Judas Priest – Redeemer tour 2015 – Praha

Judas Priest – Redeemer tour 2015 – Praha

čas: 26.6.2015
místo: O2 Aréna – Praha

Jsou koncerty na které se člověk těší x měsíců předem a když dojde na den D, je to jak cesta do cukrárny po měsících hladovění. Podobně tomu v případě dvojzastávky legendy NWOBHM, klasiků žánru JUDAS PRIEST.
Než jsem začal datlovat svůj komentář, tak jsem to „potěšení“ seznámit se s pár postřehy v „seriózních“ mediích a za pár z nich byl rozhodně rozdal autorům pár facek. Zvláště pak Ilja Kučera ml. (zbožňuju tahle bezvýznamná jména) se tedy vytáhl. To je spíš na vykostění v lese, než jen na profackování.
Sorry, odbočil jsem, takže zpět k původní myšlence, alá koncert roku.

Takže den D, místo souhlasí též. Na úvod předkapela o které do dne D ani šajn. Ani po dvou skladbách pro cvakání a průběžný poslech jsem si nedokázal udělat názor na FIVE FINGER DEATH PUNCH. Možná by se hodil i od vás, protože zatím co slýchávám je to 50 na 50. Zatracení ku výborné. Osobně řadím do složky „dětský metal“ – v překladu = muzika poplatná mladé generaci, splácaná ze všech stylů do nic neříkajícího disko stylu, který nemá koule.
Na druhou stranu musím ale uznat, že pánové podávají svůj příděl muziky celkem vkusně a něco do sebe to i má. Takže lámání hole odkládám na neurčito a třeba bude lepší příležitost k poznání se. Navíc se i opět chystají do ČR s Papa Roach, tudíž možná, uvidíme. Pro ty kdo jejich muziku mohou je tímto i dána výzva k nákupu lístků. Jistě to bude zajímavé. Ale zpátky do O2, kde už se to neklidně vrtí.
Plachtou zahalená stage s logem legendy a dav už opravdu netrpělivě bublá. Intro v podobě Sabbathovské War Pigs, opona padá a dav vybuchuje nadšením. Podium se utápí v mé neoblíbené červené barvě ale ona vypadá pekelně působivě. Rob Halford s démonickou hůlkou sice vypadá chvilku jako když nohy neslouží, ale to zlato v hrdle prýští jak fontána pro žíznivého. Kapela propaguje nejnovější album Reddemer of Souls a tak z něj zařazuje na set list 4 skladby a zbytek doplňují skladby z dlouholeté historie tvůrců žánru. Když mluvím o hlasu Roba Halforda, tak je to pro mě „voice of God“, ale někdy nabírám podezření, že si kapela pomáhá nějakými mašinkami v zákulisí, protože místy je to až neuvěřitelné co s ním Rob v téměř důchodovém věku dokáže. Zvláště pasáž ve Victim of Changes mě ještě nyní mrazí v zádech. Vše doplňuje vkusně řešená stage a mám pocit že bez letkových obrazovek se už žádná kapela v současnosti neobejde a projekce nahradí bezpočet jiných efektů. Na podiu tak planou plameny, staví se chrámy Valhally, potkáváme se s démony při Love Bites,  roztáčí se písty a válce při Turbo Lover a další řada efektů lahodící oku.
Nehynoucí hymna Breaking the Law mě sice na kolena už nesráží, ale zpívá jí celá hala a má to neskutečné grády. Tradiční příjezd na hromově znějícím Harleyi pro Hell Bent for Leather a první odchod kapely pro náznak konce.
Intro The Hellion pro Electric Eye s následnou You´ve Got Another Thing Comin´.
V druhém přídavku nabušený Painkiller a definitivní tečka s Living After Midnight a je konec.
Nikdy bych neřekl jak mohou být dvě hodiny krátké, ale nedá se nic dělat.
Ještě to zní v uších a jde se domů s myšlenkou, že snad opět v brzké době s to dá opakovat, protože jsou koncerty, které se skutečně nikdy neomrzí a nezevšední.
Jak to vnímáte vy?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Prahu ovládli Kiss

Prahu ovládli Kiss

  místo: O2 Aréna – Praha čas: 8.6.2015 Stejně jako pravověrný muslim musí jednou za

V Praze zářili Def Leppard

V Praze zářili Def Leppard

čas: 23.5.2015 místo: O2 – Aréna Praha Letošní jaro téměř bez odpočinku přiváží agentura Live

Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Robert Plant s doprovodem míří do Ronda

Koncert pořádá LIVE NATION CZ ve spolupráci s GLANC MUSIC VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO, www.TICKETPRO.cz

Po pěti letech se do Prahy vrátí David Guetta

David Guetta – jeden z nejslavnějších DJů současnosti se po pěti letech od vyprodané Tesla

Prosincový koncert Stromboli aspiruje na událost roku!!

K nadcházejícímu třicátému výročí se skupina Stromboli rozhodla vystoupit na »jedinečném a neopakovatelném« vzpomínkovém koncertu


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved