Koncert legend se uskuteční i v Praze

Koncert legend se uskuteční i v Praze

BRITSKÉ HEAVY METALOVÉ LEGENDY MOTÖRHEAD, SAXON A GIRLSCHOOL ZAHRAJÍ SPOLEČNĚ V PRAZE

Motörhead, Saxon a Girlschool – trojice legendárních britských heavy metalových skupin se v příštím roce rozjede na společné turné, které zasáhne jen devět zemí. A Česká republika, kde tento triumvirát zahraje 18.února ve Fóru Karlin, bude jednou z nich!

Vstupenky budou od pátku 7.srpna k dostání výhradně v síti Ticketportal.

„Nezapomeňte si s sebou vzít špunty do uší, protože Lemmy, Phil a Mikkey jsou tentokrát rozhodnutí publikum nešetřit a pořádně nahlas předvést, co jsou Motörhead zač a jak vypadá pořádný rock’n’roll“ doporučují návštěvníkům pořadatelé turné.

„Znáte to klasické pořekadlo, že „pokud je to příliš nahlas, pak jste příliš staří“? Tak tentokrát vaše skutečné stáří otestujeme.“ dodávají s úsměvem Motörhead, kteří si nadcházející sérií koncertů se Saxon a Girlschool prodlouží oslavy letošních 40.narozenin, u jejichž příležitosti také v závěru srpna vydají nové, v pořadá již 22.studiové, album Bad Magic.

Vyzbrojeni zbrusu novými alby vyrazí na turné i obě další kapely. Saxon do Prahy přivezou nahrávku Battering Ram, jejíž vydání ohlásili na 16.října a Girlschool představí hříšnou novinku Guilty As Sin, která by rovněž měla spatřit světlo světa do konce roku.

Motorhead net

Motörhead

Jednadvacet studiových alb, deset koncertních nahrávek, dvanáct kompilací a pět EP desek. Nespočet prestižních ocenění včetně Grammy, tisíce odehraných koncertů a desítky turné. Tak by se dala v číslech stručně charakterizovat kariéra Motörhead, kteří jsou často označováni také za průkopníky speed a trash metalu. Ať už jim tento titul náleží či ne, zásadní vliv na vývoj nejen britské hard a heavy scény jim upřít v žádném případě nelze. Stejně tako jako nálepka světové „legendy“ a „kultu“.

Saxon net 1 - kopie

Saxon vznikli v roce 1976 v South Yorkshire a stejně jako Motörhead a Girlschool patřili k nejúspěšnějším představitelům tzv. nové vlny britského heavy metalu. Dvě jejich alba se probojovala do pětice nejprodávanějších desek v Británii, čtyři jejich nahrávky se umístily v TOP 10 a osm v TOP 40. Za svoji dosavadní kariéru prodali Saxon více než 15 milionů desek a jejich vliv na svoji tvorbu přiznaly desítky světoznámých kapel – s Metallicou, Mötley Crüe, Panterou nebo Megadeth včele.

girlschool_1

Girlschool jsou nejdéle existující dámskou hard rock a heavy metalovou kapelou, která na hudební scéně úspěšně působí už více než 35 let. Navzdory někola personálním změnám tvoří jádro skupiny stále tři její původní členky – Kim McAuliffe, Enid Williams a Denise Dufort. Oproti Motörhead, se kterými bývají Girlschool často spojovány, jejich diskografie čítá dodnes „pouze“ dvanáct alb. Třináctého by se jejich fanoušci měli dočkat do konce letošního roku.

Plakat

Pražský koncert Motörhead, Saxon a Girlschool pořádá NuCoast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Rise Against zavítají do Karlína

Rise Against zavítají do Karlína

RISE AGAINST PŘEDSTAVÍ V ČERVNU V PRAZE NOVÉ ALBUM Americká skupina Rise Against se v

Girlschool se vrací do ČR!!

Girlschool se vrací do ČR!!

GIRLSCHOOL (UK), Roxor, Iras Praha, Klub Nová Chmelnice – 19.11.2016 https://www.facebook.com/events/897947907004480/ NEJSLAVNĚJŠÍ ŽENSKÁ HEAVY ROCKOVÁ

Spolu s Korn zamíří na Aerodrome festival také kultovní pankáči Bad Religion

Soupiska kapel, které vystoupí 15.června v Praze na Aerodrome festivalu, se rozrůstá o další dvě

Dýně zasypaly Fórum Karlín

Dýně zasypaly Fórum Karlín

čas:20.2.2016 místo: Praha – Fórum Karlín Musím hned na úvod přiznat, že cestou na koncert

King Crimson vyprodáni, ale přidávají druhý koncert

KING CRIMSON PŘIDÁVAJÍ PRO VELKÝ ZÁJEM DRUHÝ KONCERT, V ZÁŘÍ V PRAZE VYSTOUPÍ DVA DNY


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved