Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé hudební produkci nebo se pobavit přímo v kotli a na přilehlých pouťových atrakcích. Jak je tradičně zvykem, tak tento festival, více než jiné, cílí na celé rodiny. Čistě československá dramaturgie, lidové vstupné a spousta místa v odpočinkových zónách totiž zaručují, že si zde každý najde svoji zábavu a ani malé děti se tu nudit nebudou.

Z mého pohledu letos pořadatelé opět o kousek posunuli laťku kvality výš a vychytali drobné detaily, které na mě v celku působí velmi pozitivně. Bohužel se nemůžu vyjádřit ke standardnímu stanovému městečku, ale kdo si připlatil za VIP vstupenky, měl to do areálu opravdu pár kroků a tedy všechno důležité v autě nebo ve stanu hned u ruky. Na prostoru obrovského letiště je tenhle konfort opravdu znát.

Pátek

Vzhledem k dvoudennímu hudebnímu maratonu se nebudu rozepisovat o každém vstoupení, protože těch perfektních bylo opravdu hodně. Z odpolední Tonava Central stage bych vyzvednul Deratizéry a Tleskače, kteří mě perfektně dostali do festivalové pohody. Vystoupení Václava Neckáře pak bylo naopak něco úplně jiného. Klidný projev a staré hity z dob, kdy většina obecenstva ještě nebyla na světě, působilo trochu zvláštně, ale oba tábory na pódiu i v hledišti si to očividně užívaly. Zpátky do svižných rytmů jsme se dostali se skupinou Sto Zvířat, kteří prostě nemají chybu, ač jsem měl už možnost vidět je na živo více než dvacetkrát.

Odpoledne na Rock stagi bylo naopak ve znamení rockových nářezů. Zatímco pankáči se dostali do varu na NVÚ, já si užil jak jinak než perfekní Dogu a především kytarového génia Radima Hladíka s Blue Effectem. Tomuhle pánovi závidí hbitost a lehkost jeho prstů nejeden kytarista.

Večer a noc na Tonava Central stagi měli pod palcem největší stálice českého popově rockového nebe. Srdcovka Mňága a Žďorp byla jako vždy naprosto perfektní. Bohužel u Mig 21 (podobně i u některých dalších kapel) začínám mít pocit, že přestože jejich vystoupení nemá chybu a s Jirkou se nejednou z plných plic zasměju, tak je to několik let pořád to samé. Kluci zdá se mají plné ruce práce s dalšími proojekty a nějak se nedaří vymyslet nějaké novinky do jinak dobře fungujícího vystoupení. Ale kdo slyší Migy na živo jednou ročně, tomu tahle poznámka zřejmě nemusí vadit. K UDG a Mandrage není snad co dodávat. Jejich hvězdy dosahují té nejvyšší svítivosti a na návštěvnosti a atmosféře je to ohromně znát.

Na Rock stagi se mezitím jako uragán prohnali třicítku slavící nestárnoucí Arakain a podle hlasování nejpopulárnější Škwor. Když vzpomenu na předělávku Sraž nás na kolena z roku 2004, kdy jsem měl pocit, že nám tu někdo napodobuje Kabáty, ušli kluci pořádný kus cesty. V posledních pár letech už pevně zakotvili v českých rockových vodách se svým jedinečnýcm stylem a letošní anketa je toho důkazem. Po půlnoci jsme si mohli také několikrát zazpívat Hrobaře v podání vyvolených návštěvníků a potom to mohli spustit i originální Premier.

Sobota

Sobota nám na Votvíráku začala ještě větším pařákem a jediné místo mimo zavřený areál, kde bylo možné koupit si něco na svlažení suchého hrdla, bylo obsazenou předlouhou frontou pivních nedočkavců. Možná tenhle nedostatek by se pro příště dal odstranit.

Po vpuštění do areálu už ale nic nebránilo se dosyta najíst a napít. Po poledni mě zaujali především Legendy se Vrací, kteří mě fakt baví pohodovými hity, které vznikaly napříč desítkami let. Pokud jde o Helpmusic stage, sem jsem zavítal ještě jednou na Jaroslava Uhlíře a musím uznat, že namačkanější dav jsem už dlouho neviděl. Vyhodit ve stanu chleba s vajíčkem do vzduchu, přistane vám v ruce topinka s volským okem. Opravdu nedýchatelno, ale skvělá atmosféra.

Na Rock stagi jsme mezitím mohli poslechnout vystylované mladíky Segment nebo vtipné Debill Heads a pak už bylo tohle pódium ve znamení punkrocku Jaksi Taksi, Civilní Obrany, Dukly Vozovny nebo videoklip natáčejících Rybiček 48… místní pankáče to muselo přivádět k extázi. Skákavé a jednoduché melodie ale pod scénu přiváděly i nás ostatní a atmosféra byla vynikající – až tedy na ten neskutečný pařák. No a Standovi z Citrónů musíme popřát rychlé uzdravení, ale musím uznat, že Fany Michalík je za mikrofonem taky parádní. V noci z nás vysypali poslední zbytky sil stále populárnější Iné Kafe a nekompromisní a nestárnoucí Visáči.

Na Tonava Central stagi byl program co se týče hudebních stylů o něco pestřejší. Lešek Semelka mě osobně vrátil zpátky do devadesátkových estrád a Schodiště pro změnu do undergroundových vod. Skyline a především Marka Rybin nám opět dokázala, že by zvládla stodeset metrů překážek s přehledem pod 14 vteřin, protože takové energie a výbušnosti se opravdu jen tak nevidí. Dlouho očekávaný mrak, který zakryl nepříjemné slunce, přišel až na Olympic. Petr Janda s kolegy to pořád ještě umí a přestože nepotřebují lítat po pódiu, davy se na ně hrnuly ze všech stran. Největší tahák dnešního dne byli zřejmě kluci z Chinaski. Po lehkém deštíku, který nás svlažil při Iné Kafe, měli před sebou obrovité pole fanoušků a fanynek, kteří hltali každý tón a regovali na každý podnět někdy až frenetickým řevem.

Votvírák opět nezklamal a my si ho opravdu užili a už nyní se těšíme na Votvírák 2013.

Votvírák 2012 18 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Citron přidávají další město

Jarní turné CITRON se rozrostlo o další město – těšte se na show v Tachově!

Předkapelou jarního turné Citron bude havířovský Bastard

  Nová comebacková sestava havířovské hard rockové kapely BASTARD, kterou po 20ti letech obnovili dva

Citron opět vyráží na turné

CITRON s Láďou Křížkem a Tanjou se vrací! Pro velký úspěch oznamuje jarní turné!  

České srdce oslaví čtvrtstoletí své existence speciálním koncertem v Lucerna Music Baru, hostem bude Michal Pavlíček , Blanka Šrůmová a nebo Vladimír Merta

Kapela České Srdce se na našem hudebním poli pohybuje již úctyhodných pětadvacet let, které letos oslavila nejen

Skyline vydávají první singl Ocean z chystané desky a připravují tradiční předvánoční večírek v Roxy

  O Skyline bylo v poslední době slyšet o něco méně než obvykle a důvod


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved