DIMMU BORGIR (NOR) + AMON AMARTH (SWE) + ENGEL (SWE)

Černí rytíři z Temného Hradu, ležícího kdesi v mlžném oparu severských zemí, se chystají zaútočit na evropský kontinent, přičemž ataku nebude ušetřena ani česká kotlina… Vězte, že Černí rytíři DIMMU BORGIR si pro tuto bitvu pozvali také nezdolné vikingské válečníky AMON AMARTH a družinu švédských souputníků ENGEL. Provolání všemu lidu: klíčová bitva proběhne v pátek 19.10.2007 v pražské sportovní hale FOLIMANKA, pojďme se postavit severské armádě čelem!

Králové melodického black metalu DIMMU BORGIR jsou zpět s novou deskou „In Sorte Diaboli“ a v rámci velkolepého evropského turné poctí svou návštěvou i Prahu, konkrétně sportovní halu Folimanka. Společnost jim budou dělat stále populárnější zástupci švédské školy melodického death metalu AMON AMARTH a švédští představitelé moderního metalu ENGEL.

Jejich název vychází z lávové krajiny plné tajemných jeskyní a skalních útvarů ležící na Islandu a v překladu znamená „Temný Hrad“. Řeč je o DIMMU BORGIR, kapele, která se pro mnoho fanoušků stala symbolem blackmetalu.

Počátky kapely se váží k roku 1993, kdy ji v norském Oslo založili Stian Thoresen (Shagrath), Sven Attle Koperud (Silenoz) a Tjodalv.

Prvním stěžejním albem DIMMU BORGIR je zřejmě „Stormblast“ (1996), kapela zde poprvé definuje svůj jasně vyhraněný zvuk a propracovanější kompozice, často ovlivněné inspirací ve vážné hudbě. Dalším přelomem pak bylo hned o rok později vydané album „Enthrone Darkness Triumphant“, které lze zpětně považovat za jedno z nejvlivnějších alb atmosférického blackmetalu vůbec. Pokud zmiňujeme milníky v historii kapely, nesmíme opomenout alba „Puritanical Euphoric Misanthropia“ (mistrovské dílo se silnou atmosférou, podpořené výkony Gothenburgského symfonického orchestru, které nakonec získalo i prestižní cenu Grammy) a zejména „Death Cult Armageddon“ (fenomenální album vydané po dvouleté přípravě v roce 2003, přičemž o majestátní symfonický zvuk se postaral padesátičlenný soubor Pražského filharmonického orchestru, album opět získává cenu Grammy).

Kapele se v průběhu let nevyhnuly ani některé personální změny, v současnosti se o typický zvuk DIMMU BORGIR, tzn. podmanivě temné klávesové melodie, agresivní kytary, rychlé bicí a vzteklý chrčivý vokál, stará tato ustálená sestava: Shagrath (zpěv), Galder (kytara), Silenoz (kytara), ICS Vortex (basa), Mustis (klávesy), Tony Laureano (bicí). Bohužel, na pražském koncertu neuvidíme za bicími populárního Hellhammera, který není kvůli zdravotní indispozici schopen turné odehrát a proto byl nahrazen Tonym Laureanem (Nile, Angelcorpse).

Další mocně očekávanou lahůdkou pak bude vystoupení švédských Vikingů AMON AMARTH. O tom, že kapela svůj zdroj inspirace nalezla v severské mytologii nemůže být pochyb, neboť aura udatného vikingského válečnictví či pohanské mystiky se rapidně infiltrovala do všech jejich nahrávek. AMON AMARTH nyní znějí více majestátně a to díky většímu důrazu na melodické linky, přesto se stále jedná o prvoligový death metal švédské školy. Nad tím vším se jako mocný Odin vznáší Johanův šťavnatý growling, nezřídka se katapultující do havraních skřehotů. Prodejnost poslední desky „With Oden on Our Side“ se v Evropě opět dotýká rekordních čísel a to je jasným důkazem ohromné popularity, která se momentálně k AMON AMARTH váže. Přesně tři roky od svého posledního vystoupení v České republice se Vikingové vracejí v plné síle a my se jen můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek.

Celý koncertní set pak otevře švédská pětice ENGEL, která nahradila původně nominované HATESPHERE. Švédský kvintet složený z kytaristů Marcuse Sunessona (ex-THE CROWN), Niclase Angelina (PASSENGER, ex-IN FLAMES), bubeníka Mojja (RELEVANT FEW, DRACENA), vokalisty Mangana Klavborna a basisty Michaela Häkanssona (ex-EVERGREY) nám představí svůj osobitě podaný mix melodického death metalu a metalcoreových vsuvek.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal + veškeré běžné předprodeje (viz www.shindy.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Brutal Assault 2012

Brutal Assault 2012

BRUTAL ASSAULT XVII. místo: pevnost Josefov – Jaroměř čas: 8.- 11.8.2012 Pro mě osobně se

Dimmu Borgir, pekelný večer v KC Vltavská

Dimmu Borgir, pekelný večer v KC Vltavská

Sobotní večer se v KC Vltavská proměnil ve svatostánek všech přiznivců black metalu. Aby ne

Dimmu Borgir v Praze!

Dimmu Borgir v Praze!

Norská blacková legenda DIMMU BORGIR se probouzí ze zimního spánku a vyráží na obsáhlé turné,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved