Thrashfest neminul Prahu

Thrashfest neminul Prahu

místo: KC VLTAVSKÁ

datum: 1.12.2011

Rok se s rokem sešel, aniž by se člověk otočil a byl tu opět svátek všech pravověrných thrasherů. Tentokráte bez sněhové kalamity, která zdržela začátek vloni, a tak se dalo jít s úderem 18té hodiny na věc.

Start celého večera obstarali australští MORTAL SIN. Musím přiznat, že jsem je nikdy před tím neslyšel, ale byl to otvírák jak víno. Perfektně vše sehrané a bez jediného zaváhání to hrnuli všem do hlav o 106. Opravdu super a já jsem po dnešku jejich dalším fanouškem. Těch bylo zatím v sále poskrovnu, ale přicházeli stále další a další. Celkem slušná účast, ale i tak naštěstí zůstalo v sále poměrně dost místa pro pohodlí každého.

Druzí v pořadí byli také již thrash stálice HEATHEN. Slyšel jsem pár kousků z posledního alba v autě a byl jsem zvědavej, jak to kluci dají naživo. Makalo to, šlapalo to, patřičně to dunělo, ale. Nechci být hnidopichem, fakt se chodím na koncerty bavit a poslouchat jako ostatní. Ale v pár skladbách jako by se klukům vypařila zpěvová linka. Přišlo mi to trochu škoda, protože jinak kapela fakt brala dech a bylo to super. Ale třeba jen už na starý kolena blbě slyším.

Nestory německého thrash metalu DESTRUCTION ani představovat netřeba. A stejně tak se nedá nic vytknout k jejich setu. Byl to mazec a dál by to bylo jen nošení dříví někam k lesu. Bestial Invasion mě pokaždé srazí do kolen ať se děje co se děje. Takže skvělé, výtečné, výborné.

EXODUS byli jedinou kapelou, která hrála i minulý rok a k níž sem se vyjadřoval minule, že je to pro mě zaručená značka kvality. Nejsem žádný veršotepec a skutečně mi docházejí slova superlativů, co pro mě jejich koncert vždy znamená. Fakt se to musí slyšet, slova nestačí. Toxic waltz je opět jedna z těch co mi podlamujou kolena, takže opět spokojenost nejvyšší.

Poslední kapelou, hvězdou večera, byla SEPULTURA. Nikdy jsem je neslyšel naživo, a proto jsem byl opět zvědavej, jak to dopadne. Nemohu a ani nyní nechci v žádném případě říct, že by mě to zklamalo. To vůbec né, přeci jen je to pro mě legenda a album Beneath the Remains je naprosto zlomové a nadčasové. Stejně tak vůbec neřeším drobnou technickou pauzu, to se stane. Jen mě to zkrátka nedostalo do kolen jako pár kapel před ní, i když kluci makali jak stroje. Pro mě je škoda, že se kapela kdysi roztrhala na pár jiných. Ale jak jsem řekl, je to jen můj názor, nechci se ani přít, ani dohadovat, spíš mě zajímají vaše názory.

P.S. Když jsem viděl, že všichni hrajou den co den skoro měsíc v kuse, tak tedy před všemi klobouk hluboce smekám.

S chutí do nich, do názorů, ne do mě. Která kapela byla pro koho nej, kdo nejvíc potěšil, co se nejvíc líbilo, nelíbilo, kdo nadchnul, kdo méně a tak. Díky za ně. Stejně tak by mě zajímalo, kdo by mohl přijet příště. Osobně bych pár tipů měl, ale zajímají mě ty Vaše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

obsadí brněnský Favál

obsadí brněnský Favál

EXODUS (usa) ARCANIA (fra) EXORCIZPHOBIA (cze) 14. června 2015, Brno – Favál V půli června

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se

Sepultura a další hvězdy ve Zlíně!

Sepultura a další hvězdy ve Zlíně!

Brazilsko – americká metalová čtyřka SEPULTURA vydává na konci října novou studiovku se „stručným“ názvem

Masters of Rock 2012

Masters of Rock 2012

Největší svátek rockové a metalové hudby na našem území – Masters of Rock – se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved