Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Koncert pořádá LIVE NATION CZ ve spolupráci s GLANC MUSIC

VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO, www.TICKETPRO.cz CENY VSTUPENEK: 990 – 1390 KČ VSTUPENKY V PRODEJI OD 5. 2. 2015 OD 9:00 HODIN

ZPĚVÁK ROBERT PLANT, JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH HUDEBNÍKŮ A NEZAMĚNITELNÝ HLAS LED ZEPPELIN, NOSITEL ŘÁDU BRITSKÉHO IMPÉRIA A NĚKOLIKA CEN GRAMMY, SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY – 23. 7. 2015 VYSTOUPÍ V DOPROVODU SENSATIONAL SPACE SHIFTERS V HALE RONDO. PŮJDE O JEHO PRVNÍ NÁVŠTĚVU BRNĚNSKÉ METROPOLE.

Robert Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu nazvanou Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones a dali tak vzniknout „New Yardbirds“, kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980, kdy John Bonham zemřel. Svůj široký hudební záběr Plant posléze dokazoval i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Vydával desky s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation a v jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.

Před svými nedávnými projekty s Alison Krauss a Band of Joy Plant pracoval po boku velmi zajímavé formace „Strange Sensation“ – spolu vytvořili kritikou velmi dobře hodnocené nahrávky „Dreamland“ a „Mighty Rearranger“, které byly obě nominované na cenu Grammy. Tyto základy pak daly vzniknout i Sensational Space Shifters, kteří teď spolu jako společníci i spiklenci intenzivně kutají v minulosti, kterou přetvářejí, pozměňují a přenášejí ji tak do fotografi cky barevné současnosti. Jejich společné a zároveň první album vyšlo loni pod názvem „Lullaby and…The Ceaseless Roar“ a dle názorů kritiky patří mezi zásadní nahrávky loňského roku.

robert-plant-1024x767

 SENSATIONAL SPACE SHIFTERS jsou bezesporu hudební společností na úrovni:

Justin Adams – dětství prožil na Středním východě a v dospívání ho ovlivnila především punkrocková vlna. Produkoval nejrůznějším umělcům i kapelám kritikou ceněné i cenami Grammy ověnčené nahrávky – patří mezi ně alba Tinariwen i Rachida Tahy. Jako kytarista pak spolupracoval s Jah Wobblem, Sinead O ‚Connor nebo Natashou Atlas. Jeho práce pro label Petera Gabriela Real World pak přinesla tři oceněná alba s Juldehem Camarou.

John Baggott – jeden z tvůrců soundu bristolského triphopu. Baggott získal první hudební zkušenosti jako zázračný mladý klavírista. Přispěl k dokonalé hudbě Portishead, jeho kombinace hudebnosti s nejmodernějšími zvukovými texturami a samply mu pak přinesla pozvánku do týmu Massive Attack. Skládal fi lmovou a televizní hudbu pro řadu cenou Emmy oceněných dokumentů, naposledy pracoval se zpěvačkou Annou Calvi na jejím novém albu.

Juldeh Camara se naučil hru na Ritti (jednostrunné africké housle) od svého slepého otce. Ten se údajně učil sám od lesních duchů Gambie, kteří mu za svůj dar na oplátku vzali jeho zrak. Jeho výjimečný talent přivedl Juldeha nejen do hlavního města Gambie, ale i na cestu kolem světa, protože si ho jako doprovodného umělce vybral Ifang Bondi. Po poslechu pouští ovlivněného blues od Justina Adamse dospěl k názoru, že s nim musí spolupracovat, což vedlo k přelomovým deskám seskupení JuJu a následně i k jeho práci s Plantem.

Billy Fuller – Fuller byl v posledních několika letech mimořádně kreativní jako zakládající člen postrockového tria Beak, s Geoffem Barrowem z Portishead natočili dvě alba. Podílel se na nahrávkách Massive Attack, soundtracku k Banksyho fi lmu „Exit via the Gift Shop“, hostoval s Portishead a jel turné s JuJu Adamse a Camary. Je to basák pevný jako skála s vášní pro vinyly a nestřídmým hudebním apetitem.

Liam „Skin“ Tyson – neskutečný Scouser (rodák z Liverpoolu), který nyní žije v mlžných horách severního Walesu. Kombinace pastorálních akustických kytar a elektrické psychedelie 21. století z něj udělala ideálního spoluhráče právě pro Roberta Planta. S kapelou Cast zažil obrovskou vlnu zájmu především v devadesátých letech. Postavil studio ve své stodole, kde nahrál svůj projekt Men from Mars, a kde ve volném čase mezi surfováním a cestováním spolupracuje s místními kapelami.

Dave Smith – původně se učil hrát jako jazzový bubeník a orchestrální perkusionista, díky šťastné náhodě se setkal se západoafrickou hudbou- téměř deset let studoval bubnování na sabar v Gambii. Smith funguje jako jakýsi rozbočovač počítačové sítě ve světě jazzu a elektronické improvizace založené kolem klubu Vortex v Londýně, kde vede skupiny jako Fofoulah a Ruhabi využívající ve své hudbě polyrytmickou africkou energii. Adams a Camara jej jako nového Ginger Bakera následně přizvali k Sensational Space Shifters, v jejichž kontextu se jeho mistrovská hra dostává na novou, další úroveň.

Robert Plant je z tohoto generačního střetu pozoruhodně mocných tvořivých sil jednoznačně nadšen. Ačkoli jeho příspěvek k popové kultuře začal prací s Led Zeppelin, jeho další pouť je nekompromisní – ať je to vždy čerstvé, ať to pěkně jede, pořádně do hloubky, a ať se to spájí s minulostí – navštívit ji, oslavit, ale dům si na ní nestavět…

www.robertplant.com

www.livenation.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Robert Plant očaroval Brno

Robert Plant očaroval Brno

čas: 23.7.2015 místo: hala Rondo – Brno Již několikátá návštěva hlasu legendárních Zeppelinů v naší

Judas Priest – Redeemer tour 2015 – Praha

Judas Priest – Redeemer tour 2015 – Praha

čas: 26.6.2015 místo: O2 Aréna – Praha Jsou koncerty na které se člověk těší x

Iron Maiden zaútočí v Brně!!

Iron Maiden zaútočí v Brně!!

Brno 8.6.2014 Brno – Velodrom Iron Maiden ještě neřekli poslední slovo se svou aktuální tour


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved