Bolt Thrower, Rotting Christ a Enemy Reign v Abatonu

Britská kapela Bolt Thrower, živoucí legenda deathmetalového žánru, vystoupí 12. května v Praze v klubu Abaton v rámci evropského turné s názvem „The Next Offensive“. Jako další se představí řecká formace Rotting Christ, Američané Enemy Reign a český zástupce, kapela Pandemia.

Bolt Thrower není kapela, kterou byste v našich končinách mohli vidět každý rok a právě proto bude jejich plánované vystoupení jedním z metalových svátků tohoto roku.

Historie této kapely sahá až do roku 1986. Ve svých začátcích se nechali inspirovat formacemi jako Slayer, Candlemass nebo Celtic Frost. Již od začátku je charakterizoval tvrdý, agresivní, ale především nadmíru originální zvuk, který zůstal hlavní devizou kapely během celé její kariéry. Debutové album „In Battle There is No Law“ přišlo v roce ´88 a do povědomí fanoušků se dostalo také díky společným koncertům s kapelami jako Carcass, Napalm Death nebo Morbid Angel.

Přelomovou deskou se však stává až „The IVth Crusade“ z roku 1992. Tento počin je mezi celou řadou fanoušků i odborníků považován za jejich nejzásadnější dílo, které díky svému osobitému stylu ovlivnilo na řadu let vývoj na deathmetalové scéně. Následující období pak bylo jednak ve znamení dalších výtečných alb, jmenujme například „Mercenary“, ale také personálních problémů, jejichž důsledkem byla změna na postu frontmana, kterým se stal Dave Ingram. V roce 2002 vychází studiovka „Honour, Valour, Pride“ , o dva roky později se opět vrací původní zpěvák Karl Willetts, který je také podepsán pod dosud posledním albem „Those Once Loyal“ z roku 2005.

Bolt Thrower, britští králove old school deathmetalu, jsou kapelou, která je se stoprocentní oddaností věrna svému stylu a během své pětadvacetileté kariéry neustoupila od svého původního směru ani o píď. Přesto nejsou žádným muzejním exponátem. Bolt Thrower jsou živým důkazem, že deathmetal může fungovat jako čistě svébytný žánr, který nepotřebuje podléhat módním trendům. Bolt Thrower se chystají do Prahy a všichni pravověrní fanoušci old school deathmetalu by měli být u toho, přijíždí totiž královská vojenská mašinérie.

Jako další na koncertu vystoupí řecká formaceRotting Christ. Obecně se sice předpokládá, že ten nejlepší black metal vzniká v chladu a temnu, řečtí blackmetalisté Rotting Christ jsou však živoucím důkazem toho, že se mu stejně dobře může dařit i pod rozpáleným helénským sluncem. S dvaceti dvěma lety na scéně navícRotting Christ patří mezi nejdéle hrající kapely v tomto žánru a jejich předposlední deska „Theogonia“, která vyšla před dvěma lety, získala cenu jednoho z nejpopulárnějších metalových serverů Metal Storm za Nejlepší black metalové album roku. Prostřednictvím tohoto alba se skupina zároveň po letech rozhodla přihlásit ke svým řeckým kořenům, které se projevují už v samotném názvu, odvozeném od Hésiodovy básnické sbírky „O původu bohů“, představující nejstarší souvislé podání řecké mytologie. Na pražském koncertě nám Rotting Christ představí svou zbrusu novou desku s názvem „Aealo“.

Další kapelou, kterou spatříme na pódiu v Abatonu je poměrně mladá americká formace Enemy Reign, která se skvěle zapsala se svým EP „Means To A Dead End“, jež nyní vychází i v Evropě u labelu Neurotic Rec. Kapele sdružená kolem bývalého frontmana Skinless Sherwooda Webbera představí kromě zmíněného EP take zbrusu nový materiál.

Celý koncertní set pak otevře domácí zástupce v podobě deathmetalové kapely Pandemia. Chebští borci představí svou novou desku “Feet Of Anger”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Britská legenda míří do Prahy.

Britská legenda míří do Prahy.

BOLT THROWER (uk) INCANTATION (usa) MORGOTH (ger) 24. 9. 2014, Praha – Roxy In Battle

Basinfirefest 2012

Basinfirefest 2012

Datum: 29.6. – 1.7. 2012 Místo: Spálené Poříčí u Plzně Pokud má festival už desáté

Řečtí démoni ROTTING CHRIST v Brně a Košicích

Řečtí démoni ROTTING CHRIST v Brně a Košicích

brněnský klub Melodka (29.4.) a košické Collosseum (30.4.). Společeně s legendou evropské blackové scény se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved