Britská legenda míří do Prahy.

Britská legenda míří do Prahy.

BOLT THROWER (uk)

INCANTATION (usa)

MORGOTH (ger)

24. 9. 2014, Praha – Roxy

In Battle There Is No Law! Již osmadvacet let šlape válečná mašinérie BOLT THROWER z anglického Coventry jako dobře promazaný stroj, konkétněji asi jako prvoválečný britský tank Mark I, valící se přes nepřátelské zákopy a palebná postavení stále stejnou, monotóní rychlostí, což mu ovšem nebrání rozdrit vše, co mu leží v cestě. Každá z jeho osmadvaceti tun nese šrámy bitev dávno minulých, stejně jako každý rok z osmadvacté historie BOLT THROWER znamel pro kapelu nové výzvy a povolávání čerstvých záloh i bojem ostřílených veteránů do frontové linie. K zákopové válce by se ostatně dala přirovnat i stylová rigidnost těchto anglických veteránů, kteří přes mírné změny nikdy neuhnuli ze svých definovaných žánrových standardů a bez ustání hrnou svůj dechbourcí, tíživou zákopovou atmosférou nasáklý, valivý a podmanivý death metal ze staré školy. A to kvalit takových, jaké dokážou nabídnout jen mistři svého oboru. BOLT THROWER zůstávají věrni svému stylu a své pověsti, nehrají příliš koncertů a trpí jistou averzí ke hraní pod otevřeným nebem, avšam svým fanouškům vždy nabídnou uchvacující zážitek. A stejně jako se nezaprodávají stylově, jsou kritičtí i sami k sobě, kdy od vydání poslední desky ‚Those Once Loyal‘ (mimochodem jedné z nejlepších v jejich diskografii) nenahráli žádný další materiál, protože se v jejich očích zatím nedokázal vyrovnat poslední zmiňované nahrávce. BOLT THROWER také dbají na vzhledem k jejich statutu nízkou cenu vstupenek na jejich koncerty a na ceny merchandise, který je možno koupit pouze na jejich koncertech a nikde jinde, protože jej považují za suvenýr pro pravé fanoušky a způsob obživy překupníků. Jak vidno, BOLT THROWER se o své fanoušky zajímají a ti jim to svým zájmem oplácí, kromě jednoho jsou všechny jejich německé koncerty vyprodány, ostatní se k vyprodání blíží a vzhledem k tomu, že se jedná o jediné datum pro střední a východní Evropu, doporučujeme neváhat a lístek na koncert si zarezervovat! Informace o rezervacích jsou na konci článku.

Bolt Thrower Photo


Jako support zahraje kapela, která udala standard špinavému americkému death metalu. INCANTATION z americké Pennsylvánie jsou totiž bez nejmenších pochyb jednou z nejdůležitějších kapel, které kdy povstaly ve světě extrémní hudby. Bezmála pětadvacet let ční INCANTATION na undergroundové scéně jako nekompromisní skála se svým blasfemickým a kosti drtícím death metalem, který často prolíná do prohnilých doomových poloh. Nesoucí hrdě kainovo znamení v podobě legendárních alb jako Onward to Golgotha, Mortal Throne of Nazarene nebo Diabolical Conquest, jejich odkaz mluví sám za sebe. INCANTATION se v průběhu let stali regulérní death metalovou institucí a pilířem na mezinárodní metalové scéně. Je to kombinace jejich zlověstného zvuku, divošského songwrittingu a neochvějné oddanosti stylu, která zanechala na metalové scéně značku, které se vyrovnají jenom ty nejvíce legendární a klasické kapely. INCANTATION dneška jsou opět po letech strávených spíše v ústraní ve věčných problémech se sestavou zpátky v plné síle, s konzistentním line-upem a novým našlapaným albem Dirges of Elysium. Téměř 50 minut temného a rouhavého death metalu v [ne]mocném duchu těch nejlepších alb kapely z devadesátých let a silně tak přispívá k jejich odkazu. Zatímco totiž jen málo kapel po sobě zanechá mimořádnou stopu v hudebním světě, INCANTATION vybudovali odkaz, který přetrvá ještě mnoho let po jejich konci a za stín, který na metalový svět vrhli, jim budou fanoušci navždy zavázání.

Incantation foto1

Dnes se až nechce věřit, že jednu ze zářivých hvězd death metalového nebe let devadesátých mělo také Něměcko, a přece je tomu tak. Znovuzrozená legenda MORGOTH ze Severního Porýní-Vestfálska vstoupila na scénu už v osmdesátých letech a na přelomu let devadesátých již patřila k čelním představitelům evropské větve smrtícího kovu, a to stejně nepochybně, jako tomu tenkrát bylo v případě nizozemských PESTILENCE, britských BOLT THROWER nebo švédských ENTOMBED. Dunivá rytmika, nekompromisní řezavé kytary a primární divokost příznačná pro záhrobní americké smečky z Tampy byly spolu s vokálem pěvce Greweho velkou devízou téhle nadějné kapely, které se stal osudný pochod proti času. Debutní deska Cursed z roku 1991 je dnes naprostou dobov však bylo žánrovou klasikou. Jít vyšlapanou cestou však bylo kapele málo a tak MORGOTH vykročili tak trochu proti směru času a na následovníkovi „Odium“ už svůj projev vyvedli v mrazivé thrashové atmosféře, aby svou svéhlavost následně demonstrovali progresivním a často nepochopeným albem Feel Sorry for the Fanatic. Dnes jsou však zpět v plné síle a připraveni do death metalových fanoušků natlačit porci nekompromisního death metalu jako za starých časů, což jendoznačně předvedli na nejprestižnějších festivalech po celé Evropě.

Akce se koná 24. září v pražském klubu Roxy, start je naplánován na 18.00 a první kapela spustí již těsně před sedmou!

REZERVACE VSTUPENEK:
vstupenky je možné rezervovat za cenu vstupenky na místě (420,-) pro vyzvednutí na místě. Vstupenky (max dvě na osobu) lze rezervovat na adrese tickets@obscure.cz a k vyzvednutí budou v místě konání v den koncertu od 17.00 do 18.00. Nevyzvednutá rezervace propadá a lístky z ní jdou do běžného prodeje na místě.

Plakát_Bolt Thrower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved