Winter Master Of Rock 2006

V tomto roce si každý fanoušek mohl přijít na své. V sobotu dne 2.12..2006 se od 14 hodin konal tradiční velký festival Winter Master Of Rock. Letošní zahájení připadlo na polskou CRYSTAL VIPER. Tato haevy metalová čtveřice svým vzezřením připomínala počátky tohoto žánru. Kdy klasické natupírované vlasy a úzké roztrhané džíny byly součástí doby a tohoto trendu. Zpěvačka Marta Kroczak povzbuzovala fanoušky songy z alba The Curce OF Crystal Viper“.

Ve 14: 45 hodin se na podium dostavila česká banda Salamandra. Tuto kapelu nemusím nijak sáhodlouze představovat její počátky sahají do roku 1998, ve Zlíně se představili v následující sestavě: J. Dufek, I. Borovský, K. Řepecký P. Slíva, E. Jureček a samozřejmě Hanka Šlechtová, která kromě toho, že je výborná klávesistka, přesvědčila přihlížející fanoušky i svým nádherným zpěvem jedné písně.

V 15: 40 se doslova jako tornádo přiřítila zpěvačka Liv ze švédské kapely SISTER SIN. Zvláště mužská část fanoušků mohla na Liv oči nechat. Přeci jen kdo by odolal dračici v kožených mini kraťáskách, síťovaných punčochách a kozačkách na podpatku? Historie této kapely nesahá tak daleko a proto hlavní výběr play listu byl z alba Dance Of The Wicked z roku 2003.

V 16: 35 hodin začala česká „dvou hodinka“, tu nezahájil nikdo jiný než staří známí, PLEXIS. Tuto stálici punkové scény není třeba představovat. Punk not´s death.

Po PLEXIS se na podiu objevil Izzi. Tentokrát si na své přišla ta něžnější část publika. Izzi odhalený do půl těla a v sukni? Co víc si asi přát. Jeho nakřáplým a pro něho typickým hlasem zazněly písně „ Nejsi Nevinná“, „Mejdan“ , „Poletuju“ a samozřejmě další.

V 18:45 byl příchod očekávaných gotiků DEATHSTARS ze Švédska. Na tuto kapelu jsem byla velice zvědavá a i když gotika není zrovna můj „šálek kávy“. Tato partička se mi vryla do paměti. Jejich energie a show se mi moc líbila a dokonce se mi podařilo ukořistit jejich play list. Jen tak pro výčet večerem zazněly „ Play God“, „ Virtue“, „ Synthetic“,…..

Ve 20 hodin začala atmosféra pod pódiem houstnout a fanoušci vítali finské WALTARI. Neznám snad jinou kapelu, která by si s hudbou pohrávala tak jako WALTARI. Jejich hudební tvorba je jedna velká rozmanitá kombinace hudebních stylů. Myslím, že mi dáte za pravdu, když si dovolím tvrdit, že každé album je úplně jiné a přeci WALTARI tak vlastní. Nehledě na to, že i s alby se mění vizáž zpěváka Kartsyho. Kdosi poznamenal, že vypadá jako šáša Krusty z jednoho známého seriálu.

Ve 21: 30 se dala atmosféra doslova krájet., na podiu se objevila královna s velkým „K“, Doro Pesch. Nato, že tato charismatická dáma je na hudební scéně přes 20 let, srší z ní veliká energie a vitalita , kterou by jí mohla leckterá „dvacítka“ závidět. Nehledě na to, že to byla i pastva pro oko a hledáček fotografa. Její pózy byly provokativní a přesto přirozené. Myslím, že tato dáma si zaslouží obrovský obdiv.

V 23: 00 se scéna stala rájem, do kterého vstoupil Dani Filth se svojí smečkou včetně Sarah. Oproti loňskému vystoupení, ze kterého jsem byla velice zklamaná, nastal u této bandy CRADLE OF FILTH veliký obrat. Nejen že obměnil, skoro s každou deskou, sestavu, ale i energie a nadšení, které se linulo nemělo chybu. Loňská scéna byla spíše o gestech a tricích. Letošní koncert byl o hudbě a to je důvod, proč sem přišla většina fanoušků. Do noci se linuly písně „ Her Ghost In The Fog“, „ Nymphetamine“a další.

Sarah opět nezklamala a předvedla svůj krásný barevný hlas. Zpočátku měla problémy s mikrofony, které jí pořád sjížděly se stojanem dolů, ale pak pár metrů pásky vše spravilo.

Tento zimní Master Of Rock se velmi vydařil. A co říci závěrem? S nad jen veliké díky pořadatelům a organizátorům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters nejsou zdaleka jen o kapelách. Na tomto místě najdete pár postřehů a hlavně snímků,

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

ABSOLUT DEAFERS (CZE) – Tento energický rock metal pochází ze severní Moravy a začátek kapely

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

Punkové legendě THE EXPLOITED se ani letos nepodaří vystoupit na Masters of Rock. Už se

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Ode dneška si můžete plánovat svůj čas na Masters of Rock na minuty. Po zveřejnění


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved