Basinfirefest 2012

Basinfirefest 2012

Datum: 29.6. – 1.7. 2012
Místo: Spálené Poříčí u Plzně

Pokud má festival už desáté pokračování, je to známka úspěšnosti a Basinfirest k těm úspěšným rozhodně patří, stejně jako mu patří první víkend začínajících prázdnin. Rozepisovat veškeré dění festivalu by bylo sáhodlouhé a mohu za sebe jen říct, že je lepší tam být osobně. Proto spíše telegrafický report, s vysvětlivkou že A) je hlavní stage a B) je druhá (menší) stage.

Pátek

A) O start celého maratonu se postarali ANARCHUZ a jak víme, ti první to nemají nejjednodušší, protože se všichni zatím spíš rozkoukávají. Další v pořadí FATA MORGANA mě osobně zdrtila jejich pojetím black metalu s českými texty, který zdrobnělinami týral sluchovody.

B) THE FIALKY – příjemný punk rock. NEUROTIC MACHINERY – solidní nářez.

A) Staří, dobří TÖRR ukázali, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž a dobrá muzika se dá dělat i bez zoufalé image předchozí kapely. Za mě plný počet bodů. Stejně tak se začíná dařit klukům z HAND GRENADE, kteří též odvedli dobrý set a jejich muzika má dobrou šťávu. THE SNUFF byli pro mě neznámou a jejich muziku jsem trochu odpískal kvůli horku. Kluci snad prominou.

B) KOBLÍŽCI, BENJAMING BAND, SNAIL, bylo toho hodně co by člověk rád slyšel, ale po víkendu chápu, proč se Poříčí jmenuje Spálené a záda jsou toho důkazem, takže pár kapel z druhé stage zůstalo nevyslyšeno.

A) DEBUSTROL svůj set trochu zkrátili, ale i tak se lidem dostalo tradičního thrashe a stejný příděl dobré muziky odevzdali KREYSON.

B) skáčko od TLESKAČů taky přitáhlo nemálo lidí a PLEXIS snad už ani netřeba představovat, komentovat.

A) SATISFUCKTION mě trochu nechali klidným, ale spíš jsem se snažil posbírat síly na poslech stars večera po náročném a parném dni. Mám nyní rozepisovat set CHILDREN OF BODOM, když oni byli pro mě hlavním tahákem dne? Nr.1, perfect, excelent. O závěr se postarala APOCALYPTICA a jejich show také neměla chybku, takže za mě opět plný počet bodů.

Jde se spát, brzo ráno v 10:00 se vstává. Buď zatracen vynálezce rán, vstávání a všeho kolem.

Sobota

To vstávání je fakt peklo a nejblbější pozdrav je přání dobrého rána. Žádné ráno není dobré, jsou to jen kecy.

A) NEW BLACK JACK sice do kempu pár tóny dolehl, ale nežli jsem stačil posnídat, zařídit kadeřníka, stylistu, vizážistku, peeling a masáž, tak dohráli a nestihl jsem je. Sorry. DOGMEN nehráli na Basinu prvně a jejich set byl opět dobrý rock. Stejně dobrý set dali JAKSI TAKSI, které bych sice hudebně zařadil jinam, ale možná právě proto to vneslo příjemnou a dobrou změnu.

B) Druhou stage díky teplíčku (fakt nahoře blbnou) moc nedávám, jen zašmíruju a jdu. Proto by report nebyl moc fér vůči kapelám, stejně tak vám.

A) Co říct na INFLAGRANTI s kapelou? Velmi dobře se na to dívá, ale špatně se to v horku poslouchá, když to působí jako Jukebox-Revival. Krásné holky, ale vlastní tvorbu, prosíííím. Legenda CITRON to má daleko snažší a stačí zahrát pár letitých, osvědčených fláků a publikum je jejich. Není co dodat, snad jen, že držím Standovi Hranickému palce, ať to zvládne a vyhraje.

B) N.V.Ú., slovenští GALADRIEL, DE BILL HEADS, hraje to na obou stage slušně a dobře.

A) AIRFARE jsem coby neznámou trochu vypustil a soustředil se spíše na chilské THORNAFIRE, kteří se s tím vůbec nemažou. Dobrej nářez.

B) BLUE EFFECT a mistr tónů kytary Radim Hladík dali zavzpomínat na staré dobré kořeny muziky a je to bez komentáře, protože tady je zcela zbytečný. Senzace. PANDEMIA dala trochu pekelnější muziky a taky dobré.

A) STO ZVÍŘAT roztančili rozpálenou louku ale dal jsem spíš přednost stínu. Měl jsem trochu obavu, jak legenda českého ghotic-rocku XIII.STOLETÍ přenese atmosféru skladeb do prostoru, ale bylo to bravurní a musím za sebe říct, že byli pro mě jednoznačně nejlepší českou kapelou z celého víkendu.

B) Němečtí DEBAUCHERY mě do kolen tedy nesrazili ani muzikou, ani image, ani rudými vlasy baskytaristky. Víc emocí ve mě vyvolali MATAHARI.

A) Na švédské CRASHDIET se docela zaplnilo a i kluci z kapely si to patřičně užívali. Jsem sice hudebně jinde, ale jejich muzika i show byla dost dobrá, takže opět plný počet bodů. Dánští MERCENARY měli trochu stíženou pozici tím, že po nich přicházela legenda, ale i tak si myslím, že to zvládli bravurně. Mě osobně to bavilo. DESTRUCTION a jejich thrash je nekompromisní rána do zátylku odsouzence. Jen jsem v areálu trochu marně hledal místo, kde by to zvukově bylo stravitelné a nějak se nezadařilo. Škoda, velká škoda.

B) VÍTKOVO KVARTETO zatím točilo své hity pro příznivce jemnějšího rocku.

A) Finálovka hlavní stage večera, francouzští SMASH HIT COMBO, mě osobně neoslovila. Rap-metal není moc inovační záležitost a pobíhání štěkajících nadšenců jde trochu mimo mě. Proto raději volím odchod k regálu na spaní. A mimo jiné. Když v minulém století dali Anthrax s Public Enemy světu pecku Bring The Noise, tak to mělo nápad, koule a drive. Frantíkům se ta energetická linka trochu vytratila.
Zazipovat, spát.

Neděle

Počasí se částečně „umoudřilo“ a po výhních v noci trochu sprchlo, takže bylo po ránu trochu snesitelněji. Varování meteorologů přinutilo pořadatele stáhnout plachtoví na podiu a tak se festival stal ještě více OpenAir. Ale k muzice.

A) Vezmu to už spíše bodově a jen jmenovitě, přeci jen únava dělá svoje. SHATTER, ABSOLUT DEAFERS, STREETMACHINE dali po ránu dost hutnej nářez , kterej je dobrej na probrání se, ale vznikl z toho pro mě při poslechu jedoucí vlak. Neříkám že špatně, jen lehce tápu, kdo byl kdo a co hrál.

B) Druhá stage na tom byla obdobně a tak opět jmenovitě. HELPNESS, UNBORN, HENTAI CORPORATION. Slušné nářezy, v klubu by to jistě byl mazec, ale po ránu v parnu stačí jen ochutnávka. MODESTY & PRIDE si s MERLIN prohodily časy, ale muziku každý vlastní a bylo to skousnutelné, dobré.

A) CRUADALACH dali trochu folk metalové muziky a také se to dalo. Nemám rád škatulkování a nevím přesně kam je zařadit s jejich smyčcovo-dechovou sekcí. Příliš objevné to nebylo, ale dalo se to docela poslouchat. Dobrá práce. Následný trojlístek asi nemusím příliš rozebírat, protože každý z fans v luzích zdejších je zná. ŠKWOR, ALKEHOL, HARLEJ. Zpívalo se, tančilo se, vlasy se třásly a nejedna imaginární kytara kroutila ekvilibristické sólmajstry. Super.

B) KURTIZÁNY Z 25.AVENUE daly o sobě vědět svým velmi dobrým setem, který také potěšil.

A) Slovenské HORKÝŽE SLÍŽE také netřeba příliš detailně představovat. Docela mě bavily i jejich komenty a hlášky. Velmi příjemná záležitost.

B) ARAKAIN se cestou kdesi zašmodrchal na dálnici a jelikož jsem je dal nedávno, i přes jejich dobrou muziku a set, jsem volil raději druhou stage.

A) Musím uznat, že jsem nevolil vůbec špatně, protože i když jsem nikdy nebyl zapřísáhlý fanoušek ALICE, tak mě Dan Bárta přesvědčil, že je to dost dobrá muzika. Velmi, velmi, velmi zdařilé a pro mě z českých kapel hvězda dne. A co bylo Danem předpovězeno (počasí), to také přišlo. Chvilku před nástupem italských LACUNA COIL prasknul někomu nahoře močák a asi taky pár dní kalil. Dalo to zavzpomínat na loňský ročník a s kapucí k bradě si člověk koncert moc nevychutná. Pro mě škoda, pro ostatní asi také, protože z podia to sršelo energií a dobrou muzikou. Finální rána na komoru přišla od amerických řezníků CANNIBAL CORPSE. Brutálnější tečku už asi nikdo najít nemohl. Přičtu-li počasí, drtivý death metal a nutnost hlásit se ráno u lopaty, nezbylo mi, nežli osedlat oře a nakopnout ho směrem k bydlišti.

Co říci závěrem? Za mě osobně díky pořadateli za festival, těším se na další ročník. Svoje jsem už řekl a nyní mě tradičně zajímají Vaše názory, postřehy, zážitky. Let´s go.
Mimo jiné – pivo se pije po půllitrech!!!! Tu dětskou míru by si u výrobce mohli naexpedovat do mezihýždí. Euro-unijnímu anal-jumpingu fakt asi nerozumím. Co Vy?

Basinfirefest 2012 4 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Citron přidávají další město

Jarní turné CITRON se rozrostlo o další město – těšte se na show v Tachově!

Předkapelou jarního turné Citron bude havířovský Bastard

  Nová comebacková sestava havířovské hard rockové kapely BASTARD, kterou po 20ti letech obnovili dva

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Citron opět vyráží na turné

CITRON s Láďou Křížkem a Tanjou se vrací! Pro velký úspěch oznamuje jarní turné!  

Nové EP kapely Citron pokřtily české legendy – Dominik Hašek, Miloš Dodo Doležal a Jakub Ludvík

  I včerejší pražský koncert české metalové stálice v rámci Rebelie rebelů Radegast tour byl


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved