Legendární Saxon v Roxy

Legendární Saxon v Roxy

čas: 16.11.2014
místo: Praha – Roxy

Pravidelné návštěvy, dnes již legendy britské vlny heavy metalu, v naší domovině, netvoří sice z koncertu událost století, přesto je téměř nutnost zajít se podívat. Navíc britové nepřijeli sami, tak hurá do děje. I když se přiznám, že s odstupem času nevím zda přímo hurá. Ale postupně.

Večer otevřela americká úderka HALCYON WAY a i když chasníci dělali co mohli, tak to zůstalo někde na rozpačité půli cesty k fans. Osobně si myslím, že pánové mají celkem slušný hudební materiál, ale díky „zvukovému kouzelníkovi“ se z něj stala jen prapodivná směsice patónů, což není pro průběh večera zcela fér. Shrnuto, kapela i muzika fajná, zvukař vocas.

Rychlá přestavba nástrojovky a jede se dál v americkém stylu od bardů SKID ROW. Díky plácečku na pódiu, žádná šílená show, ale rutinně odvedená práce, postavená spíše na historické tvorbě. I když nutno přiznat, že materiál byl poměrně vyvážený, stejně jako se začínal lehce vyvažovat zvuk v sále. Kapela tomu dávala od úvodní Slave to the Grind , přes Big Guns, 18 and Life, přes cover od Ramones – Psycho Therapy až k závěrečné Youth Gone Wild, patřičně zabrat a dá se říct, že bodovala na plné čáře. I když zvukově má vše skutečně ještě rezervu.

Pódium se opět trochu přestavuje, aby hlavní star večera měla přeci jen více placu k produkci, tma, Ejsícké intro It´s a Long Way to The Top ( s ohledem na situaci téměř nekonečné) a už se do fans valí úvodní Motorcycle Man a sál téměř vybuchuje nadšením. Co říct víc k SAXON? Co skladba to téměř klenot žánru. Použít slovo staří bardi se mi moc nechce, i když 35 let na podiích naznačuje, že to zajdové taky nejsou. Jenže když člověk vidí a poslouchá Biffa Byforda, tak dochází k přesvědčení o pravdivosti rčení, že muži nestárnou. Přes následnou Sacrifice, Power and The Glory, k Heavy Metal Thunder, ale to už se dostávám do uličky ve které jsem, co se týká výčtu playlistu, být nechtěl. Koncert jednoznačně luxusní, zvuk na patřičné kvalitě ( s přihlédnutím k místu, ale kam jinam koncert nasměrovat?), a tak si užívám dojmů a jediné co mě mrzí je, že nadali oblíbenou Dogs of War. 
K výkonu kapely nelze cokoliv říct. Opravdu bravurnost sama, ale přeci jen se jisté zahlodání v mysli vyskytlo.

Bez potřeby podsunout komukoliv svůj názor, spíše směřuju k polemice, si tak říkám, jedno velké Proč. Plakát, koncert, tři kapely, z toho dvě super, bomba, legendy. Proč ale je slyšet přijatelně jen jedna? Nehledám viníka, spíš si jen říkám proč a možná by mě zajímal důvod.

Má kapela, která je 35 let na pódiu zapotřebí „ušlápnout“ zbytek, aby vynikla? Hlasitost bych možná pochopil, ale to stačí jen povytáhnout u mixu „šavle“ a je to. Nebo předkapely mají místo zvukaře dementní absolventy pomocné školy bez uší a rukou? Pochybuju a otázka zůstává. A odpověď (spíš řešení) se pak nabízí. Koncert vypustit a našetřené prachy vrazit do zahraničního nabušeného fesťáku, kde ty kapely hrají každoročně a set cca stejný jako zdejší koncert. Nabušenej zvuk (nikdo není v roli předkapely), výborná atmosféra = lepší zážitek. Je to krajní řešení, které ani sám nevítám, protože všem tuzemským pořadatelům fandím.

Ale jak ze situace ven? Uvítám proto váš názor, postřeh, polemiku.
Vox Populi, Vox Dei.
S chutí do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Skyline si v Roxy opět udělají předvánoční párty

D Smack U Promotion a Roxy uvádějí Skyline 16.12.2015 – 19:00 Roxy, Dlouhá 33, Praha

Koncert legend se uskuteční i v Praze

Koncert legend se uskuteční i v Praze

BRITSKÉ HEAVY METALOVÉ LEGENDY MOTÖRHEAD, SAXON A GIRLSCHOOL ZAHRAJÍ SPOLEČNĚ V PRAZE Motörhead, Saxon a

The Gaslight Anthem odehrají v pondělí v Praze dvouhodinový koncert

Už v pondělí 15.června se do Prahy vrátí američtí rockeři The Gaslight Anthem. Večer zahájí

City Lights supportem Body Count

City Lights supportem Body Count

Talentovaní City Lights podpoří 17. června Body Count 17. června do Prahy dorazí hc/metalová legenda v

Roxy – program – červen 2015

PROGRAM ROXY: červen/june 2015 1.6., mon/po, open 20:00 FREE MONDAYS live: ARCANE ROOTS (UK) support:


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved