Texaští mladíci se svou kapelou Fair To Midland obstarají support Serj Tankiana

Texaští mladíci se svou kapelou Fair To Midland obstarají support Serj Tankiana

5.června 2008 se od 19:00 v ostravské ČEZ Aréně uskuteční jedna z největších hudebních událostí letošního roku. Do Česka poprvé zavítá Serj Tankian, zpěvák System Of A Down, aby tuzemským posluchačům živě představil svou sólovou desku. Jako support si přiveze texaskou rockovou kapelu Fair To Midland, jejichž debut vyšel na Serjovém vlastním labelu Serjical Strike.

Fair to Midland pocházejí z tichého farmářského městečka Sulphur Springs v Texasu, „kde jsou na sebe lidé stále uctiví a dbají na slušné vychování,“ jak podotýká slogan v místním turistickém průvodci. Přesto právě oni jsou jednou z nejvýraznějších kapel v Texasu. Zpěvák Darroh Sudderth, který ve skupině působí po boku kytaristy Cliffa Campbella, bubeníka Bretta Stowersa, baskytaristy Jona Dickena a klávesisty / hráče na elektronické mašinky Matta Langleyho, podotýká, že neobvyklost zároveň dodává kapele vnitřní sílu.

„Hudební vkus každého z nás je úplně jiný,“ začíná vysvětlovat Sudderth,“a všechny naše písničky jsou takovým průsečíkem mezi tím, co všechno rádi posloucháme. Myslím si, že už tím se lišíme od většiny ostatních dnešních kapel.“

„Usměrňovaný proud vědomí,“ tak se dá vystihnout hudba Fair to Midland, v níž se obratně snoubí hard-rock s art-rockem, prošpikovaným vzletnými vokály, virtuózní hrou na kytaru, alegorickými texty, hybnou rytmikou a spletitými klávesami. Kam až může proudit vědomí Fair to Midland, si můžete ověřit na jejich první desce Fables From a Mayfly, která vloni vyšla na labelech Universal Republic a Serjical Strike.

Ze skladeb jako „Kyla Cries Cologne,“ „April Fools and Eggmen,“ „A Wolf Descends Upon The Spanish Sahara,“ či z prvního singlu „Dance of the Manatee“ můžete cítit nezdolnou sílu spojenou s pestrou instrumentací, jakou znáte od Queen, a hard-rockovou dynamikou ve stylu Tool, King Crimson a Mars Volta.

Názvy jejich písní se spíš hodí k obrazům, což nemusí být jen shoda náhod; perfektně tak vystihují velkolepost hudby Fair to Midland: je jiskřivá, ale ne nabubřelá… překrásná, však nikoliv zdrcující… silná, ale ne ubíjející.

Co o nich říká tisk:

Fair To Midland_resize.jpg

„Během nedělního vystoupení mladé texaské partičky Fair to Midland si zpěvák zaječel spolu se Serjem Tankianem ze System of a Down (na jehož labelu FTM vydávají své desky) a později se svíjel v křečích na zemi podobně jako Iggy Pop zamlada, což ještě zesílilo emocionální náboj této kapely“ – z recenze vystoupení FTM na festivalu Coachella 2007, Los Angeles Times (5/1/07)

„…dnešní show celá patřila texaskému kvintetu Fair to Midland, hrajícímu nespoutaný klávesový alt-prog rock, spadající někam mezi nedohledné výšiny Dredg, nevyzpytatelnou jemnost Coheed And Cambria a vizionářské psychotripy Mars Volta.“ – Daniel Lukes, Kerrang! (3/2/07)

„…Fair to Midland jsou maximální eklektici, ovšem jejich polyfonické trylkování, jímavé hladivé piano, falzetové výkřiky a robustní kytary z jejich art-rocku dělají skoro až folkovou záležitost. A podle jejich živých záznamů na EP Drawn and Quartered se zdá, že naživo jim to jde stejně dobře.“ – Paul Rogers, LA Weekly (2/22/07)

„Na Fair to Midland jistě čeká komerční úspěch. Jejich úderného melodického rocku a nezvykle silných písniček si nelze nevšimnout.“ – Greg Burke, Los Angeles Times (2/21/07)

„Jejich hutný naléhavý rock protknutý ráznými hard-corovými bouřemi jede natvrdo, přitom Fair to Midland na rozdíl od mnoha dalších mladých kapel v tomto stylu nepůsobí napjatě ani ukňučeně. Kde je rozdíl? V báječném rozsahu zpěváka Darroha Suddertha, který zvládne řvát, vrčet, kvílet … všechno, na co si vzpomenete.“ – Kevin Bronson, LATimes.com „Buzz Bands“ blog (4/29/07)

„… kapela má nešizený epický zvuk připomínající sedmdesátá léta svým velkým čistým stylem, který zdůrazňuje virtuozitu a úžasnou dynamiku kapely. Obrovskou hybnost cítíme již v úvodním čísle „Dance of the Manatee,“ v němž se skupina propracuje od bombastických zvonivých kytarových pasáží ve stylu U2 až k hřmotnému hard-rocku. Zpěvák Darroh Sudderth ctí styl a lavíruje mezi alternativním rockem a klasickým rockovým zpěvem, ovšem bez problémů se ponoří i do metalcorového zlověstného chrčení. Pokud nás neoslní schopnost všech členů kapely v mžiku přecházet z jednoho stylu do druhého, potom talent, s jakým se každého z nich chápou, je prostě ohromující.“ – All Music Guide

„… hlas Darroha Suddertha je silný. Zuřivostí i rozsahem se vyrovná doprovodu svých spoluhráčů a jasně pozvedá hustší písně jako „Dance of the Manatee“ a drsnou „Vice/Versa.“ Rychlostně proměnlivá věc „The Wife, the Kids and the White Picket Fence“ postavená na klavíru, smyčcích a překvapivě sladké melodii nabízí přístupné lákadlo na mainstreamové posluchače a ukazuje, že Fair to Midland se nebojí ukázat svou snivou stránku.“ –Abby McDonald, Artist Direct (6/8/07)

„…skvěle zprodukovaná hybná debutová deska vnáší na světlo sílu tohoto progresivního alternativního kvintetu. Zpěvák Darroh Sudderth má hlasivky, o nichž si může většina kapel nechat jen zdát, dokáže vyletět do nebes i rozdrnčet tabulky v oknech a to vše během jediného okamžiku.“ -Dustin Bennett, Synthesis Weekly (Ročník 13, Sešit 42)

„Darroh Sudderth se vám v jednu chvíli bude zdát nesmělý, uvidíte jej však také jako tornádo mávajících končetin a nespoutaných vokálních výbuchů, které z něj dělají jednoho z nejodvážnějších zpěváků v rockové hudbě. Od FTM nemůžete čekat, že vám pod nos naservírují jednoduchý halekací refrén nebo beat jako stvořený k pogování. Stejně jako Mars Volta či Tool, i Fair to Midland jsou všestranní a musíte jim pečlivě naslouchat, abyste plně ocenili jejich schopnosti. Tato kapela si zaslouží ovace za to, jak moc riskuje.“ – Jennifer Cray, Ink19.com

Vstupenky na koncert jsou zakoupení v sítích Ticketpro a Ticketportal za 670,- Kč + poplatky, vstupenky přímo pod podium jsou za 750,- Kč + poplatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí v pražské Incheba Areně!

Serj Tankian vystoupí 24. června 2010 v Incheba Areně (malé sportovní hale) na Výstavišti v

Serj Tankian v ČEZ Areně

Serj Tankian v ČEZ Areně

První červnový týden byl, co se týče koncertů kapel a interpretů světových jmen, opravdu nabitý.

Serj Tankian rozbouří ostravskou ČEZ Arénu již příští týden!

Serj Tankian rozbouří ostravskou ČEZ Arénu již příští týden!

Serj Tankian, vizionář z čela multi-platinové rockové kapely System Of A Down, vystoupí již příští

Serj Tankian představí 5.6. v ostravské ČEZ Aréně své sólové album

Serj Tankian představí 5.6. v ostravské ČEZ Aréně své sólové album

Jeden z nejméně typických rockových frontmanů Serj Tankian, hlas kapely System Of A Down, se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved