Koncert přesunut z Nové Chmelnice do Roxy!

Koncert přesunut z Nové Chmelnice do Roxy!

POZOR ! PRO VELKÝ ZÁJEM BYL KONCERT PŘESUNUT Z KLUBU NOVÁ CHMELNICE DO ROXY! Dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Death to All Tour 2013“

DEATH (usa)

OBSCURA (ger)

DARKRISE (swi)

 17.11.2013, Praha – ROXY (přesunuto z klubu Nová Chmelnice)

 Plakát Death

 

 Přesně před třiceti lety vznikla ve floridském Orlandu kapela MANTAS s cílem hrát primitivní metal ve stylu Venom a Celic Frost, po roce existence se však dává pod vlivem kapel jako Possessed na jinou dráhu a mění své jméno velice výstižně na DEATH a ještě s Rickem Rozzem a Kamem Lee nahrává několik kazetových zkušebnových nahrávek, které s demem Death by Metal a Reign of Terror v čele začínají velice rychle kolovat v tehdejším undergroundu, postaveném zejména na výměně a přehrávání kazet. Jméno DEATH se velice rychle šíří po celých Spojených státech, ovšem již tady začínají dlouhodobé potíže kapely se sestavou. Jediným nosným prvkem a hlavním mozkem v pozadí kapely je Evil Chuck Schuldiner, který se několikrát stěhuje mezi Kaliforní, Kanadou a Floridou, aby dal dohromady optimální sestavu pro nahrávání alba. Chvíli hraje se Scottem Carlsonem a Mattem Oliviem z REPULSION, poté se dává dohromady s tehdy sedmnáctiletým Chrisem Reifertem a nahrávají žánr definující album Scream Bloody Gore, dodnes mnohými považované za první čistě death metalovou desku, která do dnes slouží jak vzor starého originálního death metalu. Reifert se ovšem rozhoduje zůstat v Kalifornii a po Schuldinerově dalším návratu na Floridu zakládá legendární AUTOPSY. Evil Chuck mezitím na Floridě hraje se starým spoluhráči kolem Ricka Rozze, kteří v té době již mají dnes neméně legendární kapelu MASSACRE. V tomto line-upu nahrávají DEATH desku Leprosy a jedou dlouhá turné, na kterých se jako zaskakující kytarista poprvé objevuje Paul Masvidal z CYNIC. V obdobném duchu následuje ještě album Spiritual Healing, nicméně po něm se Schuldiner rozhoduje pokračovat už jen s námezdnými muzikanty.

Dál postupně odhodil stará témata plná mrtvol a krve a začal se věnovat lidské mysli a společnosti a hudebně se posunul ke komplexnějšímu, techničtějšímu a melodičtějšímu vyznění, inspirovanému progresivními kapelami. A k tomu se mu perfektně hodili již dříve zmiňovaný Paul Masvidal a jeho kolega a kamarád z Cynic Sean Reinert. Na basu potom přibyl Steve DiGiorgo ze SADUS. Tento line-up nahrál další přelomové album Human, se kterým DEATH otevřeli novou kapitolu v rámci žánru a již podruhé dokázali definovat zcela nový styl, který se mnohé kapely dodnes snaží napodobit. V nastoleném směru pak pokračovali na dalších albech Individual Thought Patterns, Symbolic a The Sound of Perseverance, na kterých se vystřídala jména jako Gene Hoglan, Ralph Santolla nebo třeba Andy LaRocque. DEATH byli stále progresivnější, až se Chuck rozhodl poslední album vydat pod hlavičkou nové prog metalové kapely CONTORL DENIED. Nastartovanou kariéru však zastavila smrt, třináctého prosince uplyne dvanáctý rok od chvíle, kdy otec death metalu „Evil“ Chuck Schuldiner podlehl rakovině.

V roce 2011 se kultovní vydavatelství Relapse Records domluvilo s Perseverance Holdings Ltd. (Chuckova firma, která po smrti převzala správu jeho majetkových práv a kterou vede Chuckův dlouholetý přítel a manažer Eric Grief) a Schuldinerovou rodinou na znovuvydání kompletního katalogu jeho kapel a zrodil se i nápad na turné, které by legendární kapelu připomnělo fanouškům. A právě v těchto dnech se realizuje jeho evropská část, na které mají DEATH line-up z alba Human doplněný o Maxe Phelpse, koncertního kytaristu a vokalistu Cynic. Část výdělku turné bude směřovat na fond Sweet Relief, který pomáhá muzikantům v nouzi. Jako support se představí neměcká OBSCURA, která patří k nejvěrnějším následovatelům pozdních DEATH a švýcarští DARKRISE.

 ww.obscure.cz  

www.roxy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

datum: 16.6.2014 místo: Praha – Roxy Jsou koncerty, kdy snad ani není potřeba propagace, ale

„Death to All“ tour – zastávka Roxy

„Death to All“ tour – zastávka Roxy

datum: 17.11.2013 místo: Praha – Roxy Není nad to, když se dá svátek oslavit pořádnou

Připomenutí přesunu do Roxy!!!!

Připomenutí přesunu do Roxy!!!!

  „Turné Death To All, které je koncipováno jako vzpomínka na předčasně zesnulého frontmana Death

Fast Food Orchestra v Roxy.

Fast Food Orchestra v Roxy.

   Fast Food Orchestra představí v Roxy ochutnávku z připravované desky Stálice tuzemské klubové scény,

Death to All Tour 2013.

Death to All Tour 2013.

 DEATH (usa) OBSCURA (ger) DARKRISE (swi)  17.11.2013, Praha – Nová Chmelnice  Pro mnohé to byla


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved