Sedmihorské léto 2013 láká na pestrý program

Sedmihorské léto 2013 láká na pestrý program

Po zveřejnění programu festivalu Sedmihorské léto 2013 je každému jasné, že půjde o nejrozsáhlejší a lze říci i nejzajímavější akci na Liberecku.

Čtvrtý ročník, který festival posouvá o velký kus výše, letos přinese  dvanáct jednotlivých vystoupení v době od května do srpna v režii stálic českého či slovenského nebe, jejichž výběr byl proveden tak, aby si na své přišli opravdu všechny generace.

Sedmihorske leto 2013

 

Poprvé však Sedmihorky přivítají také hvězdy evropského formátu. Bez nadsázky lze mluvit o legendách, které mají v rádiovém éteru i srdci (nejen) českých posluchačů svá stálá místa. Prvním headlinerem léta 2013 se 11.července stane rakouská skupina OPUS. Kdo by snad chvíli přemýšlel jakou hitovku od nich si má zanotovat, pak se určitě nabízí písně Live is Life, Eleven, Flyin´High a další. Kapela Opus v letošním roce slaví 40.výročí své existence, během roku chystá velké oslavy a vystoupení na mnoha významných zahraničních akcích, ale také své narozeniny oslaví v kruhu svých českých fanoušků na Sedmihorském létě. Jde tak o naprosto jedinečnou šanci pro posluchače skupiny Opus v České republice. Druhý zahraniční headliner se občas v Česku ukáže. Má velkou fanouškovskou základnu a mnoho nesmrtelných hitů na svém kontě. Kapela ALPHAVILLE. Písně jako „Big in Japan“, „Forever Young“ či „Sounds Like A Melody“ není nutno představovat.

Opus_Stadion_1 c Karl Schrotter

Kromě těchto lákadel však bude důvod Sedmihorské léto navštívit během celého léta. Někomu se trefí do vkusu Fešáci či František Nedvěd v neobvyklém a výjimečném programu s Josefem Náhlovským, někomu zase stále více oceňovaná a opěvovaná Celeste Buckingham, která například letos získala na slovenských Slávikách titul Objev roku a Stříbrná Slavice. Mladá, divoká a talentovaná Celeste drtí hitparády písněmi Run Run Run či Never Be You. A nepochybně ukáže co umí také v Sedmihorkách.

Někomu pak jistě přijde vhod zpěvaččin starší kolega, slovenská legenda žijící v Čechách Miroslav Žbirka. Zpěvák, kterého není nutno představovat, který si drží své místo na slunci již řadu let, na kontě má mnoho různých ocenění a navíc ho „jen tak“ mimo vlastní koncertní „šňůru“ není tak lehké někde vidět a slyšet. Jeho koncert tak bude opravdu lahůdkou přesahující hranice libereckého kraje. Kromě výše jmenovaných přiveze své hity také Janek Ledecký, Hana Zagorová s Petrem Rezkem, Jaroslav Svěcený společně s nadupanou slovenskou skupinou Cigánski Diabli, jejich energií nabité koncerty doslova berou divákům dech.

SVECENY_CIGANSKI_DIABLI

Festival ve velmi příjemném prostředí areálu firmy Kinghouse a Motelu Even otevře 10.května již zmiňovaný hudebně-zábavný program v podání Františka Nedvěda a Josefa Náhlovského, který bude den nato následován dětským dnem – Kinghouse dětem, tentokrát na pirátské téma se vstupem zcela zdarma.

Kromě zmiňovaného místa konání, které každoročně zajišťuje dokonalou, přátelskou atmosféru open-air festivalu (ovšem s krytým hledištěm, takže se deště nemusíte bát), je velkým bonusem také výborná dopravní dostupnost, umístění v centru Českého ráje plném pamětihodností a přírodních krás, nedaleký kemp a mnoho hotelů, privátů a dalších možností ubytování. Je tedy ideální strávit kousek prázdnin v srdci Českého ráje, který skýtá nespočet vyžití a přitom ještě zažít kvalitní kulturu.

Podrobné informace o celém festivalu: www.sedmihorskeleto.cz  nebo na facebookové stránce, kde se dozvíte nejen nejaktuálnější novinky:

https://www.facebook.com/pages/Sedmihorsk%C3%A9-l%C3%A9to-2013-wwwsedmihorskeletocz/196501450391827

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

V rámci festivalu Sedmihorské léto vystoupí legendární kapela Alphaville

V rámci festivalu Sedmihorské léto vystoupí legendární kapela Alphaville

Přípravy festivalu na vystoupení Alphaville jsou v plném proudu. Čtyřčlenná německá legenda, která má na kontě

Miro Žbirka zahraje exkluzivně pro Benátskou noc

Miro Žbirka zahraje exkluzivně pro Benátskou noc

Žbirka se symfonickým orchestrem zahájí 21. ročník festivalu Benátská noc. Bude to jeho jediný letní

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Megakoncert pro všechny bezva lidi

Megakoncert pro všechny bezva lidi

U příležitosti svých 13. narozenin uspořádalo rádio Čas již tradiční „Megakoncerty pro všechny bezva lidi.“

Buchlovské hudební léto 2011

Buchlovské hudební léto 2011

V zámeckém amfiteatru v Buchlovicích se letos již po třinácté koná Buchlovské hudební léto, tak jako


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved