Grave Digger & spol. v Matrixu

Grave Digger & spol. v Matrixu

datum: 3.2. 2013
místo: klub Matrix

Začátek roku byl na muziku a koncerty trochu skoupý, tak bylo už na čase vyrazit někam za dobrými zvuky a není lepší volba, než vsadit na destiletími prověřenou značku. Z počátku to před otevřením klubu vypadalo na velmi komorní setkání fans, ale klub se celkem přijatelně zaplnil.

Celý koncert byl avizován jako German Metal Attack a musím říct, že první kapela večera GUN BARREL, dostála slovu a dost na to vlítli. Je těžké při absenci prostoru na stagi vymyslet nějakou převratnou show, ale nebyla potřeba. Muzika šlapala na výtečnou a kapela se s tím také opravdu nepárala. Za mě osobně velmi dobrý otvírák skoro malého festíku. Fakt dobré a dám je kdekoliv klidně znovu.

Z kraje jsem se bál, jak dlouho budou trvat přestavby aparátů, když je kapel hodně, ale nebylo to vůbec tragické. Naopak občas mi přišlo, že jsou technici jak hladové veverky a kmitaj jak pod proudem. Takže za pár minut mohlo dojít na další partu. WIZARD  byli pro mě do té doby zcela neznámou a bezejmenou grupou, ale opět další příjemné překvapení. Respektive další dobrý set. Nemohu říct, že bych bezhlavě hltal každý tón, ale v globálu to bylo slušně stravitelné. Nic převratně inovačního, ale dost precizně odvedená práce. V závěru si kapela přizvala hosta, ale nějak jsem nepostřehl, kdo konkrétně to byl a tak volám k poradě fans, zda by někdo neosvětlil neznámého činitele. Díky, díky, díky.

Před začátkem dalšího setu jsem spekuloval o mé znalosti další kapely v pořadí a opět mám mezery. Musím na svojí obranu říct, že orientovat se v záplavách dnešního množství spolků už je skoro nad moje síly. Ale o to raději mám setkávání se s neznámou bandou a pokud navíc hrajou dobře, tak tím lépe. A MAJESTY dobře hrajou, takže celej večer mě hudebně příjemně překvapoval. Možná nyní vyslovím kacířskou myšlenku, ale měl jsem chvilku pocit, že při Majesty zvuková hladina trochu poklesla a nějak se to začlo utápět v tichu a koncert ztratil na své hlukové síle. Nemusím kravál za každou cenu na plný pecky, ale už u zvukaře to při mém poslechu znělo jak z velmi vzdálené jeskyně. Možná je to jen velmi subjektivní pocit, ale mě to přišlo pro muziku kapely škoda.

Další dost rychlá přestavba aparátu a už se zhasíná a za zvuku intra a průchodu Smrťáka s harmonikou přibíhá hlavní star večera. GRAVE DIGGER jsou pro mě osobně jednou z legend a jen vyslovení jejich jména mě vrací o hodně let zpátky, kdy nebylo vše zcela růžové, ale mělo to také svojí atmosféru. Ale o tom mluvit nechci a navíc hned úvodní Charon naladil zcela jinou atmosféru a bylo jasné, o jakých temnotách celý večer bude. Tradičně nedávám jednotlivé songy, ale když došlo na Killing Time, došlo i na pralinky na zádech. Medusa je také song k pohledání a výčet skvostů by mohl pokračovat. Z klubka u pódia jsem se díky teplíčku raději vymotal po další skladbě, abych osvěžil hrdlo a trochu mě zamrzelo, že zvuk za zvukařem  opět nemá tu patřičnou intenzitu. Nevím zda šlo o dojem, ale ztratilo to grády. Nyní by mě i zajímalo zda to byl jen můj pocit nebo jak jste to slyšeli vy. U pódia super, v půlce sálu tichota, šeptánek. Škoda. Navíc čas neúprosně letí, kapela se jde nadechnout před přídavky a už zní Yesterday jako jediný pomalejší kousek večera a na úplný závěr neodmyslitelná Heavy Metal Breakdown. Velká škoda toho zvuku. Je to super flák.

Co říct závěrem? Bylo to super. Houšť a větší kapky podobné muziky a koncertů. O to víc mě mrzí dojem ze zvuku, ale třeba byl jen můj a vše bylo jinak. Jak to vidíte vy? Tradičně názory, postřehy.

Grave Digger & spol. v Matrixu 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Masters of Rock 2013

Masters of Rock 2013

místo: Liqueur company area Vizovice datum: 11.- 14.7.2013 Čtvrtek Tak konečně nám dorazilo léto i

Legendární Grave Digger vystoupí ve Vizovicích na Masters of Rock 2013

Legendární Grave Digger vystoupí ve Vizovicích na Masters of Rock 2013

Ještě 11 koncertů zbývá slavnému klanu Chrise Boltendahla GRAVE DIGGER k úspěšnému dotažení jejich German

Legendární Grave Digger podnítí velký střet bohů v únoru v Praze!

Legendární Grave Digger podnítí velký střet bohů v únoru v Praze!

  3. 2. 2013 20:00 PRAHA, Klub Matrix Je to již neuvěřitelných 30 let, co

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

Luca Turilli´s Rhapsody už za týden v Praze

29. 11. 2012 18:30 PRAHA, Klub Matrix speciální hosté: FREEDOM CALL (Ger), ORDEN OGAN (Ger),


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved