První line-up Masters Of Rock 2007

Pořádající agentura Pragokoncert již téměř dokončila dramaturgii letošního ročníku největšího letního open-air festivalu v ČR – Masters Of Rock! O tom, že slovo „největší“ opravdu není nijak od věci, nás v celých čtyřech prázdninových dnech 12. – 15.7. 2005 v již tradičním areálu likérky R. Jelínek v srdci Valašského království, ve Vizovicích, přesvědčí nejedna velká, zářivá hvězda světového metalu či rocku, doplněná českou hudební špičkou!

Line-up letošního ročníku je nabitý velkými světovými hvězdami a v tomto ohledu se může směle stavit vedle takových evropských festivalových veličin jako jsou německé festivaly Wacken, Bang Your Head, With Full Force či švédský Sweden Rock. I letos je festival Masters Of Rock prezentován největšími evropskými hudebními časopisy Rock Hard a Heavy.
Letošní sestava Masters Of Rock je skutečně víc než jen zajímavá.

Headlinerem je MOTÖRHEAD (UK). V tomto roce to je již dvaatřicet let, co Lemmy Kilmister napsal památný song „Motorhead“, který nejenže se stal nejdivočejší kompozicí HAWKWIND, ale navěky zvěčnil podobu rozšklebené motorové tlamy, coby symbolu rock´n´rollové rebelie a metalové víry. Motörhead vydali loni nové album „Kiss Of Death“. Kromě tradičně vyprodaných německých štací a nezbytných festivalových vstupů vzala nekompromisní trio na milost i rodná Anglie, kde kapela uspořádala víc jak tucet vystoupení. Na rozdíl od Saxon, kteří si své pětadvacetileté výročí oslavili jen v londýnské Astorii, Motörhead opět „Kick everybody´s Ass“ v proslaveném Hammersmith. A znovu jako by se vracel onen památný rok 1980, kdy zem lehla popelem pod úderem pikového esa. Někdo je nazývá metalem, jiný punkem, samotný Lemmy pak vysoce kvalitním kraválem. Pravda však bude asi někde uprostřed. Na škatulkování nezáleží. MOTÖRHEAD jsou poctivý, archaický, trendy přehlížející a současně stále aktuální nářez té nejvyšší kvality.

Další hvězdou je CHILDREN OF BODOM (Fin). U finského jezera Bodom se odehrály nejzáhadnější vraždy v historii Finska a kluci, kteří pocházeli z města u tohoto jezera založili v roce 1993 kapelu, které dali název právě podle této hrůzné události – Children Of Bodom. Od svého vzniku sbírají jen samé úspěchy a ocenění a stali se jednoznačnými králi finského metalového undergroundu. Se svou poslední deskou „Are You Dead Yet?“ se zařadili definitivně do světové síně slávy extrémního metalu! Children Of Bodom svou hudbou zabíjí! Je v tom víc než preciznost ve stylu hraní, která hraničí až s technickou akrobacií, je v tom víc než silné charisma sálající z frontmana kapely Alexi Leiha, je v tom pravé metalové šílenství a spalující vášeň, která činí COB jedinečnými ve svém oboru. Jejich syrový, drsný zvuk otevírá nové dimenze metalové agresivity a tíhy. Je úplně jedno, jak jejich hudbu budeme nazývat – melodic black, death či power metal – v jejich případě úplně stačí vyslovit Children Of Bodom a tím je vše definováno! Kapela se chystá do studia, aby přinesla další pecku, která otřese světem metalu! Koncert na festivalu Masters Of Rock tak bude nejenom premiérovým vystoupením u nás, ale hlavně jediným, exkluzivním show pro celou Východní Evropu, na který si speciálně odskočí ze studia!

A co teprve takoví HAMMERFALL (Swe). Mluvíme-li o světové heavymetalové scéně, musíme mluvit také o Hammerfall. V loni přišli tito sympatičtí, u nás nesmírně populární švédové s dalším novinkovým albem „Threshold“. Album má zvuk čistý jako ryzí krystal, je dynamické, v pravdě heavy metalové. V roce letošním pak k tomuto novému počinu vyrážejí na světové turné. Záměrně v něm nenaleznete zastávku v České či Slovenské Republice. Prezentace nové show a nového alba Hammerfall je totiž nachystána na festival Masters Of Rock, který je exkluzivním show pro „padající kladivo“ pro rok 2007 v našich zemích. Se svou zcela novou show, kterou jim přivezou speciální trucky nebudou chybět ve Vizovicích!

Hvězda následuje hvězdu a máme tady RAGE (Ger). V roce 1996 vydala tato kapela jako úplně první německá metalová skupina desku s klasickým orchestrem. Ano, byl to v té době odvážný a ojedinělý počin, ale deska „Lingua Mortis“ otevřela metalu další vrátka působení – vždyť klasická hudba má k metalu snad nejblíže ze všech ostatních hudebních žánrů. Současná a nutno podotknout vskutku mistrovská sestava okolo barda Peavyho Wagnera s klasicky vzdělaným hudebním géniem Victorem Smolským a novým bubeníkem Andre Hilgersem (Axxis, Silent Force) přijíždí na Masters Of Rock 2007 s celým Lingua Mortis orchestrem z Běloruska a se zcela novou, grandiózní show, která letos otevírá i slavný Wacken Open Air festival! Uvidíme a uslyšíme Rage tak, jak ještě nikdy předtím, ve světové premiéře „Metal meets Classics“ a v exkluzivním show pro celou východní Evropu!

Na Masters Of Rock se chystá rovněž slavná brazilská „bloody“ metalová legenda SEPULTURA. Není asi nikdo, kdo by neznal tuto nesmírně populární metalovou bandu z horkokrevné Brazílie, jejíž kořeny byly zasazeny již v roce 1980, když spolu začali hrát bratři Cavalerové Max a Igor. Oficiálně vzniká kapela v roce 1984. Prvním zlomovým albem byla „Schizofrenia“ (1987), která určila hudební styl (thrash/death), kterým se Sepultura s velkým úspěchem vydala na světová hudební kolbiště. V roce 1996 vydávají kultovní album „Roots“, které je obecně považováno za vůbec nejlepší metalové album všech dob a písně „Roots Bloody Roots“, „Attitude“ či „Ratamahatta“ se staly téměř metalovými hymnami. V témže roce však kapelu opouští Max Cavalera, který zakládá svou kapelu Soulfly. Díru po Cavalerovi zacelil Američan Derrick Green a kapela pokračuje dál. V loňském roce vydali úspěšnou desku „Dante XXI“ se kterou se představili i v Praze. Kapela ve své historii vystoupila na většině slavných světových festivalů. Letos se k nim tedy poprvé přiřadí i Masters Of Rock ve Vizovicích!

Další speciální vystoupení pro „Masters“ chystají finští STRATOVARIUS. Kapela, která si již po léta drží svůj specifický klasický melodicky metalový zvuk plné přímých a chytlavých melodií. Vždycky víte, co od nich očekávat, ale vždycky vás něčím překvapí. Jejich mistrovské kousky korunované školeným hlasem charismatického Tima Kotipelta zakotví ve vašich srdcích navěky! Stratovarius neplánují koncerty na příští rok, exkluzivně zahrají pouze na Wacken Open Air festivalu a u nás, ve Vizovicích na Masters Of Rock, budeto velmi speciální a vzácné show!
Němečtí pyromani IN EXTREMO zase chystají speciálně pro festival Masters Of Rock velkou noční show, jakou jste dosud neviděli!

Ve výčtu hvězd festivalu Masters Of Rock 2007 bychom v tomto stylu mohli dlouze pokračovat. Důležité pro nás v Česku je, že je máme tady, a že také díky nim se český festival Masters Of Rock stal festivalem evropského významu, na který se sjíždějí fanoušci z řady zemí světa. Pořadatelská agentura Pragokoncert doposud eviduje rockové a metalové fans z celkem 22 zemí světa: Slovensko, Polsko, Německo, Irsko, Norsko, Rakousko, Holandsko, Estonsko, Belgie, Slovinsko, Kolumbie, Austrálie, UK, Maďarsko, Itálie, Dánsko, Ukrajina, Taiwan, Rusko, Bělorusko, Bulharsko a Kanada. „Masters“ bude tedy i letos plný nových mezinárodních přátelství!

A jak se vykrystalizoval program na jednotlivé dny? Prozatímní rozpis je tady:

Čtvrtek 12.7. – Fleret + Jarmila Šuláková, Hevein, Týr, Die Happy, RAGE + Lingua Mortis Orchestra, Vypsaná Fixa, Finntroll.

Pátek 13.7. – Free Fall, Fourth Face, Törr, SPS, Alkehol, The Tommys, Norther, Tleskač, Anna K, Pink Cream 69, MOTÖRHEAD, After Forever.

Sobota 14.7. – Dirty Game, Interitus, Post-It, Debustrol, Rising Dreams, Black Majesty, Silent Stream Of Godless Elegy, Sham 69, Epica, Thunder, Stratovarius, CHILDREN OF BODOM, In Extremo.

Neděle 15.7. – X-Core, Lety Mimo, Memoria, Virgin Snatch, Cocotte Minute, Rasta, Visions Of Atlantis, Sabaton, Axxis, Divokej Bill, HAMMERFALL, Sepultura.

Co dodat? Vstupenky na tento velkolepý letní svátek rocku a metalu jsou k dostání u pořádající agentury Pragokoncert (tel. 577 432 420, 777 701 591 a na dobírku: dupalova@pragokoncert.com), na stránkách www.mastersofrock.cz, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, dále v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na SLOVENSKU) a Ticketstream a ve všech obvyklých předprodejích.

POZOR! Cena 4 denní permanentky bude celý květen 950,-Kč!

Více informací najdete na www.mastersofrock.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters nejsou zdaleka jen o kapelách. Na tomto místě najdete pár postřehů a hlavně snímků,

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

ABSOLUT DEAFERS (CZE) – Tento energický rock metal pochází ze severní Moravy a začátek kapely

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

Punkové legendě THE EXPLOITED se ani letos nepodaří vystoupit na Masters of Rock. Už se

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Ode dneška si můžete plánovat svůj čas na Masters of Rock na minuty. Po zveřejnění


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved