Robert Plant očaroval Brno

Robert Plant očaroval Brno

čas: 23.7.2015

místo: hala Rondo – Brno

Již několikátá návštěva hlasu legendárních Zeppelinů v naší kotlině proběhla tentokrát v moravské metropoli a bylo to až neskutečně podmanivé. V rámci technických detailů jsem byl „ochuzen“ o předkapelu z domácích luhů a hájů s pro mě zcela neznámým názvem PLEASE THE TREES. Nevím zda mám či nemám litovat, ale třeba se někdy zadaří lépe.

V rámci přestavby a „nekonečné“ přestávky bylo v hale vidět, že pro svůj příděl hudební lahůdky se dostavili fajnšmekři v absolutním zastoupení všech věkových kategorií.

Už ale přichází Mistr za doprovodu kapely THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS a od úvodní skladby Trampled Under Foot nastavil koncert do dárkového balení, co se týká hudby.

Celý set se nesl ve vyváženém poměru tvorby od legendy a sólové tvorbě mistra. Výčet set – listu by byl nad mé síly, ale i poněkud „zavádějící“, protože mnoho skladeb bylo v nových aranžích a navíc doplněno novými zvuky, které spíš než jen rockově zněly spíše jako ethno – world music.

Rozhodně to ale nijak nenarušilo sílu co v sobě jednotlivé skladby mají, I když musím přiznat, že chvilku jsem měl pocit, že koncert lehce stagnuje, tak to bylo jen opravdu chvilkové.

Navíc Robert Plant celkově působil spíš jako zaříkávač a medicinman, možná i jako šaman, který dávkuje léky na splín patřičnou dávkou.

Všemu pomohlo výborné nazvučení, které dalo zcela čist vyznít a vyniknout všem nástrojům. Stejný byl i přístup celé kapely, kdy nikdo neměl potřebu nějakých hudebních, přehnaných exhibic.

Možná mohly některé skladby působit rozpačitě, ale pokud se ohlédnu zpět, tak z mého úhlu pohledu byl koncert opavdovou lahůdkou.

Husí kůži na zádech v úvodního motivu skladby Wholle Lotta Love, mám ještě nyní a i když asi každý čekal tradiční psychedelickou mezihru, která byla nahrazená podobou zjamované Who Do You Love, tak na epické bombastičnosti to vůbec nic nezměnilo.

Rozepisoval bych se asi dlouho, ale rád bych vše shrnul větou.

Pokud Robert splní vyslovené přání zase se do ČR vrátit, rozhodně to bude stát za to. On se v Rondu ukázal v takové síle, že popřel nejen tok nemilosrdného času, ale rozhodně by strčil do kapsy kdejakého juniora.

A tradičně,, jak jste to viděli, slyšeli vy??

Robert Plant očaroval Brno 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Koncert pořádá LIVE NATION CZ ve spolupráci s GLANC MUSIC VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO, www.TICKETPRO.cz


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved