Brutal Assault 2012

Brutal Assault 2012

BRUTAL ASSAULT XVII.

místo: pevnost Josefov – Jaroměř
čas: 8.- 11.8.2012

Pro mě osobně se příslovečné naplnění poháru poslední festivalovou kapkou koná v Jaroměři. Po lehké motanici městem zcela obsazeným metal-fans jsem nalezl parking a vzhůru do boje.

STŘEDA

První kapelu jsem propásl, ale INGROWING byli pro uvedení sluchu do pohotovosti celkem slušný nářez, stejně tak jako FORGOTEN SILENCE. Následující ENGEL mě docela zaujali a silně zvažuji jejich chystaný koncert. Dobrá práce. ANAAL NATHRAKH mě naopak moc neoslovili a tudíž se vyráží na obhlídku areálu. Díky rozlehlosti a mnoha zastavením jsem trochu prošvihl domácí klasiku ROOT. Ale hrají poměrně často, tak to dám jindy a jinde. Závěreční ALCEST byli příjemnou tečkou za dnem a dobrým příslibem do dnů dalších.

ČTVRTEK

Původně jsem chtěl napsat, že jsem vstával plný enrgie, abych stihl všechny kapely, ale je to blbost. Při NOOSTRAK jsem jen tak bloudil realitou a ani nevím co hráli. Částečně mě probrali až TROLLECH, u kterých jsem vzal s povděkem jejich češtinu v textech. I když také malinko zavání drobnou naivností, ale není to nic co bych vnímal přímo negativně.

BRUTALLY DECEASED dali také poměrně slušný set a začínal jsem se pomalu probouzet. Polští TOTEM byli pro mě jen vatičkou při čekání na oblíbence, kterými jsou TOXIC HOLOCAUST. A musím přiznat, že ani nyní mě nezklamali. Je to přesně ten druh muziky, který velmi můžu a jim to perfektně šlape.

Proto asi nevynesu pagan metal od ARKONA do výšin, ale fans to brali naplno, takže spokojenost. Navíc mužici na to jdou z ostra, tak je to fajnovka. Doslovný řeznický zášleh přišel s GENERAL SURGERY. Nevím zda chlapci vyběhli od krámku s masnými pochutinami nebo z buňky od saniťáků, ale byl to docela nářez.

CROWBAR mě trochu uspávali, a tak došlo na další courání areálem s návratem na další vražedný nářez v podání THE BLACK DAHLIA MURDER. Skoro legenda CORROSION OF CONFORMITY mi dali vzpomenout na už dost vzdálenou dobu s patřičnou nostalgií, a tak říkám, že za mě super a musí se to jít spláchnout jednou hořkou.

Z toho plyne, že jsem LOCK UP trochu pustil ze zřetelu, sorry. SWALLOW THE SUN byli pro mě neznámou stejně jako HEAVEN SHALL BURN, ale oboje se dalo, i když s přibývajícím časem a počtem kapel z toho začíná být míchanice who is who.

Jihoamíky KRISIUM si ale zmotat nelze. To je nezaměnitelný hukot. Super. Co říct k legendě, která dala vzniknout industrial-metalu MINISTRY? Slova chybí, je potřeba to zažít a musím říct, že mě letošní koncert oslovil daleko víc nežli poslední kdesi ve Slivovicích.

Norští DIMMU BORGIR zatáhli dav do severských hvozdů a patřičně je tam v poklidu vykostili. Super. SICK OF IT ALL mě tradičně potěšili, protože jejich energii jim asi i závidím. Luxusní trampolínový set. SAMAEL jsem neznal a i když nerad plýtvám chválou, tak u nich musím. Za mě velmi dobré, výtečné.

NILE zařízli otěže do davu a smýkali ho udolím death metalu s celkem slušnou grácií, také super. Od ARCTURUS jsem asi čekal trochu víc, ale s ohledem na čas a únavu, tak ani před odchodem k ložnici neprotestuji.

PÁTEK

Cesta do areálu je docela dlouhá, takže pár smeček jsem trochu vypustil a dorazil až na kapelu VILDHJARTA. Styl který hrají jsem tedy moc nepochopil, a tak to pravé probuzení přišlo až s WARBRINGER, kteří do toho práskli dle mého gusta i když je dost zabil zvukař.

NORTHER a INCANTATION mi trochu opět splynuli v jeden celek, ale i tak dobré, poslouchatelné. KAMPFAR jsem zaznamenal spíš jako jedny z mnoha podobných, a tak se opět vyráží na obchůzku s pokusem naplnit stravovací návyky. Asi si příště dám oběd bez předkrmu, polévky a zákusku, protože jsem díky tomu prošvihnul DARKEST HOUR. Kruci.

VALLENFYRE tak měli za úkol připravit mě na další hudební hodování a celkem to zvládli. Německá legendička MORGOTH, ale především mí miláčci SUICIDAL ANGELS, které mohu kdykoliv a naštěstí z nich znovu stříká ta energie, kterou jsem trošku na poslední koncertní štaci postrádal. Pecka festivalu.

HATEBREED jsou na tom obdobně, ale v trošku jiné škatulce, přesto super. Po setu MUNICIPAL WASTE chápu proč se kluci stávají víc a víc oblíbenějšími a rostou vzhůru. Chyběla už jen U-rampa a bylo by to dokonalé. NAPALM DEATH jsou coby legenda coru nepřekonaní a je to fakt masakrrrrrrrrr. Kdo si je nechal ujít, nechť si rve své dlouhé háro.
Vikingové AMON AMARTH měli asi nejpůsobivější scénu ze všech a muzika byla také výtečná a severští bozi na vás dýchnou i na protější tribunu.

Hlavní tahouni celého festivalu MACHINE HEAD totálně rozstříleli vše, co postávalo kolem, a hrát o dvě skladby navíc, tak i z pevnosti jsou ruiny. Perfektní, kolosální. Po zmíněných hráli CONVERGE a nevím, zda to bylo tím po kom hráli, ale spíš to, co hráli, bylo pro mě jednoznačně největší propadák celého festivalu. Skalní fans prominou, ale bylo to jak po noci s topmodelkou muset líbat zatuchlou hajzlbábu.

Naštěstí mi hudební chuť napravili PARADISE LOST a ač nejsem zapáleným pro jejich tvorbu, s dost velkým povděkem jsem jí přijal. GORGUTS jsem dal jako poslední štaci, protože na další grupu už nezbyly síly. Regál, spát.

SOBOTA

Do areálu jsem se kupodivu vypravil zavčasu, přestože nebylo přímo jasné kdo bude kdy hrát, ale pokec s kámošema mě zasekl. INGROWING byli ti ze středy a SKARHEAD se kamsi vytratili.
Den tak načli BE´LAKOR a bylo to celkem fajne, stejně jako ABORTED, což je také obstojný a nekompromisní mazec. THE SAFETY FIRE jsou v průvodci avizovaní jako modern metal a já nyní vzývám všechny mocnosti zla, aby se tímto směrem metal nikdy neubíral, protože jinak volím dobrovolnou ztrátu sluchu. Děs, běs.

Nápravu trochu zjednali geniální TEXTURES a definitivní nápravu zvládli NORMA JEAN. Technika zahlásila, že energii nepotřebuju jen já, ale i mašinka, a tak se šlo plnit baterie, tudíž jsem propásl SÓLSTAFIR a z KYLESA jsem zahlédl už jen pár skladeb.

Návrat byl v domnění, že budou SODOM, ale nějak se to celé zamotalo a byli avízovaní až na 2:20. Zamáčkl jsem slzu s vědomím, že je neuvidím, protože závazky jsou závazné a musím se v 1:00 nejpozději teleportovat do pryč. Kruciš, kruciš, kruciš.

FINNTROLL ale patřičně šlápli do pedálů, tak to dalo zapomenout na příkoří způsobená nepřízní osudu. IMMOLATION také trochu pomohli svým setem a pak už se to vrátilo do pohody. SIX FEET UNDER byli super, dám je znovu kdykoliv. AGNOSTIC FRONT jako NYHC netřeba představovat a ani obsáhle komentovat, je to rychlé, rázné a úderné jako sex za mlada.

AT THE GATES byli pro mě přípravkou k tomu co jsem očekával na druhé stagi, kde se chystali zástupci klasické odnože black-metalu IMMORTAL. Co k nim říct? Pro mě dobré – show parádní, celkem i muzika ucházející – nezbytná image v ceně. Super.

V lehčí temnotě pokračovali i MOONSPELL a také to bylo velmi příjemné i když jsem se začínal ohlížet, že to vlastně pro mě celé pomalu končí. Finální tečkou pro mě byli GODFLESH a i když nic proti jejich muzice, dal bych je asi daleko raději v nějakém klubu, kde by víc vynikla jejich fajn hudba. Zjistil jsem totiž, že mě spíš asi víc upoutávají obrázky na zdi nežli produkce nástrojů, a tak nabírám směr za povinností.

Co říci závěrem??

Za mě jednoznačně suprově obsazený festival. Krásné místo s atmosférou a vyšlo i poměrně počasí. Mohl bych asi tahat pozitiva, negativa,,ale rád bych dal místo i Vám, tradičně. Takže názory, postřehy, plusy, mínusy, psát, psát, psát.

Brutal Assault 2012 7 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z největších festivalů

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Sólstafir zahrají v Praze kompletní album Ótta

Sólstafir (Island), support 22. 5. 2016 od 20:00 Palác Akropolis, Praha Islandský post rock/metalový fenomén

Metalová akce roku se blíží

! Na Folimance nebudou chybět ani knihy o Brutal Assaultu ! Vrchol letošní koncertní sezony


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved