude sama!


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved