JamRock 2011

JamRock 2011

Druhý víkend v červnu zaplavily městečko Žamberk davy hudby chtivých lidí, o tomto víkendu zde totiž probíhal tradiční hudební festival JamRock. Pojďme se na chvilku poohlédnout a zavzpomínat na to, jaký ten letošní JamRock byl.

Jak už bývá zvykem, pro nedočkavce byl připraven program už od čtvrtečního odpoledne. Počasí oproti loňskému roku, kdy nás ve čtvrtek zavalily tuny bahna, vyšlo na výbornou, a tak nic nebránilo tomu, užívat si hudby, sluníčka i proudem tekoucího piva. Stejně jako vloni jsme se při čtvrtku mohli vybláznit na místní hardcore partičce Shatter. Ta přijela s novým, velice charismatickým, zpěvákem a musím uznat, že byl znát velký krok kupředu. Dalším tahákem byl Fanánek a synové výčepu – což je formace, kterou asi není nutné moc představovat, ale vždycky stojí za to si je poslechnout. Nejlepší podívaná se však odehrála na samém konci programu, kdy na scénu vtrhla Švédská metalová skupina Therion.

Páteční ráno nás přivítalo chvílemi až nepříjemným vedrem, a jelikož program začínal až okolo druhé hodiny, bylo dost času na vycházku do města pro zásoby čerstvého jídla a odpočinek po předešlé noci. Odpoledne se pak pak rozjela produkce a musím říct, že jsme se měli opět na co těšit. Asi nemá cenu vyjmenovávat všechny kapely, které jste na pódiu mohli spatřit, ostatně to si každý umí najít sám, ale aspoň to nejzajímavější za zmínku stojí. Stejně jako vloni jsme v programu mohli najít Prague Conspiracy a hned po nich nastoupila Vypsaná fixa, což byl dobrý základ pro to, aby se dav řádně rozhýbal. Čekal je totiž asi největší nářez tohoto dne a možná i celého festivalu. Ano, někteří už asi tuší, že řeč je o legendární anglické punk-rockové formaci The Adicts. Na to, že to nejsou už zrovna mladíci, předvedli tak energickou show, že by se od nich mohla učit většina rádoby známých punk-rock formací, které jsme na festivalu mohli vidět. Další kapela, která určitě stojí za zmínku, jsou norští piráti Berserk Bastards, kteří také předvedli parádní show.

No a než jsme se nadáli, je tu poslední den festivalu, tedy sobota. To ráno bylo pro některé opravdu těžké, protože pokud vím, tak párty ve VIP stanu jela minimálně do páté hodiny ráno a ve stanovém městečku, tam snad ani neskončila. Opičku ze zad jsme proto začali setřásat při poslechu kapel jako je třeba The Coolers, Nil nebo The Swtich. Poté už však na pódium vlítla španělská Trashtucada – tahle kapela měla tolik energie, že v areálu nezůstal snad nikdo, kdo by vydržel stát v klidu. Na zklidnění jsme si dál mohli vychutnat třeba skupinu Čechomor, Lenku Dusilovou nebo Davida Kollera. Po západu slunce se však opět začalo zrychlovat a na pódiu se vystřídali britští Reef, Wohnouti, Divkej Bill a Sto zvířat.

Víkend utekl jako voda a Jam Rock 2011 je za námi. Myslím, že pro letošek není nic moc co vytknout a proto nezbývá než se těšit na Jam Rock 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Therion zahrají v lednu v Ostravě a v Praze

Therion (SWE), Luciferian Light Orchestra (SWE), Imperial Age (RUS), Ego Fall (PRC) 24. 1. 2016

Therion poctí Brno.

Therion poctí Brno.

 THERION (swe) ARKONA (rus) SOUND STORM (ita) THE DEVIL (uk)    12. prosince 2013, Brno

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

JamRock 2013 – oslava prázdnin jak má být Mnoho vstupenek již nezbývá

JamRock 2013 – oslava prázdnin jak má být Mnoho vstupenek již nezbývá

Kryštof, jediný festival s Chinaski, ojedinělá show Tatabojs, speciální efekty Škwor, ale i festivalová klasika Vypsaná

Kauza drogy a JamRock dosud neuzavřena

Kauza drogy a JamRock dosud neuzavřena

Pořadatelé jednoho z obřích festivalů JamRock v Žamberku obrželi úřední listinu s hlavičkou Národní protidrogové centrály služby kriminální


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved