Leningrad Cowboys zahrají v Roxy

Leningrad Cowboys zahrají v Roxy

Finské Leningrad Cowboys bude na jejich koncertě 13. února 2007 v pražském klubu Roxy předSKAkovat plzeňská SKA formace Tleskač, která v listopadu loňského roku vydala nové album „Na předměstí Bory“. Její členové připravují navíc pro známé finské recesisty překvapení, které ale samozřejmě nemohou dopředu prozradit. Jirka Sýkora, šéf kapely, k tomu říká: Tento koncert bude zvláštní oproti jiným tím, že bude s Leningrad Cowboys, se kterými jsme ještě nehráli. Navíc zazní něco nového, okostýmujeme se a budeme mít s sebou novou desku. Překvapení chystáme hlavně pro členy Leningrad Cowboys, čímž je trumfneme. O jaké překvapení půjde, se dozví až diváci v Roxy, kterým Tleskač vzkazuje: J. K. Tyl, autor české hymny, má divadlo a věčné lože v Plzni. Nikoliv v Leningradu!!! Leningrad Cowboys, kteří prosluli především díky svému nezaměnitelnému zjevu a předělávkám známých rockových i nerockových skladeb, poprvé v Česku představí materiál ze zatím poslední desky „Zombie’s Paradise“, která vyšla na jaře 2006. Vstupenky na koncert stojí 690,- Kč a jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura Transmusic Booking East Europe a začíná v 19.30. Více informací na www.roxy.cz

Leningrad Cowboys si kromě mnoha koncertů zahráli hlavní roli v kultovních filmech finského režiséra Aki Kaurismäkiho „Leningrad Cowboys go America“, „Leningrad Cowboys meet Moses“ a v dokumentu „Leningrad Cowboys meet the Alexandrov Red Army Ensemble“. Naposledy v České republice vystoupili letos 15. září v pražské Sazka Areně na uzavřeném večeru k 50. výročí společnosti Sazka, kde zopakovali během tří písní své hudební spojení s Alexandrovci – Akademickým souborem písní a tanců Rudé armády A. V. Alexandrova. Svým šarmem dokonce přesvědčili Alexandrovce, aby s nimi společně nastudovali „politicky nekorektní“ píseň „Go West“, která je jinak známá z podání Pet Shop Boys. Ohlas po celém světě jim získaly především podobné společné koncerty nazvané „Total Balalajka Show“ v roce 1993 na hlavním náměstí v Helsinkách a o rok později v Berlíně u příležitosti odchodu sovětské armády z Německa. Kromě těchto koncertů Leningrad Cowboys připravili řadu dalších zajímavých hudebních projektů – např. „Leningrad Cowboys go Classic“ či „Global Balalaika Show“ v roce 2003 se 120 muzikanty z celého světa. Celkem vydala kapela 11 alb, poslední nazvané „Zombie´s Paradise“ na jaře 2006.

www.leningradcowboys.fi

Ideologický vznik skupiny Tleskač se datuje k 1. 1. 2000 pět minut po půlnoci. Na pódiu plzeňského hudebního klubu Divadlo Pod lampou před několika okamžiky dohrála kultovní punková skupina Požár mlýna a právě její tři členové, baskytarista Jirka „Frigo“ Sýkora, bubeník Petr „Bejdžán“ Bejlek a zpěvák Míra „Prasopes“ Cisler, si na baru připíjí na nové tisíciletí a při této příležitosti zakládají, zatím pouze teoreticky, skupinu, která by podle představ zakládajících měla hrát ska. Pouze z lásky k této muzice, kterou tak pěkně všichni tři trpěli.

Od představ k realizaci tohoto pošetilého nápadu utekl půlrok a na podzim roku 2000 začaly první nesmělé zkoušky tělesa, které o hraní na druhou dobu nemělo ani tušení. S o to větším nadšením se výše zmíněná trojice, doplněná o kytaristu Jirku Kyliše, tenorsaxofonistu Štěpána Slezáčka, pozounistu Michala Sloupa a klávesistu Honzu Mráze, pustila do sehrávání a studování několika převzatých písní, aby zjistila, jakže se to vlastně hraje. Záhy se k lopotě zúčastněných přidává altsaxofonista Pavel Halík a mladičká, teprve patnáctiletá, zpěvačka Olinka Konopíková, která se jen těžko srovnávala s mužskou přesilou a občasnýmy vulgarismy v textech obsažených. Po desetiměsíčních útrapách se vyčerpaným muzikantům narodilo přenošené dítě v podobě prvního koncertu. Kde jinde, než v Divadle Pod lampou pro 200 (!) občanů. Inu, nikterak se to dlouho dopředu netajilo a každý z členů má dost známých. Aspoň v tom je výhoda vícehlavých souborů. V létě se, konečně, kapela zakulacuje na deset perzón a přichází poslední posila, trumpetista Karel Kolesa. Začíná se koncertovat čím dál častěji, čím dále od rodné hroudy, úroveň hudebních výkonů prudce stoupá a převzatá tvorba je pouze drobnou ingrediencí.

V zimě roku 2002 se loučí kytarista Jirka Kyliš a předává „žezlo“ strakonické posile Vladimírovi Barešovi. V tomto složení je odehrán, pro kapelu, zásadní koncert na Litoměřickém kořenu v létě 2003, kde byl soubor lapen do sítí hudebního vydavatelství Black Point a pod jehož křídly na jaře 2004 vydává své debutové album „Ska z Česka“. Název tohoto alba naprosto přesně vystihuje styl, který těleso produkuje. Po dokončení desky odchází od skupiny „právěvystudovaný“ zubař a tenorsaxofonista Štěpán Slezáček, by se věnoval dentistickému řemeslu. Ovšem v kurzu jsou právě rovnátka a „rovnátkářů“ jako šafránu. Snad je dílem osudu, že oboru se vyučuje právě v Plzni, a tak je možné, že kapela mezi sebou staronového člena brzy přivítá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

datum: 16.6.2014 místo: Praha – Roxy Jsou koncerty, kdy snad ani není potřeba propagace, ale

„Death to All“ tour – zastávka Roxy

„Death to All“ tour – zastávka Roxy

datum: 17.11.2013 místo: Praha – Roxy Není nad to, když se dá svátek oslavit pořádnou

Připomenutí přesunu do Roxy!!!!

Připomenutí přesunu do Roxy!!!!

  „Turné Death To All, které je koncipováno jako vzpomínka na předčasně zesnulého frontmana Death

Fast Food Orchestra v Roxy.

Fast Food Orchestra v Roxy.

   Fast Food Orchestra představí v Roxy ochutnávku z připravované desky Stálice tuzemské klubové scény,

Koncert přesunut z Nové Chmelnice do Roxy!

Koncert přesunut z Nové Chmelnice do Roxy!

POZOR ! PRO VELKÝ ZÁJEM BYL KONCERT PŘESUNUT Z KLUBU NOVÁ CHMELNICE DO ROXY! Dosud zakoupené


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved