Pražský Výběr hlásí vyprodáno

Pražský Výběr hlásí vyprodáno

datum: 9.11.2012
místo: Praha – Tipsport Aréna

Asi málokdo unikl patřičné mediální masáži ohledně koncertu znovusloženého Pražského Výběru, a tak i já jsem byl zvědavý, co koncert přinese. Mediální FB hovory totiž občas přinesly i veselé situace.  Zajímavé, úsměvné čtení. Ale pojďme raději k muzice i když nyní přemýšlím, zda je dobré článek číst pokud se vypravíte na další koncerty, které kapela chystá. Zda zachovat překvapení nebo naopak navnadit k návštěvě.

Není potřeba psát reklamním způsobem, protože ten koncert každopádně stojí za to vidět, i když se o něm něco málo dozvíte.

Mě osobně velmi pobavil chlapík s harmonikou před začátkem celého koncertu. Jednak hrál velmi fajnově a navíc mu bylo podle výrazu totálně kdesi, že na něj lidi pískaj, řvou, a skandujou, aby už odešel. Ale už odchází a z repráků se line intro ze Straky v hrsti a aréna se dává do varu. Prásk, prásk, opona padá a v mlžném infernu jede kapela úvodní song. Velmi působivé antré vstáním z rakve a Hrabě X už s celým sborem všech fans přemítá, proč je všude česnek v jídle. Působivé, perfektní. A deska jede dál a má to patřičnou kadenci. Zcela vyprodaná hala zpívá jeden song za druhým a asi v sále není nikdo, koho by to nudilo. Kapela si to také patřičně užívá a energie , kterou vydává Vilda Čok je neskutečná. Než se člověk naděje je tu půlka koncertu, kdy dochází k předání postu bubeníka s patřičným duo sólem a démon-čaroděj Jirka Hrubeš při odchodu ještě víc hecuje rozparáděné publikum.

Pak už startuje průřez druhou desko,u ale spíš jde o komplet nežli o průřez. Tatrman, Člověk bez talentu, Sbal si to svý ráno, kdy úvod o věnu pro dceru, huláká opět celý stadion. Aniž bych měl nyní potřebu být za kritika, tak musím přiznat, že ne všechny skladby padly do veliké haly jak ulité. Například v Papíry straší jsem měl jeden moment, kdy to lehce zastagnovalo, ale je zároveň pravdou, že nic z energie se nevytratilo a následné songy to opět patřičně nakoply.  Tudíž než se člověk nadál, byl po víc než dvou hodinách čas na přídavky, rozlučky, návraty a velké finále.
Za mě osobně koncert podzimu a všem, kdo mají možnost se dostavit na další štace, opravdu návštěvu doporučuju, protože to má vše, co pořádnej koncert má mít. O to víc mě nyní docela drtí, pokud čtu v jednotlivých mediálních recenzích příspěvky od čtenářů, kteří řeší ne koncert, ale soukromý život pana Kocába.  Proč se nemohu zbavit dojmu, že to spolu nesouvisí a ta muzika a koncert je zcela o něčem jiném? Ale to bych tu byl dlouho a to nechci. Možná Vaše názory na koncert a muziku bychom pořešit mohli, to mě i zajímá. Směle do toho.

Jo, a na koncert jděte, fakt to stojí za to. Byla to pecka a já osobně pánům přeji, aby všechny koncerty byly tak skvělé jako byl ten v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Koncert Yanniho již za týden !!

Koncert Yanniho již za týden !!

  Exkluzivní koncert Yanniho v Praze už příští týden – v pátek 2. května! Yanni, geniální komponista

Benátská noc 2013

Benátská noc 2013

Druhý ročník Benátské noci, který se koná v novém areálu, zdá se bude ve znamení

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

J. Kratochvílová s kapelou Pražský výběr.

  Přípravy na Pražský výběr Tour 2013 jsou v plném proudu. Kapela oznámila další zvučné jméno

Pražský výběr zveřejnil jména hostů jarního turné.

Pražský výběr zveřejnil jména hostů jarního turné.

  František Ringo Čech (s kozou), Ondřej Soukup, Miloš Dodo Doležal, Iva Pazderková a další

Velkolepé turné Pražský výběr 2012 startuje už 9. listopadu

Velkolepé turné Pražský výběr 2012 startuje už 9. listopadu

Šestileté čekání na návrat legendární rockové kapely na koncertní pódia končí! První koncert turné Pražský


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved