Serj Tankian rozbouří ostravskou ČEZ Arénu již příští týden!

Serj Tankian rozbouří ostravskou ČEZ Arénu již příští týden!

Serj Tankian, vizionář z čela multi-platinové rockové kapely System Of A Down, vystoupí již příští čtvrtek 5.6. v ostravské ČEZ Aréně, aby tuzemským fanouškům v české premiéře představil svou sólovou desku Elect The Dead.

Tankian, známý svým působením u hard-rockových agitátorů SOAD, se zapřísahá, že když minulé léto začal natáčet ve svém domácím studiu v Los Angeles, neměl ponětí, že nakonec vznikne rocková deska. „Měl jsem připravené spíš obyčejné písničky složené u piána a akustické kytary, skoro až zasahující do vážné a operní hudby. Jenže bum, najednou je tu rockové album. Je to sranda, co může vzniknout, když zasednete za bicí nebo když kytaru proženete distorzí,“ říká Tankian. „Na desce mám politické věci, vtipné písničky, lovesongy, písně o mých vlastních bolestných zkušenostech, marnosti i o životním prostředí. Mají v sobě hlubokou melancholičnost, osobní i společenskou, se světélkem naděje v solidaritu ducha.“

Tankian si nové album vyprodukoval sám a nahrál také většinu nástrojů, přestože na albu hostují také bubeníci John Dolmayan (SOAD) a Brian “Brain” Mantia (Guns‘n’Roses, Primus). “Když pracujete sami, máte možnost uchovat si celistvou vizi,” říká Tankian. “Moc jsem si nevěřil, když jsem se rozhodl produkovat si své album sám, ale věděl jsem, jak by mělo znít. Během produkce jsem si uvědomil, že se mi to daří dost dobře, a tak jsem to celé dotáhnul do zdárného konce. Přitom jsem si dával pozor, abych na sebe byl přísný tak jako jiný producent, a dopiloval všechno k dokonalosti. Když jsem dělal na tomto albu, cítil jsem tu samou energii jako při natáčení první desky Systémů.”

Tankian, který pochází z arménské rodiny a narodil se v Libanonu, je známý jako výrazný politický aktivista, kterého nezajímají peníze. Roku 2006 se společně s Johnem Dolmayanem setkal se členy amerického kongresu a prosazoval zákon prohlašující turecké vraždění Arménců za první světové války za genocidu. Tankian je vedle Toma Morella z Rage Against the Machine také spoluzakladatelem Axis Of Justice (“Osa spravedlnosti”), neziskové organizace spojující hudebníky, jejich fanoušky a politické organizace prostých lidí v boji za společenskou spravedlnost.

Skupinu System Of A Down, jíž Tankian pomohl k pověsti hudebně novátorské a politicky nekompromisní kapely, zná asi každý. Každé z jejich pěti alb se prodávalo velmi dobře, dvě z nich se dokonce dostaly na špičku amerického prodejního žebříčku – jde samozřejmě o kritikou vzývaný diptych Mezmerize a Hypnotize. Jako by toho všeho nebylo dost, vydal také sbírku básní a psal své sólové písničky, z nichž se postupně nasbíral celý archiv obsahující plno hudebních žánrů. “Hudbu skládám pořád a nevede mě k tomu nic jiného než touha psát písničky,” říká Tankian. “Pouze dělám to, co mi velí moje srdce. Jednoduše jdu za svou vizí a uvidím, kam mě dovede.”

Koncert začíná v 19:00, jako support vystoupí američané Fair To Midland. Vstupenky na koncert jsou zakoupení v sítích Ticketpro a Ticketportal za 670,- Kč + poplatky, vstupenky přímo pod podium jsou za 750,- Kč + poplatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí 24. června 2010 v Incheba Areně (malé sportovní hale) na Výstavišti v

Serj Tankian v ČEZ Areně

Serj Tankian v ČEZ Areně

První červnový týden byl, co se týče koncertů kapel a interpretů světových jmen, opravdu nabitý.

Texaští mladíci se svou kapelou Fair To Midland obstarají support Serj Tankiana

Texaští mladíci se svou kapelou Fair To Midland obstarají support Serj Tankiana

5.června 2008 se od 19:00 v ostravské ČEZ Aréně uskuteční jedna z největších hudebních událostí

Serj Tankian představí 5.6. v ostravské ČEZ Aréně své sólové album

Serj Tankian představí 5.6. v ostravské ČEZ Aréně své sólové album

Jeden z nejméně typických rockových frontmanů Serj Tankian, hlas kapely System Of A Down, se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved