Král horrorového metalu KING DIAMOND vyráží na Evropské Tour

Literární horror má svého krále v Stephenu Kingovi, hudebnímu horroru panuje zase KING DIAMOND! Asi není náhodou, že mají oba slovo „král“ ve jméně a horror je jejich životem.

Všichni fanoušci temných horrorových show pozor! Mistr divadelního hororu KING DIAMOND se svojí družinou míří po roce a půl opět do ČR! Na konci června vydává zbrusu novou desku s pro něj absolutně příznačným názvem „Give Me Your Soul“ a následuje evropské turné, na kterém se hned 2x zastaví i v ČR, aby získal i vaše temné duše.

9.11. PRAHA, Retro Music Hall

10.11. ZLÍN, Masters Of Rock Café

Tyto dva ponuré listopadové večery budou naplněny temným metalovým rituálem, kdy si Král King Diamond vybere duše, které mu patří a které se mu upíší! „Give Me Your Soul“ označuje sám King Diamond za absolutně nejpovedenější album své kariéry. Texty i zvuk alba označuje za vrchol své tvorby! „Toto album je temnější, než kterékoli předtím“ libuje si King Diamond. Celá deska je plná hrůzy, černých koček, strašidelných domů, malých holčiček v zakrvácených šatech, mtrvých brášků, tmy, vznášejících se hlav žen, černých stínů a ztracených duší!

KING DIAMOND je zkrátka jedničkou v oboru! Tento američan, původem z Dánska, vydal za svojí kariéru celkem 13 studiových alb, 2 tituly s živými nahrávkami a několik výběrů nevydaných skladeb a skladeb označených jako „best of“. Nesmíme zapomenout na jeho původní skupinu Mercyful Fate, s niž se na začátku osmdesátých let dostal na špičku metalových žebříčků.

Jeho první skupinou však byli Brainstorm, kde si přivlastnil přezdívku King Diamond z původního jména Kim Bendix Petersson. Další štací byli Black Rose, kde King poprvé představil svůj make-up. Při jednom koncertu mu fanoušek poradil, ať víc zpívá falzetem, King poslechl a kariéra byla daná. King si zakládal na divadelním koncertním projevu a tak došlo k založení Mercyful Fate. Bylo to něco zcela nového, do té doby naprosto neslýchaného a nevídaného! Syrová hudba, pekelné až satanistické texty a hlavně hororové divadlo na koncertech. A do toho všeho Kingův nezaměnitelný vokál! To vše fungovalo do poloviny osmdesátých let, kdy se King rozhodl pro sólovou kariéru. King definitivně vsadil na melodii a koncepční příběhy. Upustil od satanistických textů a na každé album umístil příběh plný smutku, zoufalství, strachu a v neposlední řadě horroru. Poslouchat jakékoliv album v noci, v parku, na lavičce se věru nedoporučuje! Vampýří story, hřbitovní ukolébavky a duchařské extempore jsou dodnes natolik lákavé, že King na scéně nikterak nestrádá odlivem fanoušků.

9. a 10. 11. svolejte všechny svaté na pomoc a vyražte na vzrušující koncertní show Kinga Diamonda! V pátek 9. 11. PRAHA, Retro Music Hall a v sobotu 10.11. ZLÍN, Masters Of Rock Café. Na těchto koncertech budete mistru Kingovi velmi blízko, téměř na dosah ruky! Tentokrát žádná hala, kde je možnost se před ďábelským Kingem schovat! V klubovém prostředí si King Diamond podmaní vaše duše a jistě tím způsobí to pověstné nezapomenutelné horrorově příjemné mrazení v zádech, které vás bude 100% doprovázet i cestou domů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2013

Metalfest 2013

datum: 31.5.- 2.6.2013 místo: Amfiteátr Lochotín – Plzeň Rok se s rokem sešel a opět

Metalfest Open Air 2013 – program

Metalfest Open Air 2013 – program

  METALFEST Open Air 2013 se uskuteční už za dva měsíce !!!! ve dnech 31.

Metalfest Open Air 2013

Metalfest Open Air  2013

           METALFEST Open Air 2013   4. ročník mezinárodního metalového festivalu v ČR!   31.

King Diamond

Po dlouhých pěti letech se k nám konečně vrátil mistr hororového metalu King Diamond. Při


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved