Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth jsou téměř vyprodaní

Nazareth se už za dva týdny zahrají v Brně a v Praze, oba koncerty se opět blíží vyprodání

Legendární skotská skupina Nazareth se už za dva týdny vrátí koncertovat do České republiky a její čeští příznivci opět potvrdili, jaké oblibě se u nich kapela těší. Na brněnské vystoupení, které se odehraje v Sonocentru 20.května, zbývá v prodeji už posledních pár kusů a Praha, která skupinu uvítá o den později v Lucerně, nezůstává o moc pozadu.

V síti Ticketpro už je k dispozici posledních pár stovek vstupenek.

Nazareth: Talentové soutěže skladbu Love Hurts vraždí

Nazareth vznikli v roce 1968 ve skotském Dunfermlinu. Od bezejmenného debutu v roce 1971 do dnešního dne vydali více než tři desítky nahrávek, jejich koncerty navštívilo více než 3 miliony lidí a spolu s kapelami Rolling Stones, Deep Purple či Led Zeppelin jsou považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény. Celosvětovou popularitu si získali především coververzí písně Love Hurts a skladbou Dream On, které se zařadily mezi stovku nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Ostatně, o oblibě skladby Love Hurts svědčí i skutečnost, že je jednou z nejčastěji interpretovaných skladeb v pěveckých talentových soutežích jako X Factor či American Idol. „Je neuvěřitelné, kolika různými způsoby se dá tahle píseň zavraždit“ glosuje to s úsměvem baskytarista a zakládající člen Nazareth Pete Agnew.

Přestože ani Nazareth se během jejich více než čtyřicetileté kariéry nevyhnuly personální změny, energie, kterou na koncertech stále rozdávají, by jim mohla závidět kdejaká o generaci (či dvě) mladší formace. „Fanoušci od nás můžou očekávat stále to samé – zatraceně dobrou show.“ říká Agnev, který také uvádí na pravou míru zprávy o chystaném novém albu na podzim tohoto roku: „Album Rock’n’roll Telephone“ (2014) je pro nás stále akutální. Takže si nemyslím, že bychom vydali něco nového dříve než za rok. Ale nikdy neřikejme nikdy a nechme se překvapit“. nechal se slyšet v březnu pro Kincardineshire Observer.

naza3

Oba nadcházející koncerty v České republice nabídnou průřez mapujících celou dosavadní kariéru Nazareth – od notoricky známých starších skladeb až po písně z výše zmíněné, zatím poslední, desky Rock’n’roll Telephone.

Program brněnského koncertu bude doplněn o vystoupení předkapely Kontrolla, která vznikla spojením bývalých členů několika kapel jako Narvan, Holly Rollers, Balaton, Laputa aj. Jak kapela sama o sobě říká na svých stránkách, jedná se o šílenství spojené s instrumentální virtuozitou. A protože Kontrolla je především koncertní kapela, návštěvníci se mohou těšit na živelné vystoupení, plné nekompromisní rockové rytmiky a vtipných textů v češtině.

Před vystoupením Nazareth v Praze rozehřeje publikum přerovská skupina Ginger, která se stylově pohybuje v klasickém rocku, rock’n’rollu a poprocku. Za šest let své existence se tato tříčlenná formace nejen úspěšně etablovala na moravské rockové scéně, ale vystoupila také na pódiích na Slovensku, v Rakousku či Maďarsku. V současnosti jedná o vystoupení v Anglii a Irsku, kam už by ráda vyrazila s novým albem, jehož vydání plánuje na tento rok. „Nazareth vnímáme jako rockovou legendu 70. let. Toto období všichni v kapele milujeme, protože tehdy došlo k největšímu vývoji rockové hudby. Nazareth tak patří mezi několik kapel, které jsou pro nás velkou inspirací. Hostování na jejich koncertě je pro GINGER velkou výzvou a to tím spíš, že se koncert odehraje v pražské Lucerně. Chceme si koncert užít, ale především pobavit publikum naší vlastní muzikou. “ netají se radostí z účasti na pražském koncertě kapela Ginger, která v minulosti zahajovala již také koncerty Status Quo, Suzi Quatro nebo Smokie.

Oba koncerty v České republice pořádá agentura Brnokoncert.

Vstupenky v síti Ticketpro.

Více na:

http://www.nazarethdirect.co.uk/

http://kontrolla.cz/kontrolla/

http://bandzone.cz/theginger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Již za pár dní.

Již za pár dní.

V Praze a v Brně vystoupí tento týden legendární The Sweet Již tento týden se

3x během týdne Slade v ČR

3x během týdne Slade v ČR

Slade přivezou své největší hity do Čech a na Moravu již tento týden Legendární britští

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR

  Slade – jeden z vůdčích představitelů glamrocku se na podzim 2016 vrátí do České republiky.

Legenda glamrocku Suzi Quatro již za měsíc v ČR

Legenda glamrocku Suzi Quatro již za měsíc v ČR

  11.11.2015 od 20 hodin Lucerna Velký sál, Praha – předkapela Progres 2 12.11.2015 od

Fešáci oslaví výročí koncertem v Brně

Fešáci: Tam u nebeských bran Zpívají: Fešáci a Michaela Tučná j.h. 9.7.2015 od 19:00 h


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved