Simple Minds se do Prahy vrátí už příští měsíc.

Simple Minds (UK)
28.2.2014 – 20.00
Incheba Aréna – Výstaviště Praha

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal za 900,- Kč + poplatky.

124280

 
Simple Minds původně začínali jako punková kapela Johnny & the Self Abusers, která poprvé vystoupila v baru v Glasgow na velikonoční pondělí roku 1977. “Na pódiu to bylo úplné peklo,” vzpomíná Kerr. „Nikdo z nás neuměl ani notu a dělali jsme pořádnej rambajz. Přitom jsme si mysleli, že jsme určitě nejlepší. Trvalo nám šest měsíců, než jsme to začali brát vážně.

Kapela se vyvíjela směrem, který udávaly jejich dva největší vzory – David Bowie a Lou Reed. Debutové album z roku 1979 Life in a Day znělo jako jejich kopie.  „I pro nás bylo tohle album zklamáním,“ připouští Kerr. Ve stejný rok vydávají druhé album Real to Real Cacophony, které představuje úplně jiné Simple Minds. Jsou zlověstnější, evropštější a zvukově silnější. Zlepšovali se s každým novým albem a vrcholu dosáhli v roce 1982 deskou New Gold Dream (81-82-83-84), která se dostala do Top Three britské hitparády. Simple Minds dobyli Británii i zbytek Evropy.

Ve snaze proniknout na americký trh si Simple Minds v roce 1983 přizvali producenta Stevea Lillywhitea k albu Sparkle in the Rain, ale k úspěchu v USA jim paradoxně pomohl singl, který měl fanouškům zkrátit čekání na novou desku – Don’t You (Forget About Me),” hlavní píseň filmu Johna Hughese The Breakfast Club. Doslova jim ji vnutil jejich velký obdivovatel, producent a skladatel Keith Forsey a Simple Minds vyletěli na vrchol americké hitparády.

V roce 1985 vydávají Once Upon a Time,  album, které jejich pozici v hitparádách udrželo. První singl , Alive and Kicking byl v the Billboard Hot 100 druhý. Koncem osmdesátých let hráli Simple Minds stejnou ligu jako U2. Obě kapely vyprodávaly arény, jejich písně byly jako hymny a obě měly v čele zpěváky s velkým charismatem a mesiášským komplexem. V příštím desetiletí U2 zcela přehodnotili svůj přístup ke skládání, ale Simple Minds zůstávali stejní. Najednou nebyli tak důležití, i když hudba byla stále dobrá.

Jim Kerr říká: “K U2 mám velký respekt, protože naživo jsou nejlepší kapela na světě. Přečtěte si ale knihu o The Unforgettable Fire, která nedávno vyšla, když spolupracovali s Brianem Enem a Danielem Lanoisem poprvé, oba vzpomínají, jak k nim U2 přišli, pustili jim New Gold Dream a řekli ‚Takový to chceme mít…‘  To mluví samo za sebe.

Na současně probíhající tour k 35 letům Simple Minds jsou skvělé ohlasy a Praha se tak má na co těšit. Kerr pokračuje: „Máme připravené dvojí koncerty. Nemáme předkapelu a budeme hrát písničky ze všech desek. Z Empires and Dance třeba This Fear of Gods nebo Premonition, a to bych nenazval hity. Ale dobrá show Simple Minds je taková, kde lidi uslyší písničky, na které se těší. Skalní příznivci zas budou nadšení z věcí, které nečekali. Chceme, aby lidé viděli ten obrovský kus cesty, kterou jsme urazili a zároveň viděli, že je tam něco navíc.

Základ toho, co jako Simple Minds děláme, se ani trochu nezměnil. Hledáme melodii, text a emoce. Nahrajeme to, snažíme se to udělat co nejlíp a dát lidem co nejvíc. Aby přišli, slyšeli nás a zažili to. Takhle to děláme odjakživa a díkybohu za to, protože to je aspoň jedna věc, která nám dává v tomhle světě smysl.”  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Within Temptation si podmanili Incheba Arenu

Within Temptation si podmanili Incheba Arenu

Že na Within Temptation bude nabušená i celkem slušně rozlehlá plocha Incheba Arény, se dalo

Within Temptation za týden u nás. S předkapelou Free Fall

Within Temptation za týden u nás. S předkapelou Free Fall

Sharon Jenny den Adel plní slib, který nám dala vloni v létě. Slib, že na

Simple Minds. Jednoduše dokonalé!

Simple Minds. Jednoduše dokonalé!

datum: 28.2.2014 místo: Incheba – Aréna – Praha Kapela, která slaví svým tour 35 let

Metal Xmas Symphony tour – Praha

Metal Xmas Symphony tour – Praha

darum: 19.12.2013 místo: Incheba Aréna – Praha Atmosféra kolem oslav a cvokaření s narozením něčího

Swedish Empire Tour v Praze

Swedish Empire Tour v Praze

Spolu s dalšími příznivci dobré muziky jsme se ve čtvrtek 7.3. vypravili do Prahy na


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved