Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí 24. června 2010 v Incheba Areně (malé sportovní hale) na Výstavišti v Praze. Slavný frontman metalové skupiny System of Down tentokrát přijíždí se sólovou deskou ve zbrusu novém symfonickém aranžmá. S projektem Elected the Dead Symphony sklízí úspěch po celém světě a před českým publikem vystoupí za doprovodu asi padesáti členů Českého národního symfonického orchestru.

Geniální aranžér Serj Tankian
Serj Tankian se do České republiky vrací po třech letech, aby publiku představil projekt Elect the Dead Symphony v naprosto unikátním a dechberoucím aranžmá. Arménsko-americký skladatel a multiinstrumentalista se proslavil zejména jako frontman kapely System of a Down, se kterou vydal pět úspěšných desek. Ovšem formace se v roce 2007 rozpustila, ale Tankian v hudbě pokračuje a nachází ještě větší prostor pro svou představu o hudebním aranžmá orchestrálních skladeb. Symfonické zpracování první sólové desky z podzimu 2007 s názvem Elect the Dead Symphony nabízí skladby, jak byly na živo předvedeny v doprovodu více než sedmdesátičlenného Aucklandského filharmonického orchestru na koncertu v Town Hall na Novém Zélandu. Kromě alba vychází též záznam na DVD, který tak nabízí jedinečnou možnost připomenout si tuto hudební událost. Se svým druhým samostatným albem Elected the Dead Symphony, které vyjde v březnu letošního roku, vyrazí na turné v rámci kterého českému publiku naservíruje unikátní přehlídku své kompoziční a aranžérské zručnosti, nenapodobitelného hlasového projevu a odvážných textů.

Od flétny až po dredy
Serj Tankien se narodil v libanonském Bejrútu a dlouho to u něj na hudební kariéru nevypadalo. V dětství chodil pouze na hodiny flétny, pak se věnoval spíše studiu a poté, co absolvoval reklamu a marketing, založil softwarovou firmu. K hudbě ale tíhnul stále více, a tak ve svých šestadvaceti letech založil první kapelu. V té se postupem času setkal se skvělými hudebníky, se kterými později vytvořil slavné seskupení System of a Down. Vydali pět alb, se kterými slavili ohromný úspěch.
Serj Tankian se angažuje také na politické scéně, spolu s Tomem Morellem založili organizaci Axis of Justice. Často se účastní demonstrací. Je vegetarián, nesleduje televizi a neposlouchá ani rádio. V současné době žije v Calabase ve státě Kalifornie, ale „druhý domov“ má na Novém Zélandu Svůj na několika koncertech se objevil s dredy při starších koncertech byl obarven na blond a při vydání alba Toxicity charizmatický vzhled dokáže přizpůsobit publiku i momentální situaci. Tak například měl vlasy ostříhané úplně nakrátko.

Strhující show s českým orchestrem
Serj Tankian momentálně dokončuje druhé sólové album, které vyjde v březnu letošního roku. Už teď prozrazuje, že bude jazzovější a má mít více orchestrální zvuk. S tímto projektem vystupuje ve světě vždy s tamní filharmonií, a ani v Praze tomu nebude jinak. Na červnovém koncertu v Praze ho doprovodí více než padesátičlenný soubor Českého národního symfonického orchestru.

Vstupenky už brzy v prodeji na: Ticketpro, Ticketportal a TicketArt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Within Temptation si podmanili Incheba Arenu

Within Temptation si podmanili Incheba Arenu

Že na Within Temptation bude nabušená i celkem slušně rozlehlá plocha Incheba Arény, se dalo

Within Temptation za týden u nás. S předkapelou Free Fall

Within Temptation za týden u nás. S předkapelou Free Fall

Sharon Jenny den Adel plní slib, který nám dala vloni v létě. Slib, že na

Simple Minds. Jednoduše dokonalé!

Simple Minds. Jednoduše dokonalé!

datum: 28.2.2014 místo: Incheba – Aréna – Praha Kapela, která slaví svým tour 35 let

Simple Minds se do Prahy vrátí už příští měsíc.

Simple Minds (UK) 28.2.2014 – 20.00 Incheba Aréna – Výstaviště Praha Vstupenky na koncert jsou

Metal Xmas Symphony tour – Praha

Metal Xmas Symphony tour – Praha

darum: 19.12.2013 místo: Incheba Aréna – Praha Atmosféra kolem oslav a cvokaření s narozením něčího


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved