Zimní Rock For People 2006

Víte, co se konalo v pátek 17.2. v pražském Abatonu? Nevíte? Ale to jste o moc přišli, pokud jste na toto místo nedorazili! Konala se totiž zimní obdoba úspěšného letního festivalu Rock for People. A bylo se opravdu na co dívat a hlavně co poslouchat! Na dvou podiích se představilo celkem 11 kapel a všichni hudební fandové si mohli přijít na své…no jen se na to podívejte!

Abaton je zkrátka ráj podzimních, zimních a jarních festivalů! Ovšem Rock for People má vždycky ještě něco navíc! A v tomto případě to stoprocentně byla pohodová atmosféra, skvělý výběr kapel a celkově veškerý servis, který by ke každému festivalu měl neodmyslitelně patřit…tím servisem samozřejmě nemyslím nic jiného, než skvělou obsluhu u barů, stoly, které se prohýbaly pod horami jídla a bezproblémovou organizaci. I když to tak možná hned na začátku nevypadalo, protože např. kapela UDG, která měla podle line-upu vystoupit hned mezi prvními, oznámila, že dorazí až ke konci večera, takže se celý program trošku posunul.

Mezi prvními vystoupila na spodním podiu kapela Medvěd 009, která se ve svém početnějším obsazení tak trošku tísnila na tomto malém prostoru. Ale atmosféra byla už od začátku perfektní a pod podiem bylo plno, i když se jednalo o první z vystupujících kapel. Kluci z Medvěd 009 docela dlouho ladili a jejich úvodní rozehrávková skladba asi zněla v uších každému ještě dlouho po jejich vystoupení. Musím přiznat, že i mě!

Mezitím to na horním podiu rozjela slovenská partička Horkýže slíže, která zahrála většinu ze svých nejznámějších hitů a zpívalo se, skákalo, pogovalo, jakoby snad ani nebylo teprve kolem osmé hodiny večerní. Bohužel „horkýži“ hned po koncertě odjížděli na další štaci, takže fanoušci, kteří si s nimi chtěli dát pokoncertního panáčka se protentokrát museli opít bez kapely.

Na podiích se začala střídat kapela za kapelou a každá předvedla to nej ze svého repertoáru. Milovníci punku si přišli na své při vystoupení legendy tohoto stylu, skupiny Plexis. A důkazem toho, že jim to pořád šlape byly reakce rozdováděného publika. Alespoň první řady byly absolutně nepřekonatelné!

Ve stejném duchu se pokračovalo i při vystoupení dalších kapel, kterými byli např. Coccote minute nebo Prohrála v kartách. Musím říct, že atmosféra vážně dokáže dělat divy, a tak jsem přišla na chuť právě např. Coccote minute, které jsem Mahtava pelipakettimme sisaltaa netin kuumimmat kolikkopelit, kuten Starburst, Gonzos Quest, Elements seka luonnollisesti jokaiseen casinoon kuuluvat klassiset poytapelit: Ruletti , Blackjack, Pikapokeri ja Baccarat. nikdy dřív moc v lásce neměla. Prostě jejich vystoupení mělo šťávu, takže se v dohledné době nejspíš mrknu po nějaké jejich nahrané placce.

Pak přišlo na řadu střídání pomalejších rytmů v podání kapely Krausberry s těmi drsnějšími, které dokáží vykouzlit skvělí muzikanti skupiny Krucipüsk v čele s Tomášem Hájíčkem. Lidí stále přibývalo a ve vrchním patře Abatonu už se tradičně nedalo ani projít. Naštěstí se každý mohl jít nadechnout a odreagovat do mezipatra, kde se v klídku hrál stolní fotbálek a prodávala se např. trička účinkujících kapel.

V závěru večera se na horním podiu představila drsná „téměř“ dívčí kapela Gaia Mesiah a nedlouho po ní vystoupily dvě poslední skupiny, kterými byli odchovanci soutěže Coca-cola popstar UDG a Temperamento. Nezávidím posledním kapelám jejich nelehkou úlohu, když musí hrát pro pomalu se vyprazdňující sály a zbytky přiopilých lidí. Pod podiem kapely UDG se snad ještě troška energie našla, ale ať bylo Temperamento jakkoliv temperamentní, vlnily se boky jen několika vytrvalým slečnám.

Kapely dohrály kolem jedné hodiny noční a lidé se buď pomalu trousili domů nebo zamířili k baru všechno pořádně zapít nebo něčím dobrým zajíst. Přiznám se, že ani já jsem neodolala a nechala jsem si naservírovat od každé vegetariánské dobroty trošku…….celkově se tedy za celý večer nabažilo ouško i žaludek a musím konstatovat, vivat Rock for People a v létě to sjedeme znova!!!!!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

datum: 23.6.2015 místo: Letiště Praha – Letňany Nejznámější ze slavných kapel z naší domoviny se

Kabát s Big bandem v Praze

Kabát s Big bandem v Praze

datum: 14.5.2013 místo: O2 Aréna – Praha Jak známo, domácí scénu a tvorbu příliš nevyhledávám

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

  Abychom se zařadili do klišé a nevyčnívali, přilákali více fanoušků, vzbudili lehkou paniku, ale

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved