Kabát s Big bandem v Praze

Kabát s Big bandem v Praze

datum: 14.5.2013
místo: O2 Aréna – Praha

Jak známo, domácí scénu a tvorbu příliš nevyhledávám a spíš se snažím jít jen nenápadně kolem. Ale je v zemi naší zaslíbené kapela, kterou rozhodně nepřehlédnete, neobejdete, nepřeskočíte, protože se stala zkrátka pojmem. Je tedy nad slunce jasné, že detailní představování skupiny KABÁT je jen nošením dříví do lesa a pojďme tedy do víru událostí. I když na začátku musím ještě každopádně poděkovat managmentu a celému týmu kolem kapely a koncertu s jakou bravurností a grácií zvládli drobný pořadatelský oříšek s ohledem mého vstupu. Perfektní – děkuju.

Koncert jako takový pro mě začal v šatně kapely, kde jim byla předána čtyřplatinová deska za prodej skoro 50 tisíc kusů alba Banditi di Praga a to i s návštěvou pana Babiše, jehož společnost je jedním ze sponzorů celého turné. Pak drobná kličkovaná v útrobách O2 Arény (neskutečné dílo) a už se jde ke strojům.
Na úvod celkem působivé intro se zvuky motorů a funěním kouře a začíná se. Bouří celá Aréna a má to neskutečné grády. Kapela tlačí do lidí na úvod samé osvědčené fláky a mám dojem, že není v celým baráku nikdo, koho by to nechalo v klidu. Koncert jak má být. Kapela patřičně zúročuje své už 30ti leté působení na scéně a je na celém koncertu znát, že dozrála jak víno. Musím k tomu připočíst i dost slušnou stage se světelným parkem, který se v pohodě vyrovná kapelám světového jména. Nechybí ani pyroefekty a celý koncert tak dostává skutečně grandiózní rozměr.

Když se tak rozhlížím po dost zaplněné hale (která tuzemská kapela by to zmákla?), tak je i zajímavá skladba fans. Počínaje děckama školou povinnými až po dospělé prací už nepovinnými. A všichni podupávají, zpívají, vlní se, baví se. Perfekt. Záměrně se vyhýbám pokusu o set-list a sázím na to , že by mohl někdo z Vás. V druhé polovině koncertu došlo i na nástup zmiňovaného Big bandu a musím přiznat, že i tato část není úplně od věci. Když jsem kdesi kdysi četl rozhodnutí kapely vydat se na šňůru s big bandem, neobešlo se to bez protočení očí, že kapela už neví coby. Jedním dechem ale musím přiznat, že to nebylo zcela marné a celá show mě i zaujala. Co se týká zvukovosti a i podiovým provedením, kdy nad kapelou na obřím jménu tančily holky alá šantánové tanečnice a působilo to celkem i dobově.

I výběr skladeb pro „předělávku“ byl poměrně střízlivý a aranže byly dost povedené. Jen mě v jednu chvilku při poslechu textů napadlo, že chybí v zoologicko-poetickém balíčku šprýmovná skladbička o defloraci žížaly Julie. Ale jak jsem řekl, big band tomu dodal i trochu atraktivnosti, takže rozhodně skvělé a navíc to Pepa Vojtek dokázal svými komentáři patřičně nasměrovat do správných linií. Každopádně jsem se nenudil a stále bylo co sledovat a poslouchat. Dokonce jsem se i s překvapením podíval na hodiny, když se kapela začla loučit, jak rychle to uteklo. Ale chlapi se ještě vrátili na pár zavěrečných finálních kousků a znovu to rozpumpovalo celou halu. Burlaci táhli lodě jak když mají Žízeň a Pohodu zařídilo Moderní děvče. Tečka, konec, jde se domů.

Co říct závěrem? Tradičně čekám vaše názory, postřehy, co měli zahrát a nehráli a tak podobně. Za mě osobně super. Dobrá show, výtečný zvuk, i když jsem zaslechl remcy cestou k MHD, ale mě to znělo dobře. Perfektní koncert. O to větší masakr je pro mě něčí postesk nad bezmála národní tragedií jakou byl zákaz vnášení kelímků (asi s pivem) na plochu.

OMG, save me and kill ´em all.

Kabát s Big bandem v Praze 5 komentářů reakcí

 1. Helenka Kateřina says:

  Musím říct, že opravdu ten zvuk nic moc. Ty pravé grády, co udělají husinu na kůži chyběly. Možná je to jen proto, že to otočné pódium vysílalo lepší zvuk. Mě osobně se nejvíc líbil koncert loni v Ostravě. Taky mě mrzelo, že se dohrálo a lidi se zvedli a odešli. Žádné pískání k vrácení skupiny zpět a přidání pár písniček se neuskutečnilo. Asi to fanouškům stačilo :D Jinak Kabáti super i s Big bandem :*

 2. Terezka says:

  Krásný koncert miluji skupinu KABÁT jsou boží

 3. PetrN says:

  Za mě nejlepší Kabátí koncert (absolvoval jsem jich 5 a některé viděla na DVD). Big band byl skvělej, dotáhnout tenhle oooobr ansámbl zvukově do všech koutů arény fakt asi nelze. Písně jako Už mě bijou, Lady Lane, Já si kopu vlastní hrob…. jen tak naživo už neuslyšíme, no a zoo sbírka od krtka přes mravence a králíky až po raky v práci mi prostě přijde jednoduše zábavná…..taky se dá zpívat o lásce, nebo sociálních nejistotách :-).

  Super, bejt na teplickej koncert doma, pujdu určitě znovu.

 4. Petr says:

  Nevím kde jste v Praze kdo seděl,z našeho sektoru odváděly maminky děti s pláčem že je bolí ouška.Zvuk tragédie.

 5. ivča says:

  Byla jsem na koncertě v Pardubicích,a musím říct že to byl můj největší zážitek,jaký jsem kdy zažila. Bylo to opravdu SUPER!! Kabát je prostě nejlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

datum: 23.6.2015 místo: Letiště Praha – Letňany Nejznámější ze slavných kapel z naší domoviny se

Chris Rea se vrátí do Prahy.

Chris Rea se vrátí do Prahy.

30.říjen – O2 Aréna – Praha  Po dvou a půl letech se na podzim do

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

  Abychom se zařadili do klišé a nevyčnívali, přilákali více fanoušků, vzbudili lehkou paniku, ale

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc má zvláštní moc … ulovila Daniela Landu, Jarka Nohavicu, skupinu Kabát a stěhuje


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved