Swedish Empire Tour v Praze

Swedish Empire Tour v Praze

Spolu s dalšími příznivci dobré muziky jsme se ve čtvrtek 7.3. vypravili do Prahy na koncert skupiny Sabaton. Někteří se tak těšili, že se nepodívali na lístek a stáli před prázdnou halou už předchozí večer :) Narozdíl od středečního večera se dalo na první pohled tušit, že teď jsme tu opravdu ve správný čas na správném místě, protože v prostoru kolem výstaviště se pohybovalo více než malé množství metalově oblečených osob.

Zahajující Wisdom nenechali posluchače čekat ani o minutu déle a opřeli se do kytar přesně v osm. Hala se sice postupně ještě plnila, ale kapela rozhodně nehrála do prázdna. Svých „40 minut slávy“ využili podle mě velmi dobře. Kotel dokázali přimět k pořádnému hrození a power metalové rify byly příjemným rozehřátím. Představili hlavně věci z poslední desky, ale vytasili i s coverem od Iron Maden, konkrétně „Wasted Years„. Ani si člověk neuvědomil, jak rychle jejich čas vypršel.

Příprava podia pro Eluveitie zabrala jen chvilku a už se do uší dral zvuk fléten, píšťal a jiných pisklátek. Narovinu přiznávám, že mám Eluveitie a jim podobné kapely zaškalutkované pod souhrnným pojmem pasáci ovcí, takže z toho je docela jasné, že to není úplně to, co „žeru“. Nicméně jejich živému vystoupení bych s klidem dala palec nahoru – hlavně za energii, která z pódia jen sršela. I bez chybějící zpěvačky/flétnistky Anny Murphy se s tím porvali dobře. Pecky na začátek, obligátní lenivější prostředek a nářez nakonec. Takže z téhle konfrontace s folkmetalem jsem rozhodně odešla jako spokojený poražený. Zvuk violy v podání Meri Tadic mě občas zatahal za uši, ale víc než pocit, že to neladí, mě zaujalo zvláštní držení smyčce. Ne že bych viděla na stage extra detailně, ale zdálo se mi, že ho drží výrazněji směrem od žabky (no nic…). Jak už to při hraní naživo bývá, občas se unisono vyhrávky na píšťaly melodicky scházely jen na 97-99%, ale celkově hlavně Chrigel Glanzmann (zpěvák) předvedl obdivuhodné rychlé střídání zpěvu a hry na nástroj. Za předvedenou show prostě zaslouží pochvalu.

Po desáté hodině se už všichni začali nervózně ošívat, protože „to“ přece už musí co nevidět začít! A taky že jo – intro… Po doznění intra se atmosféra dala krájet…ale ono nic….další intro…a ještě jednou….konečně si za bicí sedl zaskakující Snowy Shaw a Sabaton spustil. Úvodní „Ghost Division“ přivedla kotel do očekávaného varu a všem bylo jasné, že dostanou to, kvůli čemu přišli. Hráli písně z posledního alba Carolus Rex, po kterých následoval návrat do starších věcí. Samozřejmostí bylo obligátní skandování „ještě jedno pivo„, což je už naprostá klasika :) Joakima to ponouklo k nabídnutí piva šťastlivci v první řadě, který ho měl vypít na čas – jestli jsem dobře slyšela, zvládl to jen lehce přes 5 vteřin. Když se po páté skladbě opět opakovalo skandování „Sabaton, Sabaton, Sabaton“, bezděčně se mi vybavila vzpomínka na Masters v roce 2007 – Sabatoni se v odpoledním vedru a slunci pečou na hlavní stage jako relativně neznámá kapela, kterou si ve zrovna panujícím nelidském horku přišlo poslechnout jen pár skalních fanoušků a zvědavců jako my. Od „pekáče buchet“, co má Joakim na sobě se odrážejí prasátka jako od zrcadla, slunce pere, ale nejde odejít :) Říkáme si, „to je super, na ně musíme zase zajít, až budou v Čechách“. A dál už to znáte sami – koncerty, další a další Masters tentokrát mezi headlinery, koncerty… Ale zpátky do Incheba arény – došlo na fórky s přeřváváním se, zda víc chceme „A Lifetime of War“ anglicky nebo švédsky, i když nebudeme rozumět, a nemohly chybět klíčové záležitosti jako „40:1„, „Midway„, „A Lifetime of War“ a přídavkové „The Art of War„, „Primo Victoria“ a na závěr „Metal Crue„. K tomu už není co dodat…prostě to byla metalová paráda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Sabaton vystoupí poprvé v Brně

Švédská kapela SABATON, která v posledních letech doslova „pobláznila“ metalové fanoušky po celém světě, vyrazí

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

  EPICA a ELUVEITIE vyrážejí na společné evropské turné! 30.10.2015 Zlín Symphonic metalová EPICA a

Poslední lístky na koncert Sabaton jsou k mání pouze do Zlína.

Famózní Sabaton vyprodali měsíc před koncertem pražskou halu Forum Karlín!   Ano, je to tak.

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved