Megakoncert pro všechny bezva lidi

Megakoncert pro všechny bezva lidi

U příležitosti svých 13. narozenin uspořádalo rádio Čas již tradiční „Megakoncerty pro všechny bezva lidi.“ Nejzajímavější obsazení měl poslední koncert v Ostravské ČEZ aréně, který se konal 3. 12. 2011.

Po gospelovém úvodu a předtančení víl se na pódiu objevila Markéta Konvičková. Zazpívala několik svých písní a taky jednu od Christiny Aguilery. Aby nebyla na pódiu tak sama, pozvala si tři tanečníky, kteří měli publikum více rozhýbat, což se jim více méně podařilo.

Po krátké pauze to pořádně rozbalila kapela Děda Mládek Illegal Band. Ač zrovna nepatří mezi mé oblíbence, dokázali mě a publikum dobře pobavit. Hlavně frontman Marcel Marek svými kreacemi nešetřil diváky ani svůj činel Amati.

Pauzy pro připravení techniky pro další účinkující vyplnili moderátoři rádia Čas a Tomáš Matonoha, kteří lidem vtipně přiblížili, jak to v jejich rádiu chodí.  A pak už diváci přivítali mladou slovenskou zpěvačku Kristínu. Jelikož na českých rádiích teď hrají jeden její hit za druhým, neměli diváci problém si s ní zazpívat Horehronie, Pri oltári nebo V sieti ťa mám. Vystoupení zpěvačky s kapelou bylo velmi sympatické a Kristína byla nadšená i dojatá z ovací třináctitisícového publika.

Jako dalšího hosta si pozvalo rádio Čas Františka Nedvěda, který své početné fanoušky folku rozhodně nezklamal a do hlediště přinesl se svou kytarou a muzikanty pohodovou náladu. To se rázem změnilo, když před publikum vtrhla Ewa Farna. Ta dostala fanoušky zase do varu, zazpívala své největší hity a řádila jak utržená z řetězu i na svých extra vysokých podpatcích. Snad vše věrně zachycují přiložené fotografie.

Předposledním hostem byl Peter Nagy, kterému po dvou minutách hraní praskla struna, a tak odehrál celé své vystoupení jen na 5 strun, které musel stále, k nelibosti publika, dolaďovat. Své působení na pódiu zakončil Peter Nagy povedeným remixem svých nejstarších hitů.

V poslední pauze proběhlo vyhlášení soutěže rádia Čas – Rok života zadarmo, a pak už všichni netrpělivě očekávali největší hvězdu večera, skupinu Nazareth. A jak to tak bývá, kdo hodně čeká, je potom zklamán. Nevím, jestli to bylo špatným ozvučením, věkem anebo snad tím, že byl zpěvák Dan McCafferty (65 let) už společensky unaven, ale jeho vystoupení zdaleka nepřipomínalo ty hity, které známe z rádia. Určitě jsem tento pocit neměl sám, protože po třech písničkách, jinak vyprodané ČEZ arény, asi čtvrtina diváků tento koncert opustila a zbytek většinou jen nevěřícně koukal na to, co se vlastně děje. Ani mě to už dlouho nebavilo, a tak jsem jejich poslední song – největší hit Love Hurts slyšel až v autorádiu po cestě domů, jelikož byl celý koncert živě přenášen.

Foto a text Petr Adámek

www.kuduk.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth se už za dva týdny zahrají v Brně a v Praze, oba koncerty se

Nazareth v Brně s novým zpěvákem

Nazareth v Brně s novým zpěvákem

Nazareth přijedou do Česka s novým zpěvákem – Carlem Sentancem Fanoušky rockové legendy Nazareth zabolela zpráva,

Legenda se vrací, do Brna

Legenda se vrací, do Brna

NAZARETH 15.5.2015 od 19 hodin Sonocentrum Brno www.brnokoncert.cz Předprodej: Ticketpro (www.ticketpro.cz) Rocková legenda se vrací

Rocková legenda Nazareth se vrací do České republiky

NAZARETH 15.5.2015 od 19 hodin Sonocentrum Brno www.brnokoncert.cz Předprodej: Ticketpro (www.ticketpro.cz)  Kapela Nazareth odehraje jediný

Sedmihorské léto 2013 láká na pestrý program

Sedmihorské léto 2013 láká na pestrý program

Po zveřejnění programu festivalu Sedmihorské léto 2013 je každému jasné, že půjde o nejrozsáhlejší a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved