Mimořádná technická opatření pro koncert T.S.Orchestra v Praze.

Mimořádná technická opatření pro koncert T.S.Orchestra v Praze.

 Velkolepé rockové divadlo v podání amerického Trans Siberian Orchestra v rámci turné World Tour 2014 poprvé zamíří do České republiky. Koncert, který se uskuteční 24. ledna vKongresovém centru Praha, je v mnohém unikátní. Trans Siberian Orchestra zpravidla hrají ve velkých halách, pouze v Praze bude veškerá technika instalována v menších prostorách Kongresového centra,což si vyžádá mimořádně technicky náročná řešení. Světelnou aparaturu do Prahy přiveze 6 kamionů. V sále centravznikne„druhý strop“, na který se všechna světla zavěsí. Diváci se tak mohou těšit na mimořádně intenzivní zážitek. Čeká je jedinečná světelná show s lasery, nejmodernějšími pyrotechnickými a vizuálními efekty.

IMG_4248

Trans Siberian Orchestra jako jedna z prvních kapel začala na koncertech používat automatický systém synchronizující lasery, světla a pyrotechniku s rytmem hudby a každé jejich turné je v tomto ohledu stále dokonalejší. „World Tour 2014, to bude opravdu velká show, protože technologie se od posledního turné vyvinuly pěkný kus dopředu. Dnes se dá uskutečnit tolik věcí, o kterých se nám v devadesátých letech ani nesnilo! A vše se dá přivézt do Evropy – pyrotechnika, laser show a další efekty. I když je fakt, že V USA a Kanadě jsou arény vybaveny lepším technickým zázemím, v Evropě se potýkáme s drobnými potížemi, občas je problém najít vhodnou lokaci, každá země má jiné možnosti, což jsme respektovali a naše vystoupení trochu upravili. Jediné, na čem opravdu trváme, je bezpečnost diváků, ta je při našich koncertech na prvním místě,“ ujišťuje zakladatel TSO, známý producent, skladatel a textař Paul O’Neill.

Americká progresivní rocková kapela Trans Siberian Orchestra má na svém kontě přes 10 milionů prodaných alb a více než 9 milionů návštěvníků koncertních show po celém světě. Na pražském koncertě zaznínejznámější hity kapely, např. Sarajevo 12/24, Wizards In Winter, Christmas Canon a další v kompletním scénickém provedení, s více než osmdesátičlenným sborem.

Trans Siberian Orchestra (TSO) je komerčně mimořádně úspěšným naplněním snahy známého producenta, skladatele a textaře Paula O’Neilla (spolupracoval např. s Aerosmith, Humble Pie, AC/DC, Joan Jett, Scorpions a dalšími kapelami či interprety) dát progresivnímu rocku zcela novou dimenzi. Rozhodujícím impulsem k založení TSO bylo setkání Paula O’Neilla se členy skupiny SavatageJonem Olivou a Alem Pitrellim. Spolu s nimi jádro tvůrčího týmu tvoří klávesista a koproducent Robert Kinkel. Historie TSO se začala psát v roce 1993, kdy byla podepsána smlouva s Atlantic Records/ Warner Bros, TSO vydali první CD a vyrazili na první zimní turné – to letošní bude již čtrnácté v řadě. Věhlas TSO přinesla série rockových oper Christmas Eve and Other Stories, The Christmas Attic, Beethoven’s Last Night, The Lost Christmas Eve. Od roku 2010 patří alba TSO k deseti nejprodávanějším z katalogu Atlantic Records/ Warner Bros. Hudební styl TSO bývá přirovnáván k originální směsici Pink Floyd, The Who a Yes, do hard rocku a heavy metalu přináší prvky klasické hudby.

Vstupenky na jediný koncert Trans Siberian Orchestra v ČR –24. ledna2014 v Kongresovém centru Prahajsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.czv cenách od 590 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Světově proslulé kytarové trio G3 vystoupí podruhé v Praze!

Tentokrát ve složení Joe Satriani, John Petrucci a Uli Jon Roth Kytarový virtuóz Joe Satriani

Trans Siberian Orchestra v Praze

Trans Siberian Orchestra v Praze

datum: 24.1.2014 místo: Kongresové Centrum Praha Téměř měsíc trvající koncertní vakuum bylo konečně prolomeno a

Trans-Siberian Orchestra už tento pátek.

Trans-Siberian Orchestra už tento pátek.

  Praha konečně zažije velkolepé rockové divadlo v podání Trans-Siberian Orchestra. Historicky první koncert věhlasné americké

Soutěž o podepsanou kytaru Paula O’Neilla!!!!!!

Soutěž o podepsanou kytaru Paula O’Neilla!!!!!!

Lednový koncertTrans-Siberian Orchestra v Praze provází unikátní soutěž o podepsanou kytaru Paula O’Neilla.   Do České

Trans Siberian Orchestra poprvé v ČR!!

Trans Siberian Orchestra poprvé v ČR!!

  Americká progresivní rocková kapela Trans Siberian Orchestra, která má na svém kontě přes 10


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved