Masters Of Rock 2006

Jakožto každým rokem se i letos sjelo do města švestkami oplývajícím spousty mužů i žen v černém. Jelínkovský areál hostil tento fest již počtvrté. Letošní návštěvnost (26 000 lidí) překonala opět tu loňskou a i ostatní festivaly u nás. Důvod byl naprosto jasný. Letošní ročník byl tak nadupaný skvělými kapelami, že během všech čtyř festivalových dnů dostali návštěvníci jen velmi málo času k odpočinku.

Ve čtvrtek byl první večírek pro nedočkavé v historii festivalu a už v pátek se tam sešlo lidí, že by spousty akcí za tuto návštěvnost bylo rádo. Zasloužila se o to především kapela ARAKAIN, která zde předvedla asi nejlepší vystoupení co jsem od nich viděl, ale to především proto, že hráli převážně z nové desky, ke které mám blíž. Dalším velkým lákadlem byli SILEN STREAM OF GODLESS ELEGY se svojí doom/folk metalovou show, která v živém podání nenechala nikoho klidným. Možná si mohli odpustit zpívání písní v jiných než jejich původních jazycích, ale i tak byli výborní. Dost mě překvapili i méně známá kapela EGOTRIP, která vystupovala jako první a myslím, že to na začátek celé publikum dost nakoplo. První den byla ještě vystoupení folkové formace FLERET a sboru SVATÝ PLUK, která mne ale nijak nezaujala.

Pátek zahájili kapely WAVE a FLOOD a opět jsem si říkal, že organizátoři rozhodně nezařazovali první kapely pouze pro vyplnění programu, ale proto, že jsou prostě zajímavé. Stejně tak tomu bylo i u brutálních brazilců COBALTO, asi nejtvrdší kapela Masters. Dokázali nahnat do areálu už slušní počet lidí a rozvařit ho. Jejich HC rozhodně stojí za pozornost! Následovali HARMFUL, nepříliš zajímavá banda z Německa, WOHNOUT a HORKÝŽE SLÍŽE, klasická festivalová vystoupení. Ničím nepřekvapili a každý si jako vždy dobře zapařil. A pak už to začalo. TAMOTO předvedli zajímavé vystoupení, u kterého jsem bohužel nebyl, protože jsem sbíral síly na večer, ale ohlasy byly kladné. Následovali jedni ze světových králů thrash metalu – KREATOR. Thrashové krvinky v mé metalové krvi moc neproudí a tak jsem jen sledoval, jak si dostali publikum. Vystoupení se očividně líbilo, i když prý hráli to samé jako na jedné živé nahrávce. Pak přišli klidnější THE GATHERING, kteří předvedli také bezchybnou show a pro mě byli ten den druzí. První místo patřilo WHITESNAKE, protože už při první Purplovské Burn bylo jasné, že to bude skvělé. Žánrově dost jinde než ostatní kapely, ale naprosto výborné rockové vystoupení. Kytarová i bicí sóla samozřejmostí. Zakončovali to MATERPLAN, ale to už jsem se těšil na speedovou sobotu a ani mne nijak nechytli.

PANGEU a BAD SORES jsem slyšel jenom z kempu. Na N.V.Ú. proběhlo klasické pankáčské pogo, které částečně pokračovalo i na JAKSI TAKSI. Divil jsem se, kolik se mezi metaláky našlo příznivců této hudby. KJU: mne nijak nezaujali, zato DARK GAMBALE nebyla úplně špatná show. To už ale stejně všichni čekali na to, až začne MIKE TERRANA třískat do svých škopků. Jeho bubenické vystoupení srazilo všechny k zemi a každý musel uznat, že pán to umí. Po něm okupovala pódium kapela CHARON, která pěkně předvedla svůj melodický metal, přičemž se mi líbilo, že se nesnažili být drsnými metalovými chlápky a hráli s úsměvem. LEAVES‘ EYES se snažili, ale myslím, že v neděli byli poraženi. Dívčí kvarteto CRUCIFIED BARBARA mne osobně trochu zklamalo, ale bylo to asi neznalostí této kapely a nevytvořením potřebné atmosféry. Zato EVERGREY předvedli naprosto vynikající výkon. Jejich vystoupení řadím k nejlepším. Výborné rozehřátí před GAMMA RAY. Ty zase řadím mezi nejlepší speed metal festivalu. Mě se líbili víc než HELLOWEEN, kteří následovali po nich. Možná je to i dle mého názoru trochu trapnějším vystupováním zpěváka Helloween. Přídavek v podobě společného jamu obou kapel byl ale výborný. Tento den zavírali RAGE a i když už jsem byl na pokraji sil, toto vystoupení jsem si nenechal ujít. Asi nejlepší hudebníci z celého festu předvedli dokonalou show, která rozhýbala i ty nejzničenější. Hráli převážně z alb Soundchaser a Speak Of The Dead a byli asi nejlepší.

Zahájila HAZY DAZY, při které jsem ještě spal. Dopoledne patřilo opět punku. E!E a DOKTOR PP zase úspěšně rozpohybovali všechny kdo se na to cítili. TLESKAČE a ŠKVOR jsem neviděl. Následovala MŇÁGA A ŽĎORP, kteří představili pět písní ze svého nového CD, které vyjde na podzim. Na Mňágu skákalo a zpívalo snad nejvíc druhů lidí. Pankáči, metaláci, děti, prostě všichni. Zakončili výtečnou předělávkou od AC/DC. END OF GREEN bylo pro mne zase jenom čekání na METAL CHURCH. Výtečná porcička heavy metalu, která začala publikum již pomalu ničit. Naštěstí po nich nastoupili RIVERSIDE. Čistě progresivní kapela, která se mi velice líbila a považuji ji za příjemné zpestření programu. Naštěstí nám dala odpočinout před KORPIKLAANI. Ty vyrazili na pódium v lesních oblečcích a svojí hudbou prakticky dokonali zkázu jelínkovského areálu. Ve předu to vařilo neuvěřitelným způsbem. Po nich byli podobně naladěné TŘI SESTRY. Další veselé a úspěšné vystoupení. Po nich ale přišel jeden z vrcholů festivalu. Na kapelu EDGUY se nahrnulo dopředu neuvěřitelné množství lidí. Edguy předvedli nezapomenutelnou show. Sympatický zpěvák dokázal z lidí udělat něco neuvěřitelného. Dav naprosto šílel a skandoval „Edguy“ a kapele málem tekly slzy štěstím. Neopakovatelná atmosféra, která byla naštěstí zaznamenána pro DVD Edguy. Po konci lidi bohužel nepovolili a všichni čekali na APOCALYPTICU. Ta přišla a ukázala jak má vypadat živé vystoupení. Absolutně šílené žrádlo pro oči i uši. Trochu jsem se obával hosta MARTY JANDOVÉ, ale nakonec se mé obavy ukázaly zbytečné. Zpívala jen jednu písničku a rozhodně ne špatně. Myslel jsem si, že festival nemohl být lépe zakončen a říkal jsem si, že je škoda, že nebyli poslední. To jsem netušil co předvedou WITHIN TEMPTATION. Leaves‘ Eyes přišli o gothic prvenství velmi rychle. Sharon se svým vokálem asi dostala úplně všechny a i když jsem mrznul, vydržel jsem až do konce.

Masters of Rock byl naprosto výborný festival, bez velkých front u obchodů i vstupů, bez velkých problémů a s velmi slušným zvukem i kapelami. Celé čtyři dny byly výborně zorganizovány a nic mi nechybělo. Takže nashledanou v zimě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters of Rock 2014 – atmosféra

Masters nejsou zdaleka jen o kapelách. Na tomto místě najdete pár postřehů a hlavně snímků,

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

Potvrzené kapely druhého pódia festivalu Masters of Rock 2014

ABSOLUT DEAFERS (CZE) – Tento energický rock metal pochází ze severní Moravy a začátek kapely

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

THE EXPLOITED na letošním Masters nemohou vystoupit

Punkové legendě THE EXPLOITED se ani letos nepodaří vystoupit na Masters of Rock. Už se

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Program autogramiád na Masters je kompletní, nechybí Dream Theatre

Ode dneška si můžete plánovat svůj čas na Masters of Rock na minuty. Po zveřejnění


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved