Dimmu Borgir v Praze!

Dimmu Borgir v Praze!

Norská blacková legenda DIMMU BORGIR se probouzí ze zimního spánku a vyráží na obsáhlé turné, věnované zbrusu nové desce „Abrahadabra“. Rozsáhlý podnik startuje 19. září koncertem v Amsterdamu a končí 14. prosince v kanadském Quebecu. Potěšující zprávou pro české fanoušky je fakt, že DIMMU BORGIR vystoupí v sobotu 9. října v pražském klubu KC Vltavská a přesně po třech letech tak naváží na svůj poslední fenomenální koncert na Folimance.
Jako support se představí další dvě norské formace v podobě kapel ENSLAVED a SAHG. Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Podrobnější informace o koncertu a vstupenkách získáte na webu www.obscure.cz.
Králové symfonického black metalu DIMMU BORGIR jsou zpět s novou deskou „Abrahadabra“, jejíž vydání je naplánováno na 24. září tohoto roku. Sama kapela považuje vydání tohoto alba za začátek nové éry, neboť v minulém roce opustilo kapelu hned několik původních členů. Po personálních rošádách tak čeká široká hudební veřejnost na jména, která se na následujícím turné objeví po boku ustálené trojice Shagrath, Silenoz a Galder.
Nic z toho však ani náznakem neubírá na výsostném postavení DIMMU BORGIR na metalové scéně. Pro tisíce fanoušků po celém světě budou nadosmrti živoucím symbolem black metalu.

Počátky kapely se váží k roku 1993, kdy ji v norském Oslo založili Stian Thoresen (Shagrath), Sven Attle Koperud (Silenoz) a Tjodalv.
Prvním stěžejním albem DIMMU BORGIR je zřejmě „Stormblast“ (1996), kapela zde poprvé definuje svůj jasně vyhraněný zvuk a propracovanější kompozice, často ovlivněné inspirací ve vážné hudbě. Dalším přelomem pak bylo hned o rok později vydané album „Enthrone Darkness Triumphant“, které lze zpětně považovat za jedno z nejvlivnějších alb atmosférického blackmetalu vůbec. Pokud zmiňujeme milníky v historii kapely, nesmíme opomenout alba „Puritanical Euphoric Misanthropia“ (mistrovské dílo se silnou atmosférou, podpořené výkony Gothenburgského symfonického orchestru, které nakonec získalo i prestižní cenu Grammy) a zejména „Death Cult Armageddon“ (fenomenální album vydané po dvouleté přípravě v roce 2003, přičemž o majestátní symfonický zvuk se postaral padesátičlenný soubor Pražského filharmonického orchestru, album opět získává cenu Grammy). Následuje „In Sorte Diaboli“ a nyní toužebně očekávaná novinka „Abrahadabra“, která vznikala za pomoci Norského orchestru a měla by být nejvýpravnějším a nejatmosféričtějším počinem v historii kapely.

Jako speciální hosté se na pražském koncertu představí norské kapely ENSLAVED a SAHG.

Související linky:
www.myspace.com/dimmuborgir
www.myspace.com/enslaved
www.myspace.com/sahg
www.obscure.cz
www.shindy.cz
www.vltavska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Brutal Assault 2012

Brutal Assault 2012

BRUTAL ASSAULT XVII. místo: pevnost Josefov – Jaroměř čas: 8.- 11.8.2012 Pro mě osobně se

Dimmu Borgir, pekelný večer v KC Vltavská

Dimmu Borgir, pekelný večer v KC Vltavská

Sobotní večer se v KC Vltavská proměnil ve svatostánek všech přiznivců black metalu. Aby ne

Změny u některých podzimních koncertů Obscure Promotion.

Ještě před startem „ostré“ podzimní sezóny evidujeme hned několik změn. Začněme se zrušeným turné Seven

DIMMU BORGIR (NOR) + AMON AMARTH (SWE) + ENGEL (SWE)

Černí rytíři z Temného Hradu, ležícího kdesi v mlžném oparu severských zemí, se chystají zaútočit


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved