Therion slavili jubileum na Vltavské

Therion slavili jubileum na Vltavské

datum: 14.10.2012

místo: KC Vltavská – Praha

Oslavy všeho druhu já docela mohu a rád, takže když jsem se dozvěděl, že se bude v Praze slavit, neváhal jsem.

Jubilanti si pozvali na oslavu další spoluvěrce a gratulanty, tak se mohlo začít. Víme už všichni, že role předkapely je dost nezáviděníhodná. Pro mě osobně, to první kapela večera ANTALGIA, odnesla měrou neskutečnou. Aniž bych měl potřebu nebo touhu znectít kapelu, tak se tomu asi nevyhnu, i když největší podíl na údělu nese zvukový mistr. Nevím jak to slyšeli ostatní, ale ke mě dostala jen jakási neformulovatelná zvuková koule, která ve všech částech sálu zněla zcela nedefinovatelně. Ale především nestravitelně. Snad jen u podia, díky nástrojovce, bylo slyšet něco, co se dá nazvat hudbou. Nebyla špatná, zvláště basák byl dost čipernej, ale celkový dojem je někde pod čarou. Škoda. Navíc to trochu pro mě zazdilo i zjištění, že proklamovaný půvab zpěvačky Belle Diane, zůstal jen u planých slibů.

Druzí v pořadí ELYOSE mě dokázali přesvědčit už o poznání více a taky se mi to líbilo. Snad i tím, že zvuková hradba padla a sálem se linulo něco více čitelnějšího. Nyní přemýšlím, zda to skutečně zvukaři dělají naschvál nebo je to jen pomluva. Ale muzika Elyose měla skutečně jiný rozměr. Pro mě rozhodně. I fans se dostávali více do varu a jejich reakce byly bouřlivější, osobnější, upřímnější. Při první kapele tleskání spíš působilo soucitně. Snad mi to obě kapely odpustí. Je to zkrátka břemeno, kterého se zbavit je občas i nadlidský úkol. První kapele se to nepodařilo, ta druhá to zvládla s větší grácií. Ale už k hlavnímu bodu večera.

THERION si prošli za svých 25 let, cojsou na scéně (proto se slaví), řadou hudebních vývojů a posunů žánrovým spektrem. Přesto si zachovali pro mě to nejdůležitější a tím je rukopis. A další, dosti zásadní fakt, je pro osobně ten, že jejich muzika nenudí. A když vezmu oba faktory k sobě, tak je jasné, že koncert je zážitek, co se musí prožít. Mohu zde nyní skládat slova, ale je to marnost. Těžko popíšu, jak se tři zpěvové linky prolínají, co k tomu dají klávesy, basa, kytary, je to marné, marné, marné. A to to všem říkám na této točně, když je přijímám. „Jdi na koncert, jdi na koncert, jdi na koncert.“ No a když jsem u té návštěvnosti, tak svým způsobem nic moc. Čekal jsem daleko víc. I když je pravdou, že zůstalo u větší vzdušnosti sálu (to se na Vltavské hodí) a každý měl potřebné pohodlí pro prožitky. Ale stejně bych čekal víc fans. Přesto to dala kapela na plnej plyn, jako by byl plnej stadion. Trochu mě zamrzelo, že nedali mojí nejoblíbenější Summernight City, (doporučuji najít, poslechnout, nestahovat!!), ale pokud by hráli vše z tvorby, tak jedou domů asi až na Mikuláše. Mě by to asi nevadilo ,ale nebyl jsem tam sám. Tím se dostávám k tomu, že ten koncert docela rychle utekl a kapela dává poslední, závěrečnou, jakou jinou nežli Megatherion. Kapela se loučí, a já osobně si přeju, aby ta avizovaná pauza mezi koncertní šňůrou nebyla příliš dlouhá. Co Vy? Tradičně -názory, postřehy, k muzice samozřejmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Therion zahrají v lednu v Ostravě a v Praze

Therion (SWE), Luciferian Light Orchestra (SWE), Imperial Age (RUS), Ego Fall (PRC) 24. 1. 2016

Therion poctí Brno.

Therion poctí Brno.

 THERION (swe) ARKONA (rus) SOUND STORM (ita) THE DEVIL (uk)    12. prosince 2013, Brno

Therion Reveals New Album Title: Les Fleurs Du Mal

Therion Reveals New Album Title: Les Fleurs Du Mal

Na žádost samotných Therion tu máte info k jejich připravovanému tour i novému albu… Therion

Therion v říjnu 2x v ČR. Bude to poslední turné kapely na několik let

Therion v říjnu 2x v ČR. Bude to poslední turné kapely na několik let

13. 10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café 14. 10. 20:00 PRAHA, KC Vltavská  

JamRock 2011

JamRock 2011

Druhý víkend v červnu zaplavily městečko Žamberk davy hudby chtivých lidí, o tomto víkendu zde totiž


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved