The Gaslight Anthem odehrají v pondělí v Praze dvouhodinový koncert

Už v pondělí 15.června se do Prahy vrátí američtí rockeři The Gaslight Anthem. Večer zahájí v 19 hodin hostující skupina The Scandals, hlavní hvězdy večera ovládnou pódium v Roxy lehce po osmé hodině s dvouhodinovým koncertním setem, v rámci kterého se zaměří i na loňské album Get Hurt.

Nikdy dřív jsme nic takového neudělali, tohle album je naprosto odlišné. Místo toho, abychom přidali jen nějaký další nástroj nebo doprovodný vokál, rozhodli jsme se tentokrát opravdu výrazně změnit náš zvuk“ popsal desku Get Hurt časopisu Rolling Stone zpěvák Brian Fallon. „Připravte se, že tentokrát uslyšíte věci, které jste od téhle kapely nikdy neslyšeli“ vzkázali Gaslight Anthem svým fanouškům na facebooku. A následné recenze desky, které novou tvorbu kapely připodobňují např. k Pearl Jam nebo Foo Fighters, jejich slova potvrzují.

Gaslight_Anthem

THE GASLIGHT ANTHEM

Čtveřice Gaslight Anthem pocházející z New Jersey debutovala v roce 2007 deskou Sink Or Swim a ještě v témže roce hostovala na turné Social Distortion a koncertě Bruce Springsteena v Hyde Parku. V roce 2008 se stali první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní dříve napsal jediné slovo. Vysvětlil to prohlášením „Tohle je kapela, o které v roce 2008 ještě hodně uslyšíme“. A nemýlil se.

V tom samém roce skupina vydala zlomové album The ’59 Sound, díky kterému se začalo jméno Gaslight Anthem skloňovat i v Evropě a kapele se otevřela cesta k největším evropským festivalům. V roce 2009 tak mj. stanula na pódiu v Glastonbury, kde se opět setkala s Brucem Springsteenem, který si s kapelou v rámci jejího tamního vystoupení spontánně zazpíval titulní píseň desky The ’59 Sound. Ne náhodou se o pár let později Gaslight Anthem uzavřeli do nahrávacího studia s producentem Brendanem O’Brienem, který mj. spolupracoval také se Springsteenem. Handwritten, v pořadí čtvrté album, které ze spolupráce Gaslight Anthem s O’Brienem vzešlo, opět bodovalo – v osmi zemích dokonce v TOP 10. Posledním zářezem do diskografie skupiny je výše zmíněná loňská nahrávka Get Hurt, kterou produkoval Mike Crossey (Arctic Monkeys, Jake Bugg, The 1975 aj.). Album, kterého se jen za první týden prodalo 33 000 kopií, debutovalo v hitparádě časopisu Billboard na 4.místě v TOP 200, na 1.pozici v kategorii „alternativních alb“, na 4.příčce v prodeji digitálních desek a na 2.místě v Top Rock Albums.

2014-9-28- The Scandals in and around Jersey City. Photo: Greg Pallante

THE SCANDALS

Čtveřice pankáčů vystupující pod názvem The Scandals se dala dohromady v roce 2004 v New Jersey a jak sama říká, do dnešního dne strávila víc času v koncertní dodávce než ve svých vlastních postelích. „The Scandals jsou koncertní kapela. Když nejsme na turné, Jared vezme akustickou kytaru a jde vyřvávat do klubů, barů nebo na parkoviště, protože to jsou místa, kde tahle hudba žije – na ulicích, na cestách.“ říká skupina, která si z důvodu častého vystupování dala načas i s vydáním prvního alba. Americký trh se jejich dlouhohrajícího debutu The Sound Of Your Stereo dočkal až v roce 2010 a evropský ještě o čtyři roky později – v roce 2014, kdy The Scandals vydali nosič Time Machines – pro Evropu speciálně vytvořenou kompilaci jejich EP Trenchknife doplněnou o pět nových skladeb.

V roce 2013 byla kapela vybrána do programu Red Bull Sound Select, který jí následně s celosvětově proslulým koncernem Red Bull vynesl dlouhodobou spolupráci a účast na nespočtu prestižních hudebních festivalů. A nejen to. Red Bull Sound Select svedl Scandals dohromady i se zpěvákem The Gaslight Anthem Brianem Fallonem, se kterým pro tento projekt natočili pár skladeb.

Pražský koncert The Gaslight Anthem pořádá NuCoast, vstupenky jsou k dostání v sítích Eventim a Ticketportal.

Více na www.eventim.cz a www.ticketportal.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Z jednoho dne jsou dva

Z jednoho dne jsou dva

Punkový večírek se SUM 41, NOFX a Millencolin se rozrůstá do dvou dnů Původně ohlášený

Nofx, Sum 41a Millencolin se v srpnu sejdou na jednom podiu

Pražské Forum Karlín se 23.srpna promění v dějiště punk-rockového večírku, který svede dohromady NOFX, Sum

Jean-Michel Jarre přiveze v listopadu do Prahy zbrusu novou show Electronica

Kmotr eletronické hudby Jean-Michel Jarre se v letošním roce po šesti letech vydá na světové

Skyline si v Roxy opět udělají předvánoční párty

D Smack U Promotion a Roxy uvádějí Skyline 16.12.2015 – 19:00 Roxy, Dlouhá 33, Praha

City Lights supportem Body Count

City Lights supportem Body Count

Talentovaní City Lights podpoří 17. června Body Count 17. června do Prahy dorazí hc/metalová legenda v


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved