Řečtí démoni ROTTING CHRIST v Brně a Košicích

Řečtí démoni ROTTING CHRIST v Brně a Košicích

brněnský klub Melodka (29.4.) a košické Collosseum (30.4.). Společeně s legendou evropské blackové scény se dále představí jejich krajané DAYLIGHT MISERY a finské kapely OMNIUM GATHERUM a DEAD SHAPE FIGURE. Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání ve všech běžných předprodejích.

ROTTING CHRIST patří bezesporu mezi legendy evropské blackové scény. Obecně se sice předpokládá, že ten nejlepší black metal vzniká v chladu a temnu, ROTTING CHRIST jsou však živoucím důkazem toho, že se mu stejně dobře může dařit i pod rozpáleným helénským sluncem. S téměř pětadvaceti lety na scéně navíc patří mezi nejdéle hrající kapely v tomto žánru a jejich předposlední deska „Theogonia“, která vyšla před dvěma lety, získala cenu jednoho z nejpopulárnějších metalových serverů Metal Storm za Nejlepší black metalové album roku.

Prostřednictvím tohoto a také aktuální alba “Aealo” se skupina zároveň po letech rozhodla přihlásit ke svým řeckým kořenům, což se projevuje zejména v textech věnovaných řecké historii, tradicím a národní hrdosti.

Na blížících se koncertech nám ROTTING CHRIST ve velké míře představí právě tyto dvě poslední desky, ovšem chybět nebude ani výběr toho nejlepšího z jejich bohaté diskografie.

OMNIUM GATHERUM fungují na scéně od roku 1996 a zprvu byli přirovnáváni k předním představitelům skandinávského melodického death metalu, tedy DARK TRANQUILLITY či rané tvorbě IN FLAMES. OMNIUM GATHERUM si však v této konkurenci brzy našli vlastní tvář – jejich písně se stávají méně přímočarými, vstřebávají do sebe tvrdší elementy thrashe, blacku, deathu, na druhé straně se nebojí ani progresivnějších experimentů a alternativních postupů, to vše aniž by ztratili své hlavní poznávací znamení – skvělý cit pro atraktivní melodie i harmonie. V posledních čtyřech letech velmi pilná kapela vydala hned čtyři řadové desky, tu nejnovější, „New World Shadows“ bude prezentovat na tomto evropském turné. Chytlavost a energie jejich skladeb je dobrým příslibem i pro jejich živé vystoupení.

Jako další se představí jiná řecká formace, která úspěšně kráčí ve šlépějích svých slavnějších krajaná ROTTING CHRIST a všeobecně je považována za jejich budoucí nástupce. Řeč je o kapele DAYLIGHT MISERY, jejíž hudba nabízí mix stylů jako death/doom/gothic metal.

Čtveřici pak uzavírají finští thrasheři DEAD SHAPE FIGURE.

Související linky:

www.myspace.com/rottingchristabyss

www.myspace.com/omniumgatherum

www.myspace.com/deadshapefigure

www.myspace.com/daylightmiseryband

www.obscure.cz

www.collosseum.sk

www.melodka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Bolt Thrower, Rotting Christ a Enemy Reign v Abatonu

Britská kapela Bolt Thrower, živoucí legenda deathmetalového žánru, vystoupí 12. května v Praze v klubu Abaton v rámci


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved