Kabát s Big bandem v Praze

Kabát s Big bandem v Praze

datum: 14.5.2013
místo: O2 Aréna – Praha

Jak známo, domácí scénu a tvorbu příliš nevyhledávám a spíš se snažím jít jen nenápadně kolem. Ale je v zemi naší zaslíbené kapela, kterou rozhodně nepřehlédnete, neobejdete, nepřeskočíte, protože se stala zkrátka pojmem. Je tedy nad slunce jasné, že detailní představování skupiny KABÁT je jen nošením dříví do lesa a pojďme tedy do víru událostí. I když na začátku musím ještě každopádně poděkovat managmentu a celému týmu kolem kapely a koncertu s jakou bravurností a grácií zvládli drobný pořadatelský oříšek s ohledem mého vstupu. Perfektní – děkuju.

Koncert jako takový pro mě začal v šatně kapely, kde jim byla předána čtyřplatinová deska za prodej skoro 50 tisíc kusů alba Banditi di Praga a to i s návštěvou pana Babiše, jehož společnost je jedním ze sponzorů celého turné. Pak drobná kličkovaná v útrobách O2 Arény (neskutečné dílo) a už se jde ke strojům.
Na úvod celkem působivé intro se zvuky motorů a funěním kouře a začíná se. Bouří celá Aréna a má to neskutečné grády. Kapela tlačí do lidí na úvod samé osvědčené fláky a mám dojem, že není v celým baráku nikdo, koho by to nechalo v klidu. Koncert jak má být. Kapela patřičně zúročuje své už 30ti leté působení na scéně a je na celém koncertu znát, že dozrála jak víno. Musím k tomu připočíst i dost slušnou stage se světelným parkem, který se v pohodě vyrovná kapelám světového jména. Nechybí ani pyroefekty a celý koncert tak dostává skutečně grandiózní rozměr.

Když se tak rozhlížím po dost zaplněné hale (která tuzemská kapela by to zmákla?), tak je i zajímavá skladba fans. Počínaje děckama školou povinnými až po dospělé prací už nepovinnými. A všichni podupávají, zpívají, vlní se, baví se. Perfekt. Záměrně se vyhýbám pokusu o set-list a sázím na to , že by mohl někdo z Vás. V druhé polovině koncertu došlo i na nástup zmiňovaného Big bandu a musím přiznat, že i tato část není úplně od věci. Když jsem kdesi kdysi četl rozhodnutí kapely vydat se na šňůru s big bandem, neobešlo se to bez protočení očí, že kapela už neví coby. Jedním dechem ale musím přiznat, že to nebylo zcela marné a celá show mě i zaujala. Co se týká zvukovosti a i podiovým provedením, kdy nad kapelou na obřím jménu tančily holky alá šantánové tanečnice a působilo to celkem i dobově.

I výběr skladeb pro „předělávku“ byl poměrně střízlivý a aranže byly dost povedené. Jen mě v jednu chvilku při poslechu textů napadlo, že chybí v zoologicko-poetickém balíčku šprýmovná skladbička o defloraci žížaly Julie. Ale jak jsem řekl, big band tomu dodal i trochu atraktivnosti, takže rozhodně skvělé a navíc to Pepa Vojtek dokázal svými komentáři patřičně nasměrovat do správných linií. Každopádně jsem se nenudil a stále bylo co sledovat a poslouchat. Dokonce jsem se i s překvapením podíval na hodiny, když se kapela začla loučit, jak rychle to uteklo. Ale chlapi se ještě vrátili na pár zavěrečných finálních kousků a znovu to rozpumpovalo celou halu. Burlaci táhli lodě jak když mají Žízeň a Pohodu zařídilo Moderní děvče. Tečka, konec, jde se domů.

Co říct závěrem? Tradičně čekám vaše názory, postřehy, co měli zahrát a nehráli a tak podobně. Za mě osobně super. Dobrá show, výtečný zvuk, i když jsem zaslechl remcy cestou k MHD, ale mě to znělo dobře. Perfektní koncert. O to větší masakr je pro mě něčí postesk nad bezmála národní tragedií jakou byl zákaz vnášení kelímků (asi s pivem) na plochu.

OMG, save me and kill ´em all.

Kabát s Big bandem v Praze 5 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

datum: 23.6.2015 místo: Letiště Praha – Letňany Nejznámější ze slavných kapel z naší domoviny se

Chris Rea se vrátí do Prahy.

Chris Rea se vrátí do Prahy.

30.říjen – O2 Aréna – Praha  Po dvou a půl letech se na podzim do

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

  Abychom se zařadili do klišé a nevyčnívali, přilákali více fanoušků, vzbudili lehkou paniku, ale

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc má zvláštní moc … ulovila Daniela Landu, Jarka Nohavicu, skupinu Kabát a stěhuje


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved